Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 27 marca 2023 r.Akcjonariusze Agory wyrazili zgody podczas walnego zgromadzenia na zbycie na rzecz spółek zależnych zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP) spółki przeznaczonej do prowadzenia działalności Wydawnictwa Agora, ZCP przeznaczonej do prowadzenia portalu gazeta.pl, do prowadzenia działalności “Gazety Wyborczej”, do prowadzenia obsługi IT, do obsługi księgowej oraz do obsługi nieruchomości, w zamian za udziały w każdej spółce zależnej, podała Agora.

TIM zdecydował o zawieszeniu stosowania postanowień polityki dywidendowej na lata 2021-2023, w następstwie zawarcia umowy inwestycyjnej dotyczącej ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż do 100% akcji w kapitale zakładowym, podała spółka. Zarząd nie będzie w związku z tym rekomendował wypłaty dywidendy z zysku za 2022 r. ponad kwotę 29,97 mln zł zaliczki wypłaconej w grudniu 2022 r.Wpływ znaczących zdarzeń na skonsolidowany zysk brutto grupy kapitałowej Develia za 2022 rok szacowany jest na minus 8 955 tys. zł, podała spółka w związku z publikacją skonsolidowanego raportu rocznego za 2022 roku zaplanowaną na 30 marca.

Akcjonariusze Introl zdeydowali podczas walnego zgromadzenia o przeznaczeniu na dywidendę 5,14 mln zł pochodzących z częściowego rozwiązania kapitału rezerwowego, co oznacza wypłatę w wysokości 0,2 zł na akcję, podała spółka. Dniem dywidendy ma być 3 kwietnia, dniem wypłaty – 6 kwietnia 2023 r.

Budimex sformalizuje “w najbliższym czasie” założenie spółki dedykowanej aktywom OZE, poinformował dyrektor Budownictwa Energetycznego i Przemysłowego Budimeksu Piotr Świecki.

Cyfrowy Polsat przesunął publikację jednostkowego i skonsolidowanego raportu rocznego na 20 kwietnia z planowanego terminu 30 marca br. ze względu na analizy w zakresie wątpliwości zgłoszonych przez audytora u Asseco Poland, w której to spółce Cyfrowy Polsat posiada 22,95% udziałów, podała spółka.

Dom Development uruchomił sprzedaż 183 mieszkań w ramach inwestycji Braniborska 80 we Wrocławiu, podała spółka. Mieszkania wielkości 28-123 m2 będą mieć od 1 do 5 pokoi. Zakończenie inwestycji zaplanowano na IV kwartał 2024 roku.

SDS Optic podpisał umowę z niemiecką spółką biosaxony Management GmbH na udział w programie akceleracyjnym Medical Forge Leipzig, podała spółka. W ramach programu spółka otrzyma wsparcie o łącznej wartości 214 tys. euro. Celem programu jest pomoc we wdrożeniu innowacyjnych technologii, takich jak inPROBE, na rynek niemiecki.

AVA Trade

Selvita zakończyła budowę nowej siedziby w Krakowie – Selvita Research Centre. Dodatkowa powierzchnia laboratoryjna przyczyni się do zwiększenia możliwości spółki do świadczenia usług w obszarze odkrywania leków. Centrum badawcze Selvity stanowi istotny kamień milowy w rozwoju spółki oraz ma kluczowe znacznie dla realizacji strategii na lata 2022-2025, podkreśliła Selvita.

W grupie Ailleron utworzono i zarejestrowano w Niemczech spółkę Software Mind GmbH z siedzibą w Leipzig, podał Ailleron. Nowo powstała spółka jest podmiotem bezpośrednio zależnym od Software Mind, która jest częścią grupy kapitałowej Ailleron, a jej powołanie jest związane z planami intensyfikacji działań na rynku DACH.

Newag otrzymał od województwa pomorskiego kolejne (drugie) oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji, której przedmiotem jest zwiększenie umowy o dostawę dodatkowych 28 elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT). Łączna wartość opcji wynosi 822,1 mln zł netto, podała spółka. Na skutek skorzystania z prawa opcji wartość umowy ulega zwiększeniu do 904,9 mln zł netto.

Asystent głosowy w aplikacji IKO rozumie ponad 320 tematów rozmów i skorzystał z niego 1 mln klientów PKO Banku Polskiego, podał bank. PKO BP podkreśla, że sztuczna inteligencja znajduje coraz szersze zastosowanie w banku i wykorzystywana jest m.in. w obsłudze klienta i procesach wewnętrznych, a także coraz szerzej w ocenie ryzyka oraz na potrzeby CRM.

Mostostal Warszawa miał 1 614 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i 19 mln zł zysku netto w 2022 r. (w tym zysk netto przypisany akcjonariuszom spółki dominującej to 18 mln zł), podała spółka, prezentując wstępne dane.

Bumech miał 1 112 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w 2022 r. wobec 427 mln zł rok wcześniej i 562 mln zł EBITDA (2021 r.: 274 mln zł), podała spółka, powołując się na wstępne dane.

Noobz from Poland zawarł aneks do umowy z 505 Games, wydawcą i dystrybutorem gry “Total Tank Generals”, na mocy którego nastąpi zwiększenie do 50% z 35% wskaźnika przychodów netto z gry, który będzie otrzymywać spółka, podał Noobz from Poland. Ponadto spółka zapewni wsparcie gry “Total Tank Generals” w okresie 12 miesięcy od premiery gry – usługa pomocy technicznej po premierze. Zdaniem spółki, wsparcie gry po premierze może przyczynić się do zwiększenia wolumenu sprzedaży gry “Total Tank Generals”, podkreślono.

Bank Millennium otrzymał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na dokonanie koncentracji polegającej na utworzeniu wspólnego przedsiębiorcy Millennium Financial Services przez Bank Millennium, Towarzystwo Ubezpieczeń Europa oraz Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa, podał bank.

MLP Group osiągnęła “dużą masę”, generuje bardzo duże przepływy wolnej gotówki, dlatego od 2025 r. może przyjąć politykę dywidendową i regularnie dzielić się zyskami z akcjonariuszami, uważa prezes Radosław T. Krochta.

Moody’s Investors Service obniżył długoterminowy rating przyznany dla mBanku Hipotecznego do poziomu Baa2 z poziomu Baa1, podał bank. Agencja zmieniła również perspektywę długoterminowego ratingu na negatywną.

Moody’s Investors Service obniżył ocenę indywidualną BCA Banku Millennium do ba3 z ba2 i potwierdziła jego skorygowaną ocenę Adjusted BCA na poziomie ba2, podał bank.

Fega & Schmitt Elektrogroßhandel GmbH – spółka z niemieckiej Grupy Wurth – ogłosi wezwanie na 22 199 200 akcji TIM (tj. 100% kapitału) po cenie 50,69 zł za walor, podał podmiot pośredniczący Santander Biuro Maklerskie. Jednocześnie spółka podała, że najwięksi akcjonariusze i kluczowi menedżerowie spółki, reprezentujący łącznie ok. 42% ogólnej liczby akcji w kapitale i ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu zobowiązani są do złożenia zapisów na planowane wezwanie.

Synektik zawarł umowę z Powiatem Grodziskim na wykonanie dodatkowej sali operacyjnej w ramach istniejącego bloku operacyjnego wraz z uzupełniającym wyposażeniem, w SPS Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II Grodzisku Mazowieckim, podała spółka. Wartość umowy to 5,74 mln zł netto.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułGołębi Fed uderza w dolara. Ubiegły tydzień obfitował w istotne wydarzenia
Następny artykułKursy walut 27.03.2023 r. Funt zbliża się do 50-dniowej EMA, dolar w dół
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.