Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 27 sierpień 2021 r.i2 Development odnotował 7,35 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2021 r. wobec 11,36 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Rada nadzorcza PKO Banku Hipotecznego powołała dotychczasowego wiceprezesa Daniela Goskę na prezesa zarządu w ramach obecnej, wspólnej czteroletniej kadencji zarządu, pod warunkiem wyrażenia zgody na powołanie przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF), podał PKO Bank Polski. Powołanie lub powierzenie obowiązków prezesa nastąpi najwcześniej z dniem 1 października br.Pharmena odnotowało 2,49 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2021 r. wobec 2,68 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Wikana zawarła umowę o wykonanie robót budowlanych etapów B2, B3, B4 i B5 inwestycji realizowanej przez przy ul. Niecałej w Lublinie o wartości 23,985 mln zł netto, podała spółka.

Zakończyło się pierwsze pilotażowe badanie przedkliniczne w ramach projektu PB001, który dotyczy rozwoju bispecyficznego przeciwciała monoklonalnego do immunoterapii onkologicznej dla pacjentów cierpiących na nowotwór jelita grubego i odbytu, podało Pure Biologics.

W odpowiedzi na zaproszenie Master Pharm do sprzedaży 2,26 mln akcji spółki, jej akcjonariusze złożyli oferty sprzedaży łącznie 1,15 mln walorów, podała spółka.

British Automotive Holding (BAH) jego spółka zależna British Automotive Polska (BAP) i Książek Holding (KH) oraz Jaguar Land Rover Limited (JLR) postanowiły przedłużyć do 10 września termin na podpisanie finalnego porozumienia dotyczącego warunków spłaty solidarnego zadłużenia względem JLR ze względu na trwające negocjacje, podał BAH.

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) powołała Tomasza Cudnego na prezesa w ramach X kadencji zarządu, podała spółka.

XTB

Polska Grupa Energetyczna (PGE) oraz Polska Grupa Górnicza (PGG) zawarły porozumienie do umów na dostawy węgla kamiennego, dzięki któremu uregulowane zostały zasady dalszej współpracy do 2023 r. w ramach obowiązujących wieloletnich kontraktów. Przede wszystkim uzgodniono kwestie związane z dostawami węgla, które nie mogły zostać odebrane przez PGE w wyniku zmniejszonego zapotrzebowania na energię elektryczną w związku z pandemią COVID-19, podała PGE.

Wydzielenie przez Grupę Lotos rafinerii w Gdańsku do osobnego podmiotu nie jest uwarunkowane wyłącznie realizacją środków zaradczych związanych z fuzją z PKN Orlen, ale odbyłoby się nawet wówczas, gdyby do fuzji nie doszło, poinformował ISBnews wiceprezes ds. fuzji i przejęć Grupy Lotos Krzysztof Nowicki.

Co najmniej pięć centrów kompetencyjnych po finalizacji połączenia PKN Orlen, Grupy Lotos i Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) powstanie w oparciu o aktywa Lotosu, poinformował ISBnews wiceprezes ds. fuzji i przejęć Grupy Lotos Krzysztof Nowicki.

Grupa Lotos podejmie decyzję inwestycyjną w sprawie budowy instalacji Hydrokrakingowego Bloku Olejowego (HBO) w perspektywie kilku miesięcy, poinformował ISBnews wiceprezes ds. fuzji i przejęć Grupy Lotos Krzysztof Nowicki.

Konsorcjum Onde i P&Q zawarło umowę o wartości 51,29 mln zł netto na wykonanie instalacji i urządzeń pomocniczych dla farmy wiatrowej, podała spółka.

Metalkas rozpoczął sprzedaż online za pośrednictwem nowych e-sklepów w Austrii i Niemczech, podała spółka. Sklepy na nowych rynkach prowadzone są przez LAM, spółkę stworzoną wspólnie z Oponeo.

Play2Chill zakończył emisję, sprzedając 286 999 akcji serii C w trybie oferty prywatnej i pozyskując 2,7 mln zł, podała spółka. Cenę emisyjną ustalono na 9,5 zł.

Damian Zapłata zrezygnował ze skutkiem natychmiastowym z funkcji członka zarządu Allegro.pl (spółki w 100% zależnej Allegro.eu) i roli chief commercial officer (COO), podało Allegro.eu. Funkcję tymczasowego COO będzie pełnić Aleksandra Sroka-Krzyżak.

Kredyt Inkaso odnotowało 6,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. roku obrotowego 2021/2022 (trwającego od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r.) wobec 3,08 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

IMC odnotowało 77,55 mln USD skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2021 r. wobec 27 mln USD zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Vigo System odnotowało 12,41 mln zł jednostkowego zysku netto w 2021 r. wobec 8,21 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Astarta podjęła decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, mającego na celu wsparcie rozwoju spółki i wzrost jej wartości dla akcjonariuszy, w tym poprzez pozyskanie nowego inwestora, podała spółka.

Erbud podjął uchwałę o emisji nie więcej niż 75 000 obligacji serii D, podała spółka. Wartość nominalna i cena emisyjna jednej obligacji wyniesie 1000 zł.

CDRL odnotowało 7,55 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2021 r. wobec 21,51 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

11 bit studios odnotowało 9,75 mln zł jednostkowego zysku netto w II kw. 2021 r. wobec 10,5 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Tauron Polska Energia zakończył główne analizy przeprowadzane w ramach testów na utratę wartości aktywów grupy kapitałowej na dzień 30 czerwca 2021 r. i zdecydował o utworzenia odpisów, co w konsekwencji – według szacunków – spowoduje obniżenie skonsolidowanego wyniku finansowego za I półr. 2021 o kwotę 944 mln zł netto, podała spółka.

J.W. Construction planuje uruchomienie projektów deweloperskich na ponad 3 360 lokali w najbliższym czasie, poinformowała członkini rady nadzorczej Małgorzata Szwarc-Sroka.

J.W. Construction odnotował 9,74 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2021 r. wobec 15,43 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Marvipol Development odnotował 21,02 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2021 r. wobec 5,57 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt programu emisji obligacji Kredyt Inkaso, podała spółka. W jego ramach Kredyt Inkaso może wyemitować obligacje do łącznej kwoty 150 mln zł.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here