Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 28 stycznia 2022 r.Zarząd Develii ocenia, że cena akcji w wezwaniu ogłoszonym przez Forseti IV S.a r.l., Invest Line E S.A. oraz BEKaP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty nie odpowiada wartości godziwej, podała spółka.

Develia zawarła z europejskim podmiotem inwestującym w rynek nieruchomości list intencyjny w sprawie sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej położonej w Warszawie przy ul. Podskarbińskiej i Żupniczej o łącznej powierzchni 10 518 m2 wraz z realizowaną na nieruchomości inwestycją obejmującą budowę dwóch budynków mieszkalnych, ze wspólnym parkingiem podziemnym i naziemnym oraz niezbędną infrastrukturą, podała spółka.Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zawarła porozumienie z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi działającymi w sprawie wzrostu wynagrodzeń w 2022 r., podała spółka. Wzrost funduszu wynagrodzeń w br. wyniesie ok. 250 mln zł.

Fitch Ratings potwierdził długoterminowe ratingi IDR Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) w walucie zagranicznej i krajowej na poziomie BBB+ z perspektywą stabilną, podała agencja.

Moody’s Investors Service utrzymał długoterminową ocenę depozytów Banku Pekao na poziomie A2, krótkoterminową ocenę depozytów na poziomie P-1 oraz stabilną perspektywę dla długoterminowej oceny depozytów, podał bank.

Rada nadzorcza Banku Millennium zatwierdziła program emisji euroobligacji (Program EMTN) o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 3 mld euro, podał bank.

Orlen Paliwa – spółka z Grupy PKN Orlen – Zarząd Morskiego Portu Police oraz Grupa Azoty Polyolefins – spółka celowa powołana do realizacji “Polimerów Police” – podpisały list intencyjny dotyczący budowy przez Orlen Paliwa terminalu gazu płynnego na terenie portu morskiego w Policach, podała Grupa Azoty.

Polskie Koleje Państwowe SA (PKP SA) podpisały z Torpolem umowę na realizację nowego dworca Olsztyn Główny za 70,97 mln zł brutto, podały PKP. To jedna z największych inwestycji w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Planowany termin otwarcia obiektu dla podróżnych to druga połowa 2023 roku.

XTB

BioMaxima zadebiutuje na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w poniedziałek, 31 stycznia, podała GPW.

Debiut na giełdzie to jeden z głównych celów Thorium Space na 2022 r. Spółka chciałaby go przeprowadzić w III kwartale, poinformował prezes Paweł Rymaszewski. Ponadto zespół Thorium Space powiększy się w tym roku o kolejne 30 osób, zapowiedziano.

Asseco Data Systems (Asseco DS) kupiło większościowe udziały (65,24%) krakowskiej spółki Pirios, podało Asseco DS. To producent i integrator systemów klasy “omnichannel”, które wspierają procesy oraz automatyzację obsługi klienta.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) i Ørsted uruchomiły przetarg na wynajem statków instalacyjnych morskich turbin wiatrowych dla Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica (MFW Baltica), podały spółki.

M.W. Trade i Beyondream Investments Limited ogłosiły wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 6 704 440 akcji M.W. Trade po cenie 5 zł za jedną sztukę. Obaj wzywający są jednocześnie podmiotami nabywającymi i zamierzają łącznie osiągnąć 100% w kapitale M.W. Trade.

Wtórna oferta publiczna nie więcej niż 21 426 807 akcji serii AA Polenergii rozpocznie się 31 stycznia od przyjmowania zapisów i płatności od uprawnionych inwestorów, podała spółka. Zgodnie z uchwałą akcjonariuszy z 18 czerwca 2021 r., cena oferowanych akcji została ustalona na 47 zł za walor. Spółka przewiduje otrzymać z emisji do 1 007 mln zł, które przeznaczy w dużej mierze na rozwój i budowę zeroemisyjnych źródeł energii.

CD Projekt zawarł formalny dokument ugody, tzw. Stipulation and Agreement of Settlement, w postępowaniu toczącym się przed Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla okręgu Centralnej Kaliforni, podała spółka.

Rada nadzorcza OncoArendi Therapeutics podjęła uchwałę w sprawie powołania Agnieszki Rajczuk-Szczepańskiej, Zbigniewa Zasłony oraz Adama Gołębiowskiego na członków zarządu z dniem 28 stycznia br., podała spółka.

Członek zarządu Globe Trade Centre (GTC) Gyula Nagy zrezygnował z zasiadania w zarządzie ze skutkiem natychmiastowym.

Sescom odnotował szacunkowo 13,9 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w grudniu 2021 r., co oznacza wzrost o ok. 8% wobec grudnia 2020 r. oraz wzrost o ok. 5% względem listopada 2021 r., podała spółka.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lpp gpw | wirtualna polska cena akcji | eurocash kurs akcji | dax prognozy | akcje pkn orlen | jsw notowania forum | kurs korony norweskiej |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here