Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 27 grudnia 2022 r.Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła Alior Bankowi utrzymywanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego narzutu kapitałowego (P2G) na poziomie 0,15 pkt proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego, zarówno na poziomie jednostkowym, jak i skonsolidowanym, podał bank. Dodatkowy narzut powinien składać się w całości z kapitału podstawowego Tier I, podkreślono.

Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła Bankowi Handlowemu utrzymywanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego narzutu kapitałowego (P2G) na poziomie 0,11 pkt proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego zarówno na poziomie jednostkowym, jak i skonsolidowanym, podał bank. Dodatkowy narzut powinien składać się w całości z kapitału podstawowego Tier I, podkreślono.Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła Bankowi Pocztowemu utrzymywanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego narzutu kapitałowego (P2G) na poziomie 1,68 pkt proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego, podał bank. Dodatkowy narzut powinien składać się w całości z kapitału podstawowego Tier I, podkreślono.

Pure Biologics zawarła z amerykańską Presage Biosciences umowę dotyczącą pierwszego podania u ludzi cząsteczek PB003 i PB004 – tzw. badania klinicznego fazy 0, podała spółka. Badania kliniczne fazy 0 są badaniami na ludziach mającymi na celu pozyskanie informacji na temat farmakodynamiki (mechanizmu działania leku) oraz farmakokinetyki (procesów, jakim podlega lek wprowadzony do organizmu człowieka), wyjaśniono.

Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła Bankowi Polska Kasa Opieki (Pekao) utrzymywanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego narzutu kapitałowego (P2G) w wysokości 0,43 pkt proc. na poziomie jednostkowym oraz 0,42 pkt. proc. na poziomie skonsolidowanym, podał bank. Dodatkowy narzut powinien składać się w całości z kapitału podstawowego Tier 1, dodano.

Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła BNP Paribas Bank Polska utrzymywanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego narzutu kapitałowego (P2G) w wysokości 0,80 pkt proc. na poziomie jednostkowym oraz 0,77 pkt. proc. na poziomie skonsolidowanym, podał bank.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła Santander Bank Polska utrzymywanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego narzutu kapitałowego (P2G) w wysokości 0,26 pkt proc. na poziomie jednostkowym oraz 0,23 pkt proc. na poziomie skonsolidowanym, podał bank. Dodatkowy narzut powinien składać się w całości z kapitału podstawowego Tier 1.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła PKO Bankowi Polskiemu utrzymywanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego narzutu kapitałowego (P2G) w wysokości 0,72 pkt proc. na poziomie jednostkowym oraz 0,66 pkt proc. na poziomie skonsolidowanym, podał bank.

AVA Trade

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła ING Bankowi Śląskiemu utrzymywanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego narzutu kapitałowego (P2G) w wysokości 0,52 pkt proc. na poziomie jednostkowym oraz 0,50 pkt proc. na poziomie skonsolidowanym, podał bank.

Zgodnie z informacją otrzymaną od spółki zależnej MobileFabric, spółki zależnej SimFabric, po 72 godzinach od wydania gry Quantum Storm w sklepie App Store, wszystkie koszty produkcji, portingu oraz marketingu zostały zwrócone w 100%, podała SimFabric. Aktualnie gra na urządzeniach mobilnych z systemami iOS przynosi zyski z każdą sprzedaną kopią, podkreśliła spółka.

PGF Polska Grupa Fotowoltaiczna z zadowoleniem przyjęła wejście singapurskiego 2ND Square do akcjonariatu, poinformował ISBnews prezes Wiktor Niedziela. PGF z optymizmem patrzy na swoje perspektywy w kontekście najbliższych kwartałów, a za jeden z głównych celów na 2023 r. uważa wspólne wyjście spółek z grupy do klientów zagranicznych.

SDS Optic Inc., spółka zależna SDS Optic, została zarejestrowana w stanowym rejestrze podmiotów gospodarczych prowadzonym przez stan Delaware w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Osobami zarządzającymi w SDS Optic USA są Marcin Staniszewski (pełniący funkcję president, chief executive officer & secretary) oraz Mateusz Sagan (SVP, chief operating officer & treasurer), podało SDS Optic.

Oferta konsorcjum Kobylarni (spółka zależna Mirbudu) i Mirbudu w postępowaniu przetargowym na budowę zachodniego obejścia drogowego miasta Chojnice, warta 57 607 320,24 zł brutto, została wybrana jako najkorzystniejsza przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, podał Mirbud.

Rafako zawarło z Agencją Rozwoju Przemysłu (ARP) oraz Trigon Domem Maklerskim umowę w przedmiocie emisji obligacji o wartości 100 mln zł, które mają zostać objęte przez Skarb Państwa – Ministra Rozwoju i Technologii, w którego imieniu i na rzecz działa ARP, jako forma, w której ma zostać udzielona pomoc na restrukturyzację, podała spółka.

Rada dyrektorów Ovostar zdecydowała o wypłacie dywidendy zaliczkowej w łącznej wysokości 3,9 mln euro (0,65 euro na akcję), podała spółka. Dzień dywidendy wyznaczono na 13 stycznia, a dzień wypłaty – nie później niż 27 stycznia.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) wybrało projekt T-Bull pt. “Opracowanie innowacyjnego systemu służącego do optymalizacji parametrów użytkowych oraz dochodowych w grach za pomocą sztucznej inteligencji – Systemu Automatycznej Parametryzacji oraz Optymalizacji”, o wartości 5,43 mln zł, do dofinansowania kwotą 2,71 mln zł, podała spółka. W opinii T-Bull projekt ten będzie miał pozytywny wpływ na rozwój spółki i jej wyniki finansowe, dlatego zaczął być realizowany jeszcze przed decyzją NCBR, tj. 1 grudnia 2022 r. Planowaną datą zakończenia jest 31 grudnia 2023 r.

XTPL potwierdziło czwartą transakcję sprzedaży urządzenia Delta Printing System na rynek chiński. Ostatecznym nabywcą urządzenia będzie wiodący chiński ośrodek badawczo-rozwojowy Tianjin University (School of Precision Instrument and Opto-Electronics Engineering), który złożył zamówienie po demonstracji i wykonanych testach technologii XTPL. Delta Printing System będzie wykorzystywany przez klienta końcowego w pracach w dziedzinach elektroniki elastycznej, elektroniki nanosznej (wearables) oraz sensorów, podała spółka.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułW ciągu dekady zegarki Rolex radziły sobie lepiej niż giełda!
Następny artykułIle kosztuje euro 28.12.2022? Kurs euro do złotego (EUR/PLN) w środę
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here