Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 21 lutego 2023 r.Best podjął uchwałę w sprawie emisji obligacji serii Z2 o łącznej wartości nominalnej do 20 mln zł, podała spółka. Oferta obligacji jest częścią publicznego programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 250 mln zł. Zapisy na obligacje będą przyjmowane od 23 lutego do 10 marca br.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Synektik zdecydowało, by przeznaczyć na dywidendę 1,45 mln zł zysku z roku obrotowego 2021/2022 i 3,67 mln zł z kapitału rezerwowego, czyli w sumie 5,12 mln zł, co daje 0,6 zł na akcję, podała spółka. Dzień dywidendy ustalono na 1 marca, dzień wypłaty na 9 marca 2023 r.Konsorcjum w składzie: Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów (lider konsorcjum) i Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego (partner konsorcjum, spółka zależna Mostostalu Zabrze) podpisało umowę z Miastem Gliwice na realizację projektu pn. “Budowa sieci wod.-kan. z retencją wód na terenie Gliwickiego Obszaru Gospodarczego (GOG)” o wartości 104,9 mln zł netto (129 mln zł brutto), z czego zakres przynależny GPBP wynosi 47,2 mln zł netto (58,1 mln zł brutto), podał Mostostal Zabrze.

PKP Cargo miało 148,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2022 r., przy 5 390,1 mln zł przychodów z tytułu umów z klientami, podała spółka, powołując się na wstępne dane.

PAK-PCE Stacje H2 – spółka pośrednio zależna od ZE PAK – zawarła umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) na dotację w wysokości 20 mln zł na wybudowanie sieci ogólnodostępnych stacji tankowania wodorem w pięciu miastach w Polsce, podał ZE PAK.

Allegro.eu przeprowadzi buy-back do 725 tys. własnych akcji w cenie do 35 zł za sztukę, czyli za maksymalną kwotę 25 375 000 zł, w celu zrealizowania nagród przyznanych w ramach pracowniczego planu motywacyjnego Allegro, podała spółka.

Jeżeli minimalna odległość turbin wiatrowych od zabudowań mieszkalnych zostanie podwyższona z 500 do 700 metrów w tzw. ustawie wiatrakowej, Arctic Paper może być zmuszony do modyfikacji planowanych projektów inwestycyjnych w energetykę wiatrową na lądzie, poinformował prezes Michał Jarczyński.

Produkcja papieru opakowaniowego przez Arctic Paper powinna ponownie wzrosnąć w 2023 roku po spadku rok wcześniej i może przekroczyć w całym roku 23-25 tys. ton, poinformował prezes Michał Jarczyński.

AVA Trade

Nakłady inwestycyjne Arctic Paper wzrosną do ok. 200 mln zł w 2023 roku, w porównaniu do 125 mln zł w ubiegłym, poinformował prezes Michał Jarczyński.

I kwartał 2023 r. jest pod względem popytu porównywalny z IV kwartałem 2022 r., natomiast widać już pierwsze sygnały, że II kwartał może być istotnie lepszy, poinformował prezes Arctic Paper Michał Jarczyński.

Urteste opracowało prototyp testu diagnostycznego służącego do wykrywania raka żołądka i złożyło wniosek do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej o udzielenie patentu na wynalazek, podała spółka. Strategia patentowa spółki zakłada złożenie w okresie kolejnych 12 miesięcy zgłoszenia patentowego w procedurze międzynarodowej PCT.

Przychody Grupy AmRest wyniosły 651,1 mln euro w IV kw. 2022 r., co oznacza wzrost o 20,8% r/r, podała spółka, prezentując wstępne dane.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułWIG20 odnotował dzisiaj znaczną przecenę. Giełda pod znakiem wizyty Joe Bidena
Następny artykułKursy walut 21.02.2023 r. Funt zyskuje dzisiaj prawie 6 groszy, dolar i euro również w górę
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.