Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 28 grudnia 2021 r.Lotos Asfalt – spółka zależna Grupy Lotos – zawarł z PKO Bankiem Polskim, ING Bankiem Śląskim, Bankiem Pekao i Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę kredytu w wysokości do 400 mln zł na refinansowanie projektu EFRA, a także umowy kredytów pomocniczych na łącznie do 200 mln zł, podała spółka.

KGHM Polska Miedź ogłosił postępowanie przetargowe na zakup energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych (OZE) i gwarancji pochodzenia w formule kontraktu PPA. Termin składnia ofert upływa 28 lutego 2022 r., podała spółka.Oczekiwane w 2022 r. stopy zwrotu z funduszy obligacji rzędu 3-5% najprawdopodobniej nie zrekompensują podwyższonej inflacji, dlatego zwiększy się znaczenie dywersyfikacji inwestycji – szczególnie o akcje notowane na różnych rynkach, ale także surowce. Dla mniej skłonnych do ponoszenia większego ryzyka rozwiązaniem może być rozłożenie inwestycji w czasie, ocenia w rozmowie z ISBnews członek zarządu Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Piotr Szulec. Według niego, perspektywy przed warszawską giełdą, szczególnie indeksem WIG20, są pozytywne, zaś przyszły rok powinien przynieść umiarkowany wzrost napływów do funduszy.

Gamedust, który wchodzi na NewConnect przez odwrotne przejęcie Inwestycje.pl, w najbliższych dniach/ na przełomie roku chce zaprezentować plany rozwoju, poinformował ISBtech prezes Paweł Flieger.

Desa Unicum zanotowała obrót (z opłatą aukcyjną, bez uwzględnienia aukcji charytatywnych) w wysokości ponad 280 mln zł w 2021 r., czyli wyższy o 43% r/r, podała spółka.

Pepees zaprosił do składania ofert sprzedaży łącznie nie więcej niż 2 000 000 akcji zwykłych, reprezentujących łącznie 2,11% kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, po cenie 1,2 zł za akcję, podała spółka.

Akcjonariusze Cherrypick Games zdecydują na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu, zwołanym na 25 stycznia, o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez publiczną emisję do 339 825 akcji serii E po cenie emisyjnej wynoszącej 8 zł za sztukę, podała spółka. Emisja zostanie przeprowadzona z zachowaniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy (dzień prawa poboru: 22 lutego 2022 r.).

Live Motion Games zawarł z włoską spółką 505 Games umowę na wydanie gry “Chernobyl Liquidators Simulator”, podała spółka. Umowa opiewa na kwotę 2,81 mln euro.

Prime Bit Games zawarło z DA Games OÜ z siedzibą w Estonii umowę na wyprodukowanie z użyciem technologii NFT gry karcianej o roboczej nazwie “The Legends of Elysium”. Wynagrodzenie spółki z tytułu umowy wynosi 900 tys. zł i będzie płatne w 4 ratach. Spółka zobowiązała się do wyprodukowania gry do końca 2022 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed kurs akcji | złoty kurs | kurs datawalk | akcje ten square games | kghm gpw | kurs cdprojekt | pkp cargo akcje kupno |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here