Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 23 grudnia 2021 r.Unihouse – spółka zależna Unibepu – zawarła z konsorcjum ARGE Künzelsau Taläckerallee umowę na realizację w technologii modułowej inwestycji pn. Künzelsau Taläcker w Künzelsau w Niemczech za 7,99 mln euro netto, co stanowi ok. 37 mln zł netto, podała spółka.

Getin Holding zawarł z M.W. Trade (MWT), Beyondream Investments Ltd (BI) oraz Rafałem Wasilewskim umowę przewidującą, że Getin Holding sprzeda w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji MW Trade wszystkie posiadane walory tej spółki, tj. 4 298 301, stanowiące 51,27% kapitału, po cenie 5 zł za sztukę, podał Getin.Grupa Kęty będzie analizować plan nakładów inwestycyjnych dla Segmentu Opakowań Giętkich (SOG), poinformował prezes spółki odpowiedzialnej za segment, Alupol Packaging Rafał Lechowicz.

Spółki zależne Polenergii – Polenergia Farma Wiatrowa Grabowo, Polenergia Farma Wiatrowa Piekło i Polenergia Farma Wiatrowa 16 – zawarły z Vestas-Poland umowy na dostawę łącznie 26 turbin wiatrowych V 110 2.2 MW o łącznej mocy 57,2 MW, a także umowy serwisowe na 30 lat, podała Polenergia.

Grupa Kęty chce rozpocząć produkcję i sprzedaż z własnej linii produkcyjnej szkła ogniowego w ramach Segmentu Systemów Aluminiowych we wrześniu lub październiku 2022 r., poinformował członek zarządu Tomasz Grela.

Grupa Kęty przygląda się potencjalnym akwizycjom i nie wyklucza transakcji w przyszłym roku, poinformował prezes Dariusz Mańko.

Grupa Kęty może dokonać aktualizacji strategii w 2022 r. w związku z prognozami, które przekraczają cele postawione w aktualnym dokumencie, poinformował prezes Dariusz Mańko.

Mostostal Warszawa zawarł z Vantage Development umowę na budowę zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. R. Rembielińskiego w Łodzi, za 65,3 mln zł netto, podał Mostostal.

AB Kauno tiltai – litewska spółka zależna Trakcji – powzięła uchwałę w przedmiocie wypłaty dywidendy za okres od stycznia do września 2021 r. wraz z niewypłaconymi zyskami z lat ubiegłych w wysokości 9 999 769,32 euro, z czego na Trakcję przypada 9 805 929,42 euro (tj. ok. 45 346 540,01 zł), podała spółka.

Erbud podpisał umowę na roboty budowlane o wartości 298,4 mln zł netto, na budowę Centrum Dystrybucyjnego Lidl Błonie w miejscowości Piorunów, podała spółka.

Polenergia zdecydowała o utworzeniu odpisu aktualizacyjnego wartość aktywów segmentu Gazu i Czystych Paliw w kwocie około 19,9 mln zł, który wpłynie na skonsolidowany wynik brutto, podała spółka.

BGO Warsaw III Propco (kupujący) zawarł z PDC Industrial Center 130 (sprzedający, wspólne przedsięwzięcie Marvipol Logistics – jednostki zależnej Marvipol Development – oraz PG Dutch Holding I i Investar Financial Corporation) przyrzeczoną umowę sprzedaży projektu logistyczno-magazynowego pod Warszawą za 50,43 mln euro netto, podał Marvipol.

Atal przejął od lokalnego dewelopera inwestycję Źródlana 31 Residence w Piotrkowie Trybunalskim, obejmującą 140 mieszkań, podała spółka. To pierwsza inwestycja Atalu w tym mieście.

Projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy prawie 58 MW realizowane przez Famur i jej spółkę zależną Projekt Solartechnik uzyskały wsparcie w grudniowej aukcji na sprzedaż energii ze źródeł odnawialnych (OZE), podał Famur.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Eobuwie.pl – z Grupy CCC – zdecydowało o zmianie nazwy spółki na Modivo. Według planów, zmiana będzie obowiązywać od lutego 2022 r., podała spółka. Decyzja ta wiąże się z planowanym debiutem giełdowym oraz dalszym rozwojem na rynkach zagranicznych. Domena polskiego sklepu internetowego eobuwie.pl, jak i pozostałych platform na rynkach zagranicznych pozostaną bez zmian.

Spółka zależna Wirtualnej Polski Holding – Wirtualna Polska Media (WPM) zawarła ugodę z eSky.pl dotyczącą wykonania i zapłaty za opcję put wykonaną przez WPM, podała spółka. Cena opcji put wyniesie, pod warunkiem dokonania zapłaty przez kupujących do dnia 21.01.2022 r., łącznie 23 mln zł za wszystkie akcje będące własnością WPM.

Węgierski urząd ochrony konkurencji uznał, że nie istnieją podstawy do przeprowadzenia postępowania w odniesieniu do sprzedaży przez Gi Group 80,22% udziału w spółce zależnej Prohumán na rzecz Sun Group, co oznacza spełnienie jednego z warunków transakcji, podała Gi Group.

Unimot zakłada, że liczba stacji paliw w pełnych barwach Avia wzrośnie do ok. 125 placówek na koniec 2022 roku, w porównaniu do 89-90 stacji do końca obecnego roku, poinformował ISBnews prezes Adam Sikorski.

Unimot chce wyprodukować w zakładzie w Sędziszowie co najmniej 20 MW własnych paneli fotowoltaicznych w 2022 roku, a w 2023 roku chce zwiększyć produkcję do ok. 40 MW, poinformował ISBnews prezes Adam Sikorski.

Unimot zakłada, że segment fotowoltaiki osiągnie próg rentowności w IV kwartale 2021 roku, a w 2022 roku będzie już przez cały rok pozytywnie kontrybuował do wyniku EBITDA grupy, poinformował ISBnews prezes Adam Sikorski.

Decyzja Unimotu o sprzedaży udziałów w spółce Naturalna Energia, która realizuje projekty farm fotowoltaicznych o mocy 108 MW, wynika z otrzymania dobrej oferty finansowej i jest elementem rolowania projektów najstarszych, w celu efektywnego zarządzania gotówką w grupie, poinformował ISBnews prezes Adam Sikorski.

Ailleron podpisał umowę z PKO Bank Polski, umożliwiającą wdrożenie systemu LiveBank w modelu Cloud, podała spółka. Umowa zakłada model rozwojowy i pozwala bankowi na możliwość zwiększenia zapotrzebowania na dodatkową liczbę licencji w modelu cloud.

Kruk Investimenti s.r.l. – spółka zależna Kruka – wygrał przetarg na zakup portfela zabezpieczonych i niezabezpieczonych wierzytelności korporacyjnych od Unicredit SpA, podała grupa. Wartość nominalna portfela wierzytelności wynosi ok. 222 mln euro (1,03 mld zł wg kursu średniego NBP z dnia 22 grudnia 2021 roku), podał Kruk.

Spółka zależna Kruka – Prokura NS FIZ zawarła umowę z Getin Noble Bank na nabycie wierzytelności o wartości nominalnej 859 mln zł, podała spółka.

Grupa Kęty prognozuje, że w 2022 r. osiągnie 5 415 mln zł skonsolidowanych przychodów wobec 4 556 mln zł zakładanych w 2021 r., 653 mln zł zysku z działalności operacyjnej (wobec odpowiednio: 734 mln zł) 826 mln zł wyniku EBITDA (wobec 886 mln zł) i 549 mln zł zysku netto (wobec 582 mln zł), podała spółka. Nakłady inwestycyjne szacowane na 2022 r. to 497 mln zł.

Rada nadzorcza Brand 24 powołała w skład zarządu Bartosza Kozłowskiego, powierzając mu funkcję członka zarządu ze skutkiem od dnia 1 stycznia 2022 r., podała spółka.

Ursus Dystrybucja – spółka zależna Ursus w upadłości złożyła wniosek o ogłoszenie do Sądu Rejonowego Lublin – Wschód zs. w Świdniku IX Wydział Gospodarczy, podała spółka.

QubicGames zawarł umowy sprzedaży wszystkich udziałów w Nakana stanowiących 33,27% udziału w kapitale zakładowym, podała spółka. QubicGames sprzedał łącznie 366 udziałów Nakana za 50 tys. zł oraz kwotę stanowiącą 5% wartości przychodów Nakana, podano także.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro on line | giełda akcje | akcje budimex | cena akcji comarch | giełda selvita | jsw giełda | neuca cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here