Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 22 grudnia 2022 r.Ryvu Therapeutics zakończyło ofertę publiczną akcji serii J, pozyskując w jej wyniku od inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych oraz BioNTech 250,3 mln zł brutto, podała spółka. Wraz z zabezpieczonymi z innych źródeł środkami, będzie dysponować ok. 500 mln zł na realizację planów rozwoju na lata 2022-2024, podkreślono.

Leszek Krajewski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa oraz z członkostwa w zarządzie PunkPirates ze skutkiem na dzień 22 grudnia 2022 roku, podała spółka.Road Studio zmieni dotychczasową strategię, koncentrując się na ukończeniu produkcji Alaskan Truck Simulator (ATS), podała spółka w nawiązaniu do przeprowadzonego audytu. W osobnym komunikacie studio podało, że podpisało term sheet (porozumienie w sprawie zawarcia umowy współwydawniczej) z Green Man Gaming Label Limited, dotyczące sfinansowania produkcji ATS na kwotę 1 075 000 euro.

Drago entertainment powziął informację o przekroczeniu progu 1 mln sztuk sprzedanych egzemplarzy gry “Gas Station Simulator” (GSS) w wersji PC, a także na konsolach Xbox, PlayStation, Nintendo oraz uwzględniając płatny dodatek DLC, podała spółka.

Spółka zależna Famuru, Projekt Solartechnik (PST, sprzedający), wypowiedziała umowę sprzedaży portfela farm fotowoltaicznych wartości do 750 mln zł, podała spółka. Wypowiedzenie umowy nastąpiło z winy kupujących – spółek ALT POL HC 01 (poprzednia nazwa Spoleto) oraz Solis Bond Company Designated Activity Company, podał Famur.

Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 59,1 tys. ton w listopadzie 2022 r. wobec 60,5 tys. ton rok wcześniej, podała spółka, powołując się na wstępne dane.

Sprzedaż miedzi Grupy KGHM wyniosła 61,2 tys. ton w listopadzie 2022 r. i była niższa o 7,5 tys. ton r/r, podała spółka, prezentując wstępne dane.

ML System otrzymał 10 mln zł dofinansowania od PARP w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 na zintegrowany, aktywny system pokryć dachowych Active Tile, czyli tzw. “fotowoltaiczną dachówkę”, podała spółka. Łączna wartość wydatków kwalifikowanych w projekcie wyniesie 16,8 mln zł.

AVA Trade

IMS podpisał 4-letnią umowę z siecią stacji benzynowych, dotyczącą świadczenia usług audiomarketingu i Digital Signage, podała spółka. Szacowana wartość przychodów IMS z kontraktu wynosi 10 mln zł. W wyniku realizacji kontraktu, portfolio lokalizacji abonamentowych emitenta powiększy się o ok. 900 sztuk.

Elektrotim zawarł z Solartech dwie umowy na budowę przyłączy elektroenergetycznych dla farm fotowoltaicznych PV Jeziórko 1 i PV Jeziórko 2 o łącznej mocy do 100 MW oraz PV Augustynka o mocy do 25 MW, podała spółka. Budowa farm jest częścią programu inwestycyjnego Grupy PGE. Inwestorem projektów jest PGE Energia Odnawialna S.A. z siedzibą w Warszawie. Umowy o łącznej wartości 53 mln zł zostaną zrealizowane do grudnia 2023 roku.

Auto Partner podjął decyzję o utworzeniu nowego centrum logistyczno-magazynowego o powierzchni 29,6 tys. m2 na terenie centrum magazynowego MLP Zgorzelec, podała spółka. Uruchomienie centrum powinno nastąpić w III kw. 2025 r.

No Gravity Games nabył od Metaversum pełne prawa do marki “Alder’s Blood”, wraz z pełnymi prawami do przychodów z gry “Alder’s Blood” oraz pełnymi prawami do prototypu gry codename: “Alder’s Blood 2”, podała spółka. No Gravity Games rozpoczął prace nad kolejną grą w uniwersum “Alder’s Blood”.

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) wsparł emisję obligacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w Polsce, wyemitowanych przez Cyfrowy Polsat, , inwestując 800 mln zł (47 mln euro), podała instytucja.

Erbud podpisał umowę o wartości 32,1 mln zł netto na wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych dla realizacji II-go i III-go etapu inwestycji p.n.: “Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa budynku Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie”, podała spółka. Czas realizacji ustalono na 22 grudnia 2022 r. – 15 listopada 2023 r.

Gazowiec “Guadalupe Explorer” dostarczył pierwszą dostawę 22 tys. ton propanu, które zostaną przeładowane do zbiorników na terenie Morskiego Terminalu Gazowego inwestycji Polimery Police, a następnie posłużą do uruchomienia instalacji odwodornienia propanu i produkcji polipropylenu, podała Grupa Azoty.

Nestmedic zawarł umowę dystrybucyjną z Aditech srl na udzielenie prawa do dystrybucji i odsprzedawania urządzeń Pregnabit Pro oraz licencji na korzystanie z Platformy Pregnabit Cloud we Włoszech, na zasadzie wyłączności, jak również prawa do oferowania i świadczenia na rzecz użytkowników końcowych, w tym w szczególności usług wdrożeniowych i serwisowych, jak i szkoleń dotyczących produktów, na warunkach określonych w umowie. Umowa została zawarta na okres 3 lat, z możliwością dalszego jej przedłużenia.

PunkPirates dokonał zbycia wszystkich posiadanych gier, tj.: Escape Room VR, Escape Room VR: Stories, Escape Room VR: Inner Voices, DANGER! Escape Lab oraz gier w budowie: “Death Manager” i “POW POW: Dye it Up!”, podała spółka. Dodatkowo PunkPirates zbył cały posiadany pakiet 20% akcji spółki Games 4Experience. Łączna cena sprzedaży wyżej wymienionych aktywów wyniosła 720 tys. zł. W listopadzie PunkPirates zapowiadał, że wejdzie do sektora Energy Tech oraz że rozważa sprzedaż aktywów związanych z gamingiem.

Feerum podpisało dwie umowy ze spółką Świerkot na dostawę, montaż i uruchomienie obiektów magazynowo-suszarniczych o łącznej wartości 11,56 mln zł brutto (tj. 9,4 mln zł netto), podało Feerum. Pierwsza z umów dotyczy obiektu w miejscowości Moczydło w województwie małopolskim, druga miejscowości Studzionka w województwie śląskim. Terminy realizacji to odpowiednio 15 lipca i 30 września 2023 roku.

Allegro Pay – spółka zależna Allegro.eu – podpisała z Aion Bank oraz ze spółką zależną banku – Vodeno term sheet określający ogólne zasady przyszłej umowy o współpracy pomiędzy Allegro Pay, Aion i Vodeno w zakresie nowych produktów opartych na modelu Banking-as-a-Service (BaaS), podało Allegro. Umowa w tej sprawie ma zostać zawarta do 28 kwietnia 2023 r.

Cavatina rozpoczęła realizację projektu Grundmanna Office Park w Katowicach, podała spółka. Inwestycja oferuje blisko 48 tys. m2 powierzchni biurowej, ponad 1 tys. m2 zielonych tarasów, tereny zewnętrze i przestrzenie społeczne. Budowa obiektu już się rozpoczęła.

Minutor Energia otrzymał zlecenie od spółki produkcyjnej z siedzibą w Poznaniu na budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 0,85 MW, podała spółka. Instalacja – o wartości 2,9 mln zł – ma zostać wybudowana do 31 sierpnia 2023 r. Minutor Energia podał, że prowadzi wiele rozmów na temat budowy instalacji fotowoltaicznych jak również sprzedaży magazynów energii, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami.

Bloober Team planuje zaprezentowanie strategii do 2027 roku w dniu 7 marca 2023, podała spółka.

XTPL potwierdził zamówienie złożone przez Yi Xin (HK) Technology Co., Ltd z siedzibą w Chinach na dostawę urządzenia Delta Printing System, co jest równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży, podała spółka. Jest to trzecia transakcja sprzedaży urządzenia na rynek chiński.

Photon Energy Group zwiększy udział w Lerta do 85,62% udziałów na koniec grudnia 2022 r. i do 100% po zakończeniu aportu w I kw. 2023 r., podała spółka.

Bloober Team zarekomendował akcjonariuszom podjęcie uchwał w sprawie przeniesienie notowań akcji spółki na rynek główny GPW z NewConnect, podała spółka.

Intersport odnotował 0,28 mln zł jednostkowego zysku netto w I poł. roku obrotowego 2022/2023 (kwiecień-wrzesień 2022) wobec 0,89 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

KGHM Polska Miedź zakłada produkcję 582 tys. ton miedzi elektrolitycznej w 2022 r., w tym 385 tys. ton z wsadów własnych, podała spółka. Zakładana produkcja miedzi w koncentracie w KGHM Polska Miedź to 390 tys. ton.


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułAnaliza techniczna KGHM: najsłabszy walor WIG20 podczas czwartkowej sesji
Następny artykułPrognozy kursu dolara: USD/JPY może kontynuować spadki w 2023 roku, uważają HSBC i MUFG
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here