Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 28 grudnia 2022 r.MCI.PrivateVentures Fundusz Inwestycyjny Zamknięty zaprosił do składania ofert sprzedaży 292 377 akcji Answear.com po cenie 28,5 zł za sztukę, podał podmiot pośredniczący Trigon Dom Maklerski. Oferty sprzedaży będą przyjmowane od 9 stycznia 2023 r.

ferta Nextbike Polska w restrukturyzacji, warta w zakresie podstawowym 9,52 mln zł brutto, została wybrana w postępowaniu przetargowym, którego przedmiotem jest zorganizowanie, zarządzanie i eksploatacja systemu BiKeR – Białostocka Komunikacja Rowerowa, prowadzonego przez Miasto Białystok. Dodatkowo cena wynikająca z zastosowania przez zamawiającego prawa opcji wynosi 2,34 mln zł brutto.Boryszew zawarł przyrzeczoną umowę sprzedaży na rzecz Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych (ITWL) 100% udziałów w spółce Nylonbor za kwotę 19,9 mln zł. Własność udziałów przejdzie na kupującego 29 grudnia, z chwilą zapłaty ceny, podał Boryszew.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) sfinansuje transakcję zakupu PKP Energetyka środkami zewnętrznymi, ale nie planuje zakupu obligacji na ten cel, zapowiedział prezes PGE Wojciech Dąbrowski. Obecnie grupa prowadzi rozmowy na ten temat z bankami.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nakazała mBankowi utrzymywanie na poziomie jednostkowym funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z zabezpieczonych hipoteką walutowych kredytów i pożyczek dla gospodarstw domowych na poziomie 2,03 pkt proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego, podał bank. Dotychczas bank w ujęciu jednostkowym utrzymywał fundusze własne na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego na poziomie 2,45 pkt proc., podał mBbank.

Gry “Cooking Simulator” od Big Cheese Studio i mobilny “The Witcher’s Gwent Card” od CD Projekt uzyskały akceptację chińskiego regulatora, podała instytucja na swojej stronie internetowej.

PKP Energetyka posiada olbrzymi potencjał dalszego długoterminowego rozwoju, ocenił partner w CVC Capital Partners Krzysztof Krawczyk, w nawiązaniu do sprzedaży spółki na rzecz Polskiej Grupy Energetycznej (PGE).

Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła Bankowi Ochrony Środowiska (BOŚ) utrzymywanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego narzutu kapitałowego (P2G) w wysokości 1,44 pkt proc. na poziomie jednostkowym oraz 1,34 pkt proc. na poziomie skonsolidowanym, podał bank. Dodatkowy narzut powinien składać się w całości z kapitału podstawowego Tier 1, dodano.

AVA Trade

Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła Bankowi Millennium utrzymywanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego narzutu kapitałowego (P2G) na poziomie 1,72 pkt proc. i 1, 75 pkt proc. na poziomie skonsolidowanym, podał bank. Dodatkowy narzut powinien składać się w całości z kapitału podstawowego Tier I, podkreślono.

Enter Air i Itaka Fly podpisały umowę czarteru dotyczącą współpracy w sezonie Lato 2023 i Zima 2023/2024, o szacunkowej wartości 56,2 mln USD (ok. 248 mln zł), podał Enter Air.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) podpisała z Edison Holdings przedwstępną umowę nabycia udziałów w PKPE Holding, podała PGE. W wykonaniu umowy PGE nabędzie pośrednio 100% akcji w PKP Energetyka. Zamknięcie transakcji planowane jest na 3 kwietnia 2023 r.

Tauron podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) umowę na dofinansowanie projekt rozbudowy sieci elektroenergetycznej we Wrocławiu pod kątem rozwoju infrastruktury dla pojazdów elektrycznych, podała spółka. Wartość inwestycji wynosi ok. 26 mln zł.

Elektrownia spółki z Grupy Figene – Take the Wind rozpoczęła produkcję energii elektrycznej, podała grupa. Inwestycja, zlokalizowana w miejscowości Górzna w woj. wielkopolskim, przeszła pozytywnie testy oraz przeglądy i inspekcje techniczne. Inwestycja jest już przyłączona do sieci i od początku 2023 roku zasili zieloną energią elektryczną obiekty LPP: sklepy marek odzieżowych Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, większość budynków biurowych na terenie Polski oraz główne centrum dystrybucyjne spółki w Pruszczu Gdańskim.

Rada nadzorcza i zarząd PGE Polskiej Grupy Energetycznej zgodziły się na zawarcie z Edison Holdings przedwstępnej umowy nabycia 100% udziałów w spółce PKPE Holding za cenę ok. 1 913,5 mln zł, określoną w oparciu o wartość przedsiębiorstwa (enterprise value) ustaloną na dzień 31 marca 2022 r. w wysokości ok. 5 944,5 mln zł, podało PGE.

Data premiery gry “Gardenia” na konsole Nintendo Switch w sklepie Nintendo eShop została ustalona na 20 stycznia 2023 r., podał SimFabric. Cena gry będzie wynosić 14,99 euro za sztukę. W procesie powstawania gry SimFabric odpowiedzialny był za produkcję, portowanie i wydanie. Jest również właścicielem praw majątkowych do gry. Wcześniej spółka informowała, że koszty wydania gry “Gardenia” na konsole PS4/PS5 zwróciły się w 72 godz. od premiery.

Sygnity liczy na nowe projekty w energetyce, pracuje nad rozwiązaniem z obszaru bankowej sprawozdawczości obligatoryjnej i widzi potencjał w potencjalnych akwizycjach na polskim rynku IT, poinformował wiceprezes Mariusz Jurak.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zamknęła transakcję zakupu 65,03% akcji Armenia Securities Exchange (AMX), podała GPW. Całkowita wartość transakcji to 873,74 mln dram (ok. 9,6 mln zł), GPW wpłaciła pierwszą transzę ceny (5,5 mln zł), druga  (4,1 mln zł) będzie płatna pod warunkiem zakończenia wszystkich postępowań, których stroną jest AMX. GPW podpisała umowę nabycia 65% akcji Armenia Securities Exchange za 9,6 mln zł w czerwcu br.

WB Electronics zawarł z podmiotem reprezentującym jedno z państw Europy Środkowo-Wschodniej dwie umowy na dostawę elementów bezzałogowych systemów powietrznych, podała spółka. Wartość podpisanych umów wynosi łącznie ok. 67 mln euro netto. Umowy obowiązują do końca grudnia 2023 r., chyba, że pełna realizacja dostaw wynikających z tych umów nastąpi w terminie wcześniejszym.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułSłabnący Apple pogłębia spadek nastrojów na Wall Street
Następny artykułKursy walut 28.12.2022 r. Dolar ponownie najsilniejszy względem złotego, euro i funt w górę
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here