Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 23 stycznia 2023 r.Ipopema Securities, działając na zlecenie PlayWay rozpoczęła proces budowy księgi popytu na oferowane przez PlayWay do sprzedaży do 860 152 akcji, stanowiących 33,43% kapitału Movie Games i uprawniających do tyluż głosów na walnym zgromadzeniu, podał PlayWay.

Action zaprosił do składania ofert sprzedaży łącznie nie więcej niż 300 000 akcji własnych po cenie 15,3 zł za sztukę, podała spółka. Przeznaczyła na ten cel max. 4,59 mln zł

ML System uzyskał w Urzędzie Patentowym kolejne dwa patenty, podała spółka. Przedmiotem wynalazku jest sposób otrzymywania selektywnej warstwy ognioodpornej modyfikowanej nanocząsteczkami półprzewodnikowymi oraz wypełniania tą aktywną warstwą komory lub komór szyby zespolonej i szyba zespolona zawierająca tę lub te warstwy.

Immofinanz i S IMMO podpisały umowę ramową, która ustanawia proces przeglądu dalszego dostosowania, koordynacji, połączenia lub innych form integracji obu grup, podał Immofinanz. CPI Property Group będzie uczestniczyć w projekcie jako akcjonariusz wspierający.

Mazurska Manufaktura zakończyła przed czasem ostatnią przed planowanym na I kw. br. debiutem na NewConnect publiczną emisję akcji, podała spółka. Akcje o łącznej wartości prawie 1,7 mln zł zostały ostatecznie przydzielone 33 osobom. Plany na najbliższe miesiące obejmują m.in. dalszą konsolidację na rynku piwa, a także rozwój portfolio produktowego oraz działalności eksportowej.

Dzięki integracji systemów PKO Banku Polskiego i firmy Soneta, biznesowi klienci banku mogą zlecać przelewy bezpośrednio w swoim systemie ERP enova365, bez logowania do iPKO biznes, podał bank.

Po 72 godzinach od wydania gry “Gardenia” wszystkie koszty produkcji, portingu oraz marketingu zostały zwrócone w 100% i aktualnie gra na konsolach Nintendo Switch przynosi zyski z każdą sprzedaną kopią, podał SimFabric.

Orange Polska wprowadza nową opcję internetu światłowodowego – Światłowód Pro 2.0 do 2 Gb/s, osiąganych jako suma prędkości na co najmniej 2 urządzeniach (na jednym urządzeniu do 1 Gb/s). Prędkość wysyłania danych w tej opcji prędkości wynosi nawet 600 Mb/s, podał operator.

AVA Trade

Pure Biologics zawarło z Agencją Badań Medycznych (ABM) umowę na realizację i dofinansowanie projektu dotyczącego znalezienia kandydata na lek opartego o przeciwciało, działającego w oparciu o strategię immunoterapii w leczeniu nowotworów ekspresjonujących receptor ROR1 (projekt PB004), podała spółka. Całkowita wartość projektu wynosi 48,9 mln zł, a przyznane dofinansowanie 32,44 mln zł. Środki w ramach projektu mogą być wydatkowane w latach 2022-2026.

Szacunkowe skonsolidowane przychody Asbis za grudzień 2022 r. wyniosły ok. 303 mln USD, co oznacza, że spółka zrealizowała na poziomie przychodów podniesioną prognozę finansową na 2022 r.

XTPL miało 3,4 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w IV kw. 2022 r., w porównaniu do 1,9 mln zł rok wcześniej (wzrost o 83% r/r), podała spółka, prezentując wstępne dane. Spółka szacuje, że w całym 2022 roku przychody sięgnęły 10,1 mln zł, blisko pięciokrotnie więcej niż w 2021 roku.

Kernel przerobił 653,01 tys. ton nasion oleistych w II kw. roku obrotowego 2022/2023 (październik-grudzień 2022), co oznacza spadek o 34% r/r, podała spółka.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs EUR/PLN znalazł się w ubiegłym tygodniu na najwyższym poziomie od połowy listopada
Następny artykułKursy walut 23.01.2023 r. Dolar oraz euro minimalnie zyskują, funt najsłabszy względem złotego
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.