Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 29 grudnia 2022 r.Mostostal Zabrze Realizacje Przemysłowe (MZRP) – spółka zależna Mostostalu Zabrze – podpisała z Wallstein Rothemühle list intencyjny potwierdzający wybór MZRP na realizację dostaw i prac w ramach realizowanego przez Wallstein Rothemühle projektu modernizacji elektrofiltrów bloku 858 MW w PGE GiEK Oddział Elektrownia Bełchatów, podał Mostostal. Wartość oferty MZRP wynosi ok. 29 mln zł netto, a okres realizacji prac przewidziano do grudnia 2023 r. List intencyjny stanowi podstawę prawną współpracy do momentu zawarcia umowy wykonawczej.

Develia i jej spółka zależna – Arkady Wrocławskie, z uwagi na obecną sytuację na rynku deweloperskim, powodującą przedłużanie się trwających negocjacji, nie zawrą w terminie do 31 grudnia 2022 r. umowy przyrzeczonej sprzedaży nieruchomości we Wrocławiu, obejmujących m.in. obiekt wielofunkcyjny Arkady Wrocławskie, podała Develia. Spółka w dalszym ciągu prowadzi negocjacje i podejmie starania, aby doprowadzić do podpisania umowy przedwstępnej do 31 marca 2023 r. oraz umowy przyrzeczonej do 29 stycznia 2025 r., podano także.Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał dwie decyzje, w których nałożył łącznie ponad 210 mln zł kar na spółkę Allegro, podał Urząd. Pierwsza z decyzji dotyczy złamania reguł konkurencji, a druga – ochrony konsumentów i bezprawnego przyznania sobie przez spółkę możliwości zmiany regulaminów, m.in. dotyczących usługi Smart!.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nałożył na Allegro sp. z o.o. (Allegro PL) karę w wysokości (i) 1 221 747 zł za naruszenia w zakresie Regulaminu Allegro oraz (ii) 2 748 930 zł za naruszenia w zakresie Regulaminu Smart!, tj. łącznie karę w wysokości 3 970 677 zł, podało Allegro.eu.

Big Cheese Studio szacuje datę debiutu “Cooking Simulator” w Chinach na I kwartał 2023 r., podała spółka. Polski producent otrzyma 80% przychodów generowanych na nowym rynku.

Neuca Clinical Trials INC. z siedzibą w Deleware, Stany Zjednoczone (NCT) – spółka zależna Neuki – zawarła z dotychczasowymi akcjonariuszami warunkową umowę kupna 72,6% akcji spółki OncoBay Clinical Inc., z siedzibą w Deleware za łączną cenę 33,5 mln USD, podała Neuca.

Synektik złożył ofertę w przetargu na zakup robota chirurgicznego wraz z niezbędnym wyposażeniem (da Vinci) ogłoszonym przez Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SP ZOZ w Poznaniu o wartości 12,7 mln zł. Była to jedyna oferta, jaka wpłynęła w tym postępowaniu.

AVA TradeŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułWall Street walczy o zamknięcie roku w optymistycznych nastrojach
Następny artykułKursy walut 29.12.2022 r. Dolar traci ponad 3 grosze, euro bez większych zmian
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here