Naga MarketsGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 25 sierpień 2021 r.AmRest odnotował 21,9 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2021 r. wobec 110,7 mln euro straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Ryvu Therapeutics podało pierwszą dawkę RVU120 (SEL120) pierwszemu pacjentowi w ramach badania klinicznego fazy I/II w nawracających/opornych na leczenie przerzutowych lub zaawansowanych guzach litych, podała spółka.Dr Setareh Shamsili zrezygnowała z funkcji członka zarządu i dyrektora ds. medycznych Ryvu Therapeutics ze skutkiem na dzień 31 sierpnia 2021 r., podała spółka.

Portfel zamówień Grupy Asseco na 2021 rok wynosi obecnie 10 110 mln zł, co oznacza wzrost o 16% w skali roku, podała spółka.

Asseco Poland odnotowało 139,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2021 r. wobec 95,1 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Atal rozważa przeprowadzenie drugiej emisji w trakcie kolejnych trzech miesięcy w ramach ustanowionego wcześniej programu, podała spółka.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydała zgodę na sprawowanie nadzoru nad systemem zarządzania ryzykiem w Skarbiec Towarzystwie Funduszy Inwstycyjnych (TFI) przez członka zarządu Krzysztofa Czerkasa, podała spółka.

Grupa CCC zostanie mniejszościowym udziałowcem Xpress Delivery – firmy technologicznej rozwijającej ekspresowe dostawy, podała spółka. Spółki rozpoczęły współpracę 9 miesięcy temu, wprowadzając usługę CCC Express.

invest

Tauron Polska Energia zdecydował o rozpoczęciu działań zmierzających do odkupu od Funduszu Inwestycji Infrastrukturalnych – Kapitałowego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych oraz PFR Inwestycje Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego łącznie 176 000 udziałów reprezentujących 14,12% ogólnej liczby głosów na zgromadzeniu wspólników spółki Nowe Jaworzno Grupa Tauron (NJGT), podała spółka.

PKN Orlen planuje ubiegać się o wszystkie 11 nowych koncesji pod budowę farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim i liczy, że proces przydziału koncesji zakończy się jeszcze w tym roku, zadeklarował prezes Daniel Obajtek.

Zysk netto domów maklerskich wyniósł 144,56 mln zł w I poł. 2021 r., podała Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Rok wcześniej wypracowany zysk netto wyniósł 396,11 mln zł.

Data premiery gry „Chernobylite” na PlayStation 4 i Xbox One, z uwagi na nieprzewidziane problemy z buildem na konsole, została przesunięta na 28 września 2021 r., podało podały All In! Games i The Farm 51 Group w osobnych komunikatach. Gra miała zadebiutować 7 września br.

Genomtec dokonał zgłoszenia patentowego w zakresie autorskiego zestawu starterów, metody diagnostyki oraz składu mieszaniny reakcyjnej do genetycznej diagnostyki zakażeń bakterią Salmonella enterica w technice LAMP, podała spółka. Zgłoszenie zostało dokonane w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej. Opracowana przez Genomtec technologia do wykrywania jest szybsza i mniej kosztowna niż obecnie wykorzystywane na rynku.

Klabater ma jeszcze łącznie 6 premier w planie wydawniczym na II półrocze, poinformował prezes Michał Gembicki.

Przejęcie przez PKN Orlen Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) raczej nie nastąpi w tym roku – można spodziewać się, że ten proces zakończy się do połowy 2022 roku, natomiast wcześniej powinno się udać zamknąć przejęcie Grupy Lotos, poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Oferta publiczna akcji producenta i wydawcy gier Klabater, z której spółka chce pozyskać kwotę 4 mln zł, rozpoczęła się dziś publikacją dokumentu ofertowego, podały władze firmy. Kluczowym celem emisji jest pozyskanie środków finansowych na realizację największej gry w historii spółki – „Crossroads Inn 2”.

Labocanna zakończyła emisję, sprzedając ponad 13,5 z 15,3 mln akcji serii D po cenie 0,7 zł, za które pozyskała łącznie kwotę 9,48 mln zł, podała spółka. Środki pozyskane z emisji akcji w pierwszej kolejności zostaną przeznaczone na rozwój spółki związany z zakupem nieruchomości, uruchomieniem plantacji medycznej marihuany oraz potencjalnymi kolejnymi akwizycjami, rozbudowując hub o kolejne branżowe podmioty.

Eurocash planuje wprowadzić ofertę Frisco.pl do kolejnego – czwartego – dużego miasta we wrześniu, poinformował ISBnews członek zarządu i dyrektor finansowy Jacek Owczarek. Eurocash będzie też kontynuować rozwój sieci sklepów alkoholowych Duży Ben i przewiduje osiągnięcie 170-180 placówek na koniec tego roku (wobec 158 na koniec czerwca 2021 r.).

Eurocash zakłada, że w III kwartale br. wyniki grupy będą znajdowały się ciągle pod presją gorszych rezultatów segmentu detalicznego. Stabilizacji oczekuje w IV kwartale, poinformował ISBnews członek zarządu i dyrektor finansowy Jacek Owczarek. Eurocash odnotował stratę netto i EBIT w I półr. w dużej mierze ze względu na odpis związany z planowanym zamknięciem do końca roku 59 własnych sklepów Delikatesy Centrum. Owczarek poinformował, że kolejne zamknięcia sklepów nie są spodziewane.

Oferta Apatora warta 57 mln zł została wybrana w części 1 przetargu Energi Operator na dostawę liczników energii elektrycznej, podała spółka.

PKN Orlen podpisał porozumienie w sprawie strategicznego partnerstwa z GE Renewable Energy, podała spółka. Orlen podkreśla, że podpisane porozumienie wzmocni konkurencyjność koncernu w staraniach o nowe koncesje na farmy wiatrowe w polskiej strefie ekonomicznej na Bałtyku.

Wyrok Wyższego Sądu Krajowego w Düsseldorfie, podtrzymujący decyzję Federalnej Agencji ds. Sieci (BNetzA) o oddaleniu złożonego przez Nord Stream 2 AG wniosku o derogację od przepisów III Pakietu Energetycznego, potwierdza argumentację Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) i jego spółki zależnej PGNiG Supply & Trading (PST), podało PGNiG.

PKN Orlen, PKP S.A. i Pesa Bydgoszcz podpisały list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz rozwoju zeroemisyjnego transportu kolejowego, opartego o napędy zasilane wodorem, poinformowali przedstawiciele spółek oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) prowadzi rozmowy, m.in. z PKN Orlen, na temat powołania kolejnej doliny wodorowej na Mazowszu, poinformował wiceminister Ireneusz Zyska.

Rada nadzorcza Pekao TFI, po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), powierzyła Maciejowi Łozińskiemu funkcję wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za obszar zarządzania ryzykiem, podała spółka.

Trzeci kwartał jest dla Unimotu dobry, ale decyzja o ewentualnej korekcie prognozy skorygowanego wyniku EBITDA na 2021 rok zapadnie pod koniec września, ocenił prezes Adam Sikorski.

Po I półroczu br. wszystko wskazuje na to, że Unimot wypłaci dywidendę z zysku za 2021 rok, poinformował prezes Adam Sikorski.

Unimot zawiesił prace nad emisją obligacji, ponieważ jest w stanie zabezpieczyć finansowanie bankowe na korzystniejszych warunkach, poinformował prezes Adam Sikorski.

Play2Chill podjął uchwałę w sprawie emisji 286 999 akcji serii C w trybie oferty prywatnej, podała spółka. Cenę emisyjną ustalono na 9,5 zł. Pozyskane środki Play2Chill przeznaczy m.in. na działania związane z premierą „Motorcycle Mechanic Simulator 2021” oraz przyspieszenia prac nad kolejnymi projektami.

Asbis Enterprises podwyższył prognozę finansową na 2021 rok, zgodnie z którą przychody ze sprzedaży będą kształtowały się w przedziale 2,9 mld USD do 3,1 mld USD, tj. mogą być 7% wyższe od górnych zakresów pierwotnej prognozy, opublikowanej w marcu br., natomiast zysk netto po opodatkowaniu będzie wynosił pomiędzy 71 mln USD a 74 mln USD, tj. może być wyższy o 45% od pierwotnie zakładanego, podała spółka.

Unimot odnotował 16,86 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2021 r. wobec 18,56 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Eurocash odnotował 97,39 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2021 r. wobec 41,14 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: najniższy kurs lewa | długoterminowa prognoza kursu dolara | gpw jsw | azoty giełda | lotos akcje wykres | kurs funt | dow jones industrial |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here