Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 25 stycznia 2023 r.Ryvu Therapeutics osiągnęło pierwszy kamień milowy we współpracy z amerykańską Exelixis Inc. w ramach umowy licencyjnej, której celem jest opracowanie nowatorskich terapii celowanych, wykorzystujących opracowaną przez Ryvu technologię STING, podała spółka. Z tytułu osiągnięcia kamienia milowego Ryvu jest uprawnione do otrzymania płatności w wysokości 1 mln USD.

ING Bank Śląski (jako agent kredytu), PKO Bank Polski oraz mBank są w konsorcjum banków, które udzieliły kredytów w łącznej kwocie 776 mln zł na budowę wielkoskalowej farmy solarno-wiatrowej o mocy ponad 200 MW Kleczew Solar & Wind, należącego do Grupy Lewandpol, podał ING Bank Śląski.BBI Development zdecydował o emisji nowych obligacji serii BBI0225 o łącznej wartości nominalnej nie mniejszej niż 10 mln zł i nie większej niż 11 mln zł, podała spółka. Emisja ma nastąpić 31 stycznia br., zaś wykup 24 lutego 2025 r.

Zakończyła się rozbudowa powierzchni magazynowej i uzupełniającej jej powierzchni biurowej w parku logistycznym PHN Pruszków, podał Polski Holding Nieruchomości (PHN). Spółka przekazała najemcy – firmie DPD Polska – prawie 4 tys. m2 powierzchni, co oznacza, że DPD będzie dysponowało halą o łącznej powierzchni ponad 18 tys. m2, wykorzystywanych jako jedna z największych sortowni DPD Polska.

PGE Energia Odnawialna z Grupy PGE otrzymała pozwolenia na budowę trzech farm fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 100 MW, podała spółka. Chodzi o instalacje w województwie lubelskim: PV Srebrzyszcze, PV Wrzosów i PV Żółtańce.

BeeIN zamierza realizować pierwszą własną farmę fotowoltaiczną najpóźniej na przełomie II i III kw. br., poinformował prezes Michał Sochacki. Przypomniał, że zgodnie z założeniami spółki, farmy PV mają dawać pasywny dochód, dystrybuowany częściowo na dywidendę. Ta mogłaby być zacząć wypłacana w perspektywie 2-3 lat.

Plany BeeIN na bieżący rok obejmują m.in. istotne zwiększenie przychodów przy utrzymaniu marż porównywalnych do III kw. 2022 r. oraz zwiększenie udziału eksportu do ok. 50% wobec ok. 30% na koniec III kw. ub.r., poinformował prezes Michał Sochacki.

Grupa Eurocash podpisała z bankiem HSBC umowę na otwarcie linii gwarancyjnej z limitem 180 mln zł celem realizacji strategii dekarbonizacji przyjętej w ub.r., podała spółka.

AVA Trade

Kernel zakupił terminal w morskim porcie handlowym Jużny w regionie Odessy, podała spółka. Terminal ma zdolność przechowywania na 49 404 ton produktów tj. może przyjmować i oddzielnie magazynować wszystkie rodzaje olejów roślinnych (słonecznikowy, sojowy i rzepakowy).

Render Cube zwołało na 21 lutego nadzwyczajne walne zgromadzenie, na którym akcjonariusze zdecydują o dopuszczeniu i wprowadzeniu akcji do obrotu na rynku regulowanym, podała spółka. Przejściu z NewConnect nie będzie towarzyszyła emisja akcji.

Powołana niedawno spółka Spyrosoft Connect zatrudnia 25 osób i zdobyła 8 klientów, w tym dużą sieć handlu detalicznego. Firma specjalizuje się w technologii CRM i platformie Salesforce, podał Spyrosoft. Spyrosoft Connect współpracować będzie z klientami z różnych sektorów na całym świecie, skupiając się przede wszystkim na branży handlowej.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zaakceptował wniosek Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) o zwiększenie o 50 mln zł puli środków na dopłaty do leasingu pojazdów zeroemisyjnych, podał bank. Tym samym łączna kwota do wykorzystania w tzw. ścieżce leasingowej programu “Mój elektryk” wynosi 250 mln zł. Dopłaty można przeznaczyć na pokrycie wkładu własnego klienta starającego się o leasing samochodu elektrycznego.

JR Holding ASI rozmawia z kolejnymi spółkami o inwestycji, w tym z niektórymi jest na zaawansowanym etapie negocjacji, a także intensywnie pracuje nad fundraisingiem, poinformował ISBtech CFO spółki Bartłomiej Kurylak.

LC Corp Invest XVII – spółka zależna Develii – zawarł z WR Office – spółką powiązaną z Adventum Fund Managemen z siedzibą w Budapeszcie – przedwstępną umowę sprzedaży prawa użytkowania wieczystego kompleksu biurowego Wola Retro w Warszawie, podała Develia. Wartość umowy to 69,79 mln euro netto.

Starward Industries podpisał aneks zmieniający umowę licencyjną zawartą z Tomaszem Lemem 5 października 2018 r., podała spółka. Na podstawie aneksu wprowadzono zmiany doprecyzowujące umowę oraz przedłużono licencję wyłączną w zakresie stworzenia, korzystania i rozporządzania grą opartą na podstawie powieści Stanisława Lema pt. “Niezwyciężony” oraz produktami merchandisingowymi opartymi na grze do 2028 r., czyli na kolejne 5 lat.

PKO Bank Polski (PKO BP) przeprowadził emisję trzyletnich uprzywilejowanych obligacji (senior preferred notes) obligacji o wartości 750 mln euro, podał bank.

Tauron Wytwarzanie podjął decyzję o przyjęciu aneksów nr 6 do gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych stanowiących zabezpieczenie należytego wykonania w zakresie realizacji kontraktu na budowę bloku energetycznego o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III – Elektrownia II, zawartego pomiędzy konsorcjum Rafako i Mostostal Warszawa a Tauron Wytwarzanie, podał Tauron Polska Energia. Aneksy te stanowią przedłużenie zabezpieczenia należytego wykonania w zakresie realizacji kontraktu na dotychczasowych warunkach i w dotychczasowych kwotach do 10 marca 2023 r.

PlayWay zakończył procesu budowy księgi popytu posiadane przez spółkę akcje zdematerializowane spółki Movie Games, podał PlayWay. Łączna liczba akcji sprzedawanych została ustalona na 860 152, co stanowi 33,43% udziału w ogólnej liczbie głosów i kapitale zakładowym Movie Games.

Elektrociepłownia Będzin otrzymała informację o anulowaniu zamówienia dostawy węgla z przyczyn niezależnych od dostawcy. Jednocześnie w dniu dzisiejszym tj. 26 stycznia 2023 roku w celu zrealizowania zapotrzebowania, w miejsce anulowanego zamówienia spółka zawarła z innym kontrahentem z branży paliw stałych zamówienie na dostawę węgla o podobnej wartości szacunkowej, tj. 1,38 mln zł. Dostawa węgla będzie realizowana w okresie do 03.02.2023 roku.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs dolara spadnie w ostatnim tygodniu stycznia! Potwierdza to model analityków Morgan Stanley
Następny artykułByki na Wall Street próbują utrzymać wzrostowe momentum
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.