Naga MarketsGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 21 październik 2021 r.Erbud podpisał umowę umowy na roboty budowlane dotyczące budowy budynku wielorodzinnego w Gdańsku o wartość 40,3 mln zł netto, podała spółka.

Akcjonariusze Creotech Instruments zdecydują na walnym zgromadzeniu zwołanym na 18 listopada o przeniesieniu notowań z NewConnect na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych (GPW), podała spółka. Debiutu na tym rynku Creotech spodziewa się w przyszłym roku.Doradca grup energetycznych w sprawie wydzielenia aktywów węglowych do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE) powinien zostać wybrany w ciągu dwóch tygodni, do miesiąca, poinformował prezes Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski.

Spółki deweloperskie z Grupy Unibep sprzedały – wg wstępnej agregacji – 221 lokali w III kw. 2021 r., z czego 63 lokale w ramach wspólnych przedsięwzięć deweloperskich z podmiotami zewnętrznymi. Tym samym liczba sprzedanych lokali, w stosunku do analogicznego kwartału 2020 roku (158 lokali) wzrosła o 40%, podał Unibep.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) chce rozpocząć prace nad przystosowaniem portu w Ustce do funkcji serwisowania morskich farm wiatrowych w 2024 r., by był on gotowy w momencie uruchomienia pierwszej z farm w 2026 r., poinformował prezes Wojciech Dąbrowski.

Stopy zwrotu na rynkach akcji pozostaną pozytywne, choć będą już niższe niż w tym roku, uważa dyrektor ds. analiz i strategii inwestycyjnych w Generali Investments Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) Piotr Minkina.

Grupa Kęty prawdopodobnie nie zrealizuje planu, przewidującego 280 mln zł nakładów inwestycyjnych w 2021 roku, ale powinna zakończyć rok z inwestycjami na poziomie powyżej 250 mln zł, poinformował dyrektor finansowy Rafał Warpechowski.

Czeka nas okres podwyższonej inflacji, która oznacza tworzenie się warunków korzystnych m.in. dla spółek surowcowych i banków, uważa zarządzająca portfelami akcyjnymi w Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) Anna Otręba-Górecka.

Sygnałem ostrzegawczym, mówiącym o możliwości zbliżania się do hossy będzie rozpoczęcie podwyżek stóp procentowych przez amerykański Fed, choć cały cykl podwyżek jest jeszcze “lata przed nami”, uważa członek zarządu Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) Jarosław Jamka. Według niego, Fed może jeszcze zdecydować się na kolejne etapy luzowania ilościowego (QE), jeśli korekcyjne spadki na globalnych rynkach akcji sięgną 10-15%.

JR Holding ASI jest na zaawansowanym etapie przygotowywania prospektu emisyjnego związanego z przejściem na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych z NewConnect, poinformował wiceprezes Artur Jedynak.

Echo Investment zawarło umowę nabycia od MBP 1 z grupy Immofinanz nieruchomości w Warszawie w rejonie ulic Domaniewskiej, Wołoskiej i Postępu za 221,61 mln zł netto, podało Echo.

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) udzielił kredytu w wysokości 600 mln zł spółce telekomunikacyjnej Światłowód Inwestycje, której współwłaścicielami są Orange Polska i APG – holenderski fundusz emerytalny, podały Orange i EBI we wspólnym komunikacie. W ramach projektu obszary Polski, na których do tej pory nie było sieci o dużej przepustowości, zyskają superszybki (powyżej 100 Mb/s) dostęp do internetu dzięki budowie sieci FTTH (ang. fibre to the home). Światłowód Inwestycje sfinalizował transakcję i tym samym uzyskał dostęp do finansowania w łącznej wysokości 3,1 mld zł, które obejmuje kredyt udzielony przez EBI.

Intermodal Logistics Hub Babimost z Grupy Pekabex planuje wybudować intermodalne centrum logistyczno-produkcyjne koło lotniska Zielona Góra – Babimost, podał Pekabex. Inwestycja ma zostać zakończona w II kwartale 2022 r. a za realizację w technologii prefabrykacji w systemie generalnego wykonawstwa będzie odpowiedzialna inna spółka z grupy – Pekabex Bet. Partnerem biznesowym i podmiotem odpowiadającym za komercjalizację inwestycji jest Greenhill LTD.

Alumetal spodziewa się wzrostu sprzedaży w IV kwartale 2021 roku, a w 2022 roku widzi szansę na przekroczenie 250 tys. ton wyrobów, podała spółka.

Simple Day – polski dystrybutor naturalnych suplementów diety, właściciel m.in. marki Twój Cel To – rozważa publiczną ofertę akcji przed zapowiadanym na I poł. 2022 r. debiutem na rynku NewConnect, poinformował prezes i akcjonariusz spółki Michał Karewicz.

Asbis Enterprises wypracował skonsolidowane przychody na poziomie ok. 244 mln USD we wrześniu br. wobec 231 mln USD rok wcześniej, co oznacza wzrost o około 5%, podała spółka, prezentując wstępne dane.

Serinus uzyskał zgodę Krajowej Agencji ds. Zasobów Mineralnych w Rumunii (NAMR) na przeprowadzenie dodatkowego, rozplanowanego na okres dwóch lat, etapu prac rozpoznawczych na obszarze koncesji Satu Mare, podała spółka.

Columbus Elite Global (CEG, dawniej: Blumerang Investors) zawarł z Januarym Ciszewskim, Arturem Kupczunasem, Olgą Malinkiewicz, Knowledge is Knowledge, Dariuszem Chrząstowskim, H.I.S. Energy Holdings oraz Saule i Columbus Energy umowę inwestycyjną. Jej celem jest ustalenie warunków i terminów objęcia przez dotychczasowych akcjonariuszy Saule akcji nowej emisji CEG, tj. nie więcej niż 73 266 660 akcji serii E o wartości nominalnej 0,5 zł każda, które pokryte zostaną w drodze aportu posiadanymi przez nich akcjami Saule w liczbie 1 324 938 akcji, stanowiącymi 84,4% kapitału zakładowego Saule, podała CEG.

Klabater ustalił datę premiery gry “Heliborn” na platformy PlayStation 4 oraz PlayStation 5 na 4 listopada 2021 roku, podała spółka.

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) pozyskał 7 549 próbek krwi pępowinowej lub tkanek w segmencie B2C w III kw. 2021 r. i było to o 6% więcej niż rok wcześniej, podała spółka.

KBJ widzi istotne odbicie na rynku, które powinno się utrzymywać ze względu m.in. na narastającą falę migracji systemów firm do chmurowej wersji SAP S/4 HANA, poinformował ISBtech prezes Artur Jedynak. Ambicją spółki jest zdobycie pozycji lidera rynku rozwiązań SAP w Polsce i docelowo przeniesienie notowań akcji na rynek główny GPW z NewConnect.

Ultimate Games odnotowało 8,7 mln zł jednostkowego zysku netto w I-III kw. 2021 r. i 6,2 mln zł zysku EBIT w tym okresie, podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

Alumetal odnotował 28,7 mln zł znormalizowanego zysku netto w III kw. 2021 r. (wzrost o 68% r/r) i 45,8 mln zł zysku EBITDA (wzrost o 80% r/r), przy 538,4 mln zł przychodów (wzrost o 116% r/r), podała spółka, prezentując wstępne dane.

Energa planuje uruchomienie pełnej mocy farmy fotowoltaicznej Wielbark w 2023 r., kiedy odkupi ostatnie panele od realizującej tę inwestycję firmy Artimex, poinformował kierownik projektu w Energa OZE Jan Karasowski. Łączne nakłady na tę inwestycję o docelowej mocy 62 MW wyniosą 200 mln zł.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje playway | asseco akcje opinie | akcje xtb | kurs akcji mercator | kurs franka | średni kurs franka | amrest akcje wykres |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here