Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 21 listopada 2022 r.Ten Square Games odnotował 19,06 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2022 r. wobec 24,8 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Ten Square Games odnotował 19,06 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2022 r. wobec 24,8 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Apator zawarł z Energą Operator umowę na dostawę 1-fazowych i 3-fazowych liczników energii elektrycznej z komunikacją PLC PRIME wraz z modemami komunikacji zastępczej, podała spółka. Wartość oferty w ramach zamówienia podstawowego wynosi 63,3 mln zł, jeśli jednak zamawiający skorzysta z prawa opcji wartość może wzrosnąć do ok. 76 mln zł.

Konsorcjum Onde i P&Q zawarło z firmą Altiplano umowę na budowę farmy wiatrowej składającej się łącznie z 38 turbin wiatrowych wraz z towarzyszącą infrastrukturą, podało Onde. Całkowita wartość kontraktu netto: ok. 200 mln zł netto, w tym wartość przypadająca na Onde to ok. 130 mln zł netto. Czas trwania realizacji kontraktu to 18 miesięcy.

Wniosek Celon Pharmy o dofinansowanie projektu “Analog FGF1: nowy cel terapeutyczny dla niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby i powiązanych chorób metabolicznych”, przedstawiony do ogłoszonego przez Agencję Badań Medycznych konkursu, został zakwalifikowany do dofinansowania, podała spółka. Całkowity koszt projektu został określony na ok. 49 mln zł, a wysokość dofinansowania (przyznana kwota środków publicznych) wynosi ok. 27 mln zł.

Brand24 spodziewa się dobrego IV kwartału 2022 r. i kontynuacji trendu kwartalnych wzrostów wyniku operacyjnego, poinformował prezes Michał Sadowski. Spółka zapowiedziała także na IV kwartał br. największe w historii testy z limitowania darmowego dostępu do aplikacji Brand24.

GTC oddało do użytku biurowiec GTC X w Belgradzie o powierzchni 17,7 tys. m2, podała spółka.

Grupa AB ocenia, że poziom zapasów pozwoli wypracować dobre wyniki w IV kwartale, poinformował prezes Andrzej Przybyło.

XTB

Develia rozpoczęła budowę VII etapu inwestycja Grzegórzecka 77 w Krakowie, podała spółka. W ramach tej fazy osiedla powstanie 85 mieszkań o powierzchniach od 43 do 93 m2 oraz 7 lokali usługowych. Ich ukończenie zaplanowane jest na II kwartał 2024 roku.

Wartość aktualnie ofertowanych projektów przez Polimex Mostostal to prawie 17 mld zł, poinformował wiceprezes Maciej Korniluk.

PKN Orlen odebrał pięćdziesiątą dostawę skroplonego gazu ziemnego LNG dostarczoną w tym roku do terminalu w Świnoujściu, podała spółka. To o 20 ładunków więcej niż w tym samym okresie 2021 roku, co oznacza wzrost o blisko 70%.

Torpol w obliczu trwającego stanu zamrożenia środków z funduszy unijnych, w tym KPO, na projekty kolejowe w Polsce pozostaje zainteresowany rynkami zagranicznymi, w tym Niemcami i Ukrainą, wynika ze słów prezesa Grzegorza Grabowskiego.

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) otrzymał zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego na zaliczenie do kapitału podstawowego Tier I banku jednostkowego zysku netto za I poł. br. w kwocie 84,44 mln zł, a na poziomie skonsolidowanym – zysku netto skonsolidowanego wypracowanego w tym okresie w kwocie 82,13 mln zł, podał bank.

Inpro zakończyło budowę i uzyskało pozwolenie na użytkowanie II etapu osiedla Start, przy ul. Nowatorów w Gdańsku Kokoszkach, podała spółka. W ramach tej fazy inwestycji powstały łącznie 4 budynki mieszczące w sumie 159 mieszkań. Aktualnie w ofercie dostępnych jest 38 mieszkań powstałych w ramach etapu II.

PGE Energia Odnawialna (PGE EO) – z Grupy PGE – zakończyła prace budowlane na 19 farmach fotowoltaicznych o mocy do 1 MW, które wygrały w 2021 roku aukcję na sprzedaż energii elektrycznej w instalacjach odnawialnych źródeł energii, podała spółka.

Torpol spodziewa się, że po uwzględnieniu ostatniego kwartału tego roku wyniki finansowe grupy pozostaną lepsze niż w 2021 r. i być może będą rekordowe, choć przy niższych przychodach, wynika ze słów prezesa Grzegorza Grabowskiego.

W wyniku przeglądu opcji strategicznych PunkPirates postanowił zaproponować akcjonariuszom zmianę przedmiotu działalności na sektor Energy Tech, tj. na działalność związaną m.in. z wytwarzaniem energii ze zrównoważonych i odnawialnych źródeł, podała spółka. W związku z tym PunkPirates planuje zmianę nazwy oraz rozważa sprzedaż wszystkich posiadanych gier oraz gier w budowie, jak również akcji w posiadanych spółkach Raion Games oraz Games 4Experience.

Akcjonariusze Selvity Paweł Przewięźlikowski i Augebit Fundusz Inwestycyjny Zamknięty złożyli do spółki zawiadomienie, w którym poinformowali, że po złożeniu zawiadomienia rozpocznie się zainicjowana przez nich oferta publiczna akcji spółki w ramach procesu przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB), podała spółka. Łączna liczba akcji oferowanych w ABB wyniesie do 1 mln sztuk.

Photon Energy uzgodnił nabycie praw do projektu elektrowni fotowoltaicznej o mocy 9.8 MWp zintegrowanej z magazynem energii o pojemności 10 MWh i praw do gruntu niezbędnego do jego realizacji, który zlokalizowany będzie w Australii, podała spółka.

Newag oczekuje w IV kw. br. m.in. rozstrzygnięcia przetargów na elektryczne zespoły trakcyjne prowadzonych przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną, województwo wielkopolskie oraz Polregio, podała spółka.

Po 72 godzinach od wydania gry “Quantum Storm” na konsole Nintendo Switch wszystkie koszty produkcji, portingu oraz marketingu zostały zwrócone w 100%, podał SimFabric.

Moonlit zawarł z akcjonariuszami umowy pożyczki na łączną kwotę 194,5 tys. zł, podała spółka. Akcjonariusze zdecydowali się wesprzeć spółkę w realizacji czynności naprawczych, wybierając takie działanie jako najszybszy sposób udzielenia spółce finansowania pomostowego.

Portfel zamówień Polimeksu Mostostalu ma wartość 4,05 mld zł bez konsorcjantów, podała spółka. Podkreśliła, że portfel jest zdywersyfikowany geograficznie, a także segmentowo.

Polimex Mostostal odnotował 29,31 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2022 r. wobec 24,1 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 968,44 mln zł w III kw. 2022 r. wobec 612,51 mln zł rok wcześniej.

Tomasz Sujak złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu Archicom, nie wskazawszy przyczyn rezygnacji, podała spółka. Rada nadzorcza spółki powołała Dawida Wronę na stanowisko członka zarządu spółki, podano także.

Portfel zleceń Mostostalu Warszawa wyniósł 3 399 559 tys. zł na 30 września 2022 r., podała spółka w raporcie.

Mostostal Warszawa odnotował 11,07 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2022 r. wobec 0,95 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Miraculum podjął uchwałę, zgodnie z którą wyemituje nie więcej niż 3,5 mln akcji serii X po cenie emisyjnej wynoszącej 1,21 z za jedną akcję, podała spółka. Akcje zostaną zaoferowane inwestorom, którzy zadeklarowali zamianę swoich wierzytelności wobec spółki wynikających z zawartych umów pożyczek na akcje serii X oraz zasilenie kapitału zakładowego środkami pieniężnymi. Umowy objęcia akcji serii X zostaną zawarte od 30 listopada 2022 r. do 27 lutego 2023 r.

Grupa AB odnotowała 31,09 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. roku obrotowego 2022/2023 (lipiec-wrzesień 2022) wobec 24,91 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 3 793,29 mln zł w I kw. r.obr. 2022/2023 wobec 3 105,36 mln zł rok wcześniej.

Sieć stacji paliw Moya powiększyła się o placówkę w Szepietowie, zlokalizowaną przy drodze krajowej nr 66 relacji Wysokie Mazowieckie – Bielsk Podlaski. Łącznie w sieci Moya funkcjonuje obecnie 390 stacji.

Synektik podpisał umowę z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu na dostawę, montaż i uruchomienie systemu chirurgii robotycznej da Vinci za 13,13 mln zł netto. Realizacja dostawy nastąpi do 31 grudnia 2022 r., podała spółka.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułWIG20 stracił dzisiaj ponad 1 procent. Stopniowe studzenie nastrojów na GPW
Następny artykułKursy walut 21.11.2022 r. Euro konsoliduje blisko 200-dniowej MA, dolar 3 grosze w górę
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here