Naga MarketsGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 28 wrzesień 2021 r.Lotos Oil z Grupy Lotos zawarł umowę z włoską firmą KT – Kinetics Technology na projektowanie techniczne, zakupy i dostawy oraz prace budowlano-montażowe (w formule stała cena i realizacja pod klucz) dla całego zakresu technicznego projektu hydrokrakingowego bloku olejowego (HBO), podał Lotos. Przyjęty harmonogram zakłada przekazanie do eksploatacji wszystkich instalacji i obiektów w pierwszej połowie 2025 r. Wartość inwestycji to ponad 1,4 mld zł.

Grupa CCC wyposażyła w cyfrowe e-kioski 750 swoich salonów w Europie Środkowej, podała sieć. Wdrożenie rozwiązania od firmy Nanovo objęło Polskę, Czechy, Słowację, Węgry i Rumunię.Cyfrowy Polsat, Reddev Investments Limited oraz Zygmunt Solorz ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 263 807 651 akcji Cyfrowego Polsatu, podała spółka. Cena akcji w wezwaniu została ustalona na 35 zł.

Radpol złożył wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o udzielenie zezwolenia na wycofanie wszystkich akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym, podała spółka.

Stars.Space – spółka zależna Hub.Tech – w najbliższym czasie planuje przeprowadzenie emisji akcji o wartości do 1 mln euro w formule crowdinvestingu, a w przyszłym roku zamierza zadebiutować na rynku NewConnect, podała spółka.

Lotos Petrobaltic – spółka z grupy kapitałowej Lotos – podpisał dwuletnią umowę z firmą Enspirion – spółką zależną Energi z Grupy Orlen – na usługę łączności krytycznej TETRA, podał Lotos.

Pierwszym projektem, który pojawił się na nowej platformie crowdfundingowej Raisemana.com, jest „Nightclub Manager: Violet Vibe” autorstwa True Games, podały studio i platforma we wspólnym komunikacie. Premiera pełnej wersji gry ustalona została na I kw. 2022 r. Kampania trwa do 11 października br.

Atende podpisało umowę ramową z „jedną z wiodących grup energetycznych” w Polsce m.in. na dostawy urządzeń sieciowych, podała spółka. Maksymalne wynagrodzenie dla spółki ustalono na 60 mln zł netto.

invest

Ovid Works planuje wydanie w przyszłym roku dwóch gier: Interkosmos 2 i Nemesis Distressed, poinformował prezes Jacek Dębowski.

TIM nie wyklucza wypłaty w tym roku zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy, poinformował prezes Krzysztof Folta.

Pierwsza oferta publiczna akcji 3LP – spółki zależnej TIM – planowana jest na przyszły rok, poinformował prezes 3LP Maciej Posadzy.

PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) podpisało umowę z Energetyką Cieplną Opolszczyzny (Grupa ECO) na dostawy 75 mln m3 gazu ziemnego w 2023 roku, podała spółka. To jeden z największych kontraktów sprzedaży paliwa gazowego w historii spółki pod względem rocznego wolumenu.

PKP Cargo przetransportowało w Polsce 8,1 mln ton towarów w sierpniu 2021 r., co oznacza wzrost o 11,8% w skali roku, podała spółka. W tym samym okresie wykonana przez grupę praca przewozowa wzrosła r/r o 10,3% – do 2 mld tkm.

Atal wprowadził do sprzedaży 113 mieszkań w ramach inwestycji Masarska 6 Apartamenty w Krakowie, podała spółka.

Big Cheese Studio czeka na decyzję Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w sprawie zatwierdzenia prospektu złożonego w związku z dopuszczeniem i wprowadzeniem akcji spółki do obrotu na głównym rynku GPW, podała spółka. Big Cheese Studio planuje debiut w IV kw. br. Wcześniej studio rozważa przeprowadzenie publicznej oferty akcji.

Trans Polonia odnotowała 0,8 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej w II kw. 2021 r. wobec 2,09 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Strata netto ogółem, uwzględniająca 1,91 mln zł straty netto z działalności zaniechanej, przypisana akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniosła 2,71 mln zł wobec 5,08 mln zł zysku rok wcześniej.

PCF Group przyjął aktualizację strategii rozwoju, która zakłada obecnie poszerzenie portfolio gier produkowanych przez grupę o gry z segmentu AA, produkcję gier kategorii AAA i AA w nowych dla grupy gatunkach oraz pozyskania nowych zespołów produkcyjnych lub też przejęcia podmiotów zajmujących się produkcją gier wideo, podała spółka.

Zarząd Rafako podjął decyzję o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych maksymalnie 190 pracowników i rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych, podała spółka.

Cyfrowy Polsat zawarł z Reddev Investments Limited – podmiotem bezpośrednio dominującym względem Cyfrowego Polsatu – oraz Zygmuntem Solorzem porozumienie dotyczące wspólnego nabywania akcji spółki w ramach wezwania, podał Cyfrowy Polsat. Celem jest osiągnięcie przez spółkę wraz z jej podmiotem dominującym i jego podmiotami zależnymi do 100% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, a wezwanie na 82,9 mln walorów ma zostać ogłoszone 28 września z ceną 35 zł za akcję.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: polenergia akcje opinie | mercator | giełda celon | cd projekt | funt brytyjski kurs | ranking brokerów forex | pko kurs akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here