Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 23 lutego 2023 r.Santander Bank Polska zdecydował, że buy-back zostanie przeprowadzony w okresach 24 lutego – 24 marca 2023 r. oraz 25 kwietnia – 30 czerwca 2023 r., a akcje będą skupowane za pośrednictwem Santander Biuro Maklerskie, podał bank. Skup akcji został ustanowiony na potrzeby VII Programu Motywacyjnego i ma objąć nie więcej niż 207 tys. akcji za max. 55,3 mln zł.

Ambra w II półroczu roku obrotowego 2022/2023 stara się utrzymać dynamikę przychodów i wolumenów osiągniętą w pierwszych 6 miesiącach, poinformowali członkowie zarządu. Spółka chce też kontynuować wzrost dywidend.Sygnity zakłada w strategii rozwoju docelowo 3 do 5 transakcji przejęć spółek software w Polsce lub regionie środkowoeuropejskim rocznie, poinformował prezes Maciej Różycki.

Kruk Investimenti s.r.l., spółka zależna Kruka, wygrała na rynku włoskim przetarg na zakup niezabezpieczonych wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 188 mln euro (893,7 mln zł), podała spółka. Składa się na to portfel wartości 133 mln euro (632,3 mln zł) oraz portfel forward flow o łącznej wartość nominalnej w wysokości do 55 mln euro (261,5 mln zł), z którego wierzytelności zostaną nabyte w transzach począwszy od czerwca 2023 r.

Bank Pekao jest wyłącznym organizatorem emisji dwóch serii euroobligacji wartości 400 mln zł i 600 mln zł Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) przeprowadzanych w ramach EBI Debt Issuance Programme, podał bank.

Synektik planuje rozpoczęcie III fazy testów klinicznych kardioznacznika w Stanach Zjednoczonych w II połowie roku, po uzyskaniu zgody FDA, zapowiedział prezes spółki Cezary Kozanecki.

Asbis Enterprises, według wstępnych założeń, oczekuje znacznego wzrostu przychodów w 2023 roku przy dbaniu o rentowność i cash flow, poinformował dyrektor finansowy Marios Christou. Tegoroczna dywidenda może być na podobnym poziomie lub nawet wyższa niż za 2021.

Synektik zakłada, że sprzedaż 2-3 robotów chirurgicznych da Vinci kwartalnie jest realna, uważa prezes spółki Cezary Kozanecki. W I kwartale roku obrotowego (październik-grudzień 2022 r.) spółka sprzedała 8 takich systemów.

AVA Trade

Konstrukcja biurowca Mogilska 35 Office, położonego przy ul. Mogilskiej 35 w Krakowie, osiągnęła maksymalną wysokość, podał Warimpex. Wydanie pozwolenia na użytkowanie budynku przewidziane jest na lato tego roku. Warimpex jest w trakcie negocjacji wynajmu przestrzeni biurowej w budynku.

Po 24 godzinach od wydania gier “Lust for Darkness”, “Preventive Strike”, “Farm Mechanic Simulator”, “Truck Mechanic Simulator”, “Saboteur!”, “Saboteur II: Avenging Angel”, “Saboteur SiO”, “Farm Expert for Nintendo Switch”, “Construction Machines” na konsole Nintendo Switch na rynkach Ameryki Południowej (Brazylia, Argentyna, Chile, Kolumbia, Peru) wszystkie koszty przygotowania, produkcji, portingu oraz marketingu zostały zwrócone w 100%, podał SimFabric.

Portfel zamówień Asseco South Eastern Europe (Asseco SEE) w bieżącym roku ma na chwilę obecną wartość 180,2 mln euro i jest o 17% wyższy r/r, podała spółka. Asseco SEE liczy na systematyczny wzrost backlogu w kolejnych kwartałach.

Intersport odnotował 3,1 mln zł jednostkowej straty netto w III kw. roku obrotowego 2022/2023 (październik – grudzień 2022) wobec 0,46 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Grupa Azoty uruchomiła Centrum Badawczo-Rozwojowe Bionawozów w zakładach Grupa Azoty Fosfory w Gdańsku, podała spółka. Decyzja o otwarciu centrum związana jest z bogatym doświadczeniem spółki w zakresie formuł nawozowych odpowiadających na potrzeby zrównoważonego rolnictwa. Grupa Azoty Fosfory będzie pełnić rolę centrum kompetencyjnego grupy kapitałowej w obszarze bionawozów.

Klabater ustalił datę premiery gry “Defend the Rook” na 16 marca br., podała spółka. Tytuł ukaże się na platformach PlayStation 4 i Xbox One. Jest to jeden z pięciu tytułów, które spółka pozyskała od Goblinz Publishing – francuskiego wydawcy i producenta gier. “Defend the Rook” to gra taktyczna typu rogue-lite z elementami tower defense.

Cloud Technologies sfinalizował zakup platformy Demand-Side Platform (DSP). Na mocy podpisanej umowy spółka nabyła wszelkie prawa, w tym prawa własności przemysłowej i prawa autorskie, do kodu źródłowego platformy DSP za kwotę 3,7 mln euro. Zakup technologii jest jednym z kluczowych elementów strategii rozwoju spółki na lata 2021-2023, podkreślono.

Photon Energy Engineering Romania S.R.L. – rumuńska spółka z grupy Photon Energy, zajmująca się projektowaniem i budową instalacji fotowoltaicznych – ukończyła i przyłączyła do sieci pierwszą w Rumunii własną elektrownię fotowoltaiczną o mocy 5,7 MWp, zlokalizowaną w gminie Siria, podała spółka.

MedApp rozpoczął przegląd opcji strategicznych dotyczących przyszłości spółki. Celem przeglądu jest ocena możliwych kierunków działań zmierzających do maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy, podała spółka.

Asbis odnotował 28,63 mln USD skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2022 r. wobec 28,61 mln USD zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Produkcja nawozów azotowych Grupy Azoty spadła w styczniu br. do 265 tys. ton z 319 tys. ton rok wcześniej, podała spółka, prezentując wstępne skonsolidowane wyniki produkcyjne.

Polenergia podjęła uchwałę w sprawie zainicjowania procesu podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez emisję nowych akcji, w ramach której spółka planuje pozyskać wpływy w wysokości od 500 do 750 mln zł, podała Polenergia.

Red Carpet Media Group (RCMG) kończy testy przesyłu kanałów Red Carpet i Red Top na amerykańskie i kanadyjskie platformy FAST, a także szykuje się do procesu koncesyjnego na multiplex MUX-8, poinformował ISBtech przewodniczący rady nadzorczej Leszek Kułak.

(ISBnews)

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs złotego najgorsze ma już za sobą? Analiza USD/PLN i EUR/PLN
Następny artykułElon Musk pracuje w Tesli za darmo. Miliarder odebrał ostatni pakiet opcji na akcje
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.