Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 21 stycznia 2022 r.mBank ocenia wstępnie, że skonsolidowany wynik w 2021 roku jest ujemny i strata netto wynosi około 1,2 mld zł, podał bank. Rezerwy na kredyty frankowe w mBanku wyniosły 2 006 mln zł w IV kw. 2021 r., z czego 1 010 mln zł może być przeznaczone na potencjalne ugody z posiadaczami kredytów we frankach szwajcarskich, podano także.

Celon Pharma rozpoczął badanie kliniczne II fazy leku CPL’280 na cukrzycę typu II, podała spółka.Enea złożyła do Prezesa Rady Ministrów wniosek o objęcie przez Skarb Państwa akcji nowej emisji serii D za łączną kwotę nie wyższą niż 899 659 967,85 zł w zamian za wkład pieniężny pochodzący ze środków funduszu reprywatyzacji, podała spółka.

Rafako zawarło list intencyjny z krajowym inwestorem branżowym, działającym we współpracy z międzynarodowym inwestorem finansowym, w zakresie potencjalnej transakcji nabycia 42,47 mln akcji Rafako należących obecnie do PBG oraz Multaros oraz udzielenia spółce finansowania w kwocie co najmniej 70 mln zł, podało Rafako. Szczegółowe warunki potencjalnej transakcji będą przedmiotem dalszych rozmów z potencjalnym inwestorem.

Rafako podpisało porozumienie z Westinghouse Electric Company (WEC), które ustala zasady współpracy pomiędzy stronami w zakresie potencjalnej budowy sześciu reaktorów wodnych ciśnieniowych AP1000, w ramach realizacji Programu Polskiej Energetyki Jądrowej oraz przyszłych projektów z wykorzystaniem technologii AP1000 w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, podało Rafako.

PCF Group – właściciel studia People Can Fly – intensyfikuje działania rekrutacyjne w dwóch nowych ośrodkach – we Lwowie oraz w Krakowie, podała spółka. Nie wyklucza możliwości otwarcia studiów w tych miastach “w niedalekiej przyszłości”.

Mercator Medical raczej nie wypłaci w tym roku dywidendy z zysku za 2021 rok i ocenia, że nie jest możliwy także skup akcji własnych, poinformował członek zarządu ds. finansowych w Mercator Medical Michał Romański. Ceny rękawic od listopada ub. roku są w trendzie spadkowym, po 20 dniach stycznia 2022 roku trend ten się odwrócił, ale jest jeszcze za wcześnie, aby wyrokować, jak będą się one kształtowały w kolejnych miesiącach.

Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (Skarbiec TFI) skorygował wartość portfeli instrumentów finansowych posiadanych w zarządzaniu za grudzień i tym samym – całkowitą wysokość aktywów pod zarządzaniem, podał Skarbiec Holding. Ostatecznie aktywa te miały wartość 6,47 mld zł (wobec 6,54 mld zł miesiąc wcześniej).

XTB

Moonlit, obok premiery “Model Builder” zaplanowanej na 8 lutego, na 2022 zakłada dodatki do tej gry i prace projektowe nad kolejnym tytułem “Dog Trainer”, poinformował ISBtech prezes Michał Gardeła.

Lubelski Węgiel Bogdanka miała 2 371,3 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, 779,9 mln zł EBITDA, 351,8 mln zł EBIT i 276,1 mln zł zysku netto, podała spółka, powołując się na wstępne dane. Produkcja w całym 2021 r. wyniosła 9,9 mln ton, a sprzedaż ponad 10 mln ton węgla handlowego.

eobuwie.pl z Grupy CCC zmieniło nazwę na Modivo, podała spółka. Decyzja motywowana jest przede wszystkim planami dalszej ekspansji zagranicznej oraz giełdowego debiutu. Zmianie nie uległa nazwa platformy e-commerce.

SDS Optic, która rozwija platformę technologiczną inPROBE, przeznaczoną do diagnostyki chorób nowotworowych, zakaźnych, wirusowych, bakteryjnych i grzybicznych w czasie rzeczywistym, planuje wejście na rynek NewConnect w lutym br., podała spółka. Pod koniec ub.r. spółka złożyła dokument informacyjny do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obrotu ma trafić 5 026 250 akcji serii A, B oraz D o wartości nominalnej 1 zł za akcję.

Fitch Ratings potwierdził długoterminowy rating dla Energi w walucie krajowej i obcej na poziomie BBB- z obecnością na liście obserwacyjnej ze wskazaniem pozytywnym, ocenę na poziomie BBB- dla wyemitowanych przez spółkę zależną Energa Finance AB obligacji, a także ocenę na poziomie BB dla wyemitowanych przez Energę obligacji hybrydowych, podała spółka.

Asbis Enterprises wypracował skonsolidowane przychody na poziomie ok. 397 mln USD w grudniu ub.r., co oznacza wzrost o ok. 16%, podała spółka, prezentując wstępne dane.

Gi Group Poland spodziewa się wkrótce otrzymać od swojej byłej węgierskiej spółki zależnej Prohumán 2004 Kft. kwotę 3 518,55 mln HUF jako dywidendę zaliczkową, podało Gi Group.

Kernel przerobił 985,47 tys. ton ziarna słonecznikowego w II kw. roku obrotowego 2021/2022 (tj. w okresie październik-grudzień 2021 r.), co oznacza spadek o 2% r/r, podała spółka.

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) pozyskał 7 534 próbek krwi pępowinowej lub tkanek w segmencie B2C w IV kw. 2021 r.. co oznacza wzrost o 24,9% w skali roku, podała spółka.

Rafał Brzoska odstąpił od dalszych negocjacji w sprawie potencjalnej transakcji nabycia akcji Medicalgorithmics, podała spółka. Negocjacje dotyczyły transakcji objęcia nowych akcji uprawniających do 50% głosów na walnym zgromadzeniu spółki

Nomad Electric – spółka zależna R. Power zawarła umowę kupna kontenerowych stacji transformatorowych od ZPUE na potrzeby realizacji inwestycji polegających na budowie w formule “pod klucz” elektrowni fotowoltaicznych. Łączna wartość umowy wynosi 23,34 mln zł netto.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here