Naga MarketsGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 21 lipiec 2021 r.Intersport Polska odnotował 26,41 mln zł straty netto w roku obrotowym 2020/2021 (trwającym od 1 kwietnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.) wobec 6,17 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zarząd PGE Polska Grupa Energetyczna zidentyfikował przesłanki do przeprowadzenia testów na utratę wartości aktywów zgodnie z MSR 36, podała spółka. O wyniku testów PGE poinformuje odrębnym raportem.Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) otrzymał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie wytwórni wodoru wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Elektrowni Konin, podała spółka.

PGE Polska Grupa Energetyczna i Tauron Polska Energia zawarły porozumienie w sprawie pilotażu usług sieci łączności specjalnej w technologii LTE w pasmie 450MHz na obszarze koncesyjnym Tauronu, podało PGE. Porozumienie w tej sprawie podpisały PGE Systemy oraz spółka dystrybucyjna Tauronu, które podejmą działania zmierzające do wdrożenia sieci LTE450 na obszarze Tauron Dystrybucja.

Oferta Budimeksu, warta 156,24 mln zł netto, została wybrana jako najkorzystniejsza w postępowaniu przetargowym PGNiG Termika na “Budowę kotłowni gazowo-olejowej (KGO) wraz z instalacjami i gospodarkami pomocniczymi oraz powiązaniami do infrastruktury zakładu w Ciepłowni Kawęczyn”, podała spółka.

ING Bank Śląski spełnia wymagania kwalifikujące do wypłaty do 100% dywidendy z zysku za 2020 rok, podał bank.

PunkPirates planuje debiut studia RAION Games na rynku NewConnect w 2021roku, a upublicznienie Games 4Experience w roku następnym, poinformował ISBtech prezes PunkPirates Leszek Krajewski.

OncoArendi nabyło licencję oprogramowania Flare do projektowania cząsteczek od angielskiej firmy Cresset, które będzie wykorzystywane przez OncoArendi w prowadzonych programach badawczych, podała spółka.

PKO Bank Polski włączył wskaźniki ESG (środowisko – społeczna odpowiedzialność – ład korporacyjny) do celów niefinansowych grupy i zobowiązał się do wyeliminowania ekspozycji na sektor wydobywczy węgla do 2030 r. oraz do zwiększania zielonego finansowania o co najmniej 5% w skali roku począwszy od 2021 roku, podał bank. Celem jest także ograniczenie emisji gazów cieplarnianych przez bank do 40 tys. ton w 2025 r., tj. o 60% w stosunku do 2019 r.

WeirdFish rozpocznie w czwartek, 22 lipca, publiczną emisję akcji w ramach kampanii crowdinvestingowej na platformie NavigatorCrowd, podała spółka. Producent gier wideo chce pozyskać kwotę 2 mln zł, a środki przeznaczy na marketing autorskiej gry “Oddyssey: Your Space, Your Way” oraz rozpoczęcie prac nad nową produkcją. WeirdFish planuje zadebiutować na rynku NewConnect na przełomie III i IV kw. br.

Premiery gier “Strategic Minds: Pacific” oraz “Strategic Minds: Blitzkrieg” na platformy PlayStation 4 oraz PlayStation 5 zostały ustalone na 5 sierpnia br., podał Klabater.

Netsu objęło 67% udziałów w kapitale zakładowym spółki Term-Go, zajmującej się kompleksowym wykonawstwem instalacji termoenergetycznych, podała spółka. To kolejny krok na drodze do realizacji przyjętej na lata 2020-2022 strategii, jaki jest budowa działu inwestycyjno-technicznego, podkreślono. Netsu planuje debiut na NewConnect najpóźniej do maja 2022 r.

Forever Entertainment planuje 11 premier gier na platformie Nintendo Switch w III kw. br., 1 na PC, 8 na Xbox One oraz 7 na PS4, podała spółka w zaktualizowanym harmonogramie. Spośród planowanych tytułów, duży potencjał – w opinii zarządu – będą miły 4 gry na Switcha, 1 na PC, 2 na Xbox i 3 na PS4.

Asbis Enterprises Plc osiągnął w czerwcu br. skonsolidowane przychody na poziomie ok. 240 mln USD wobec 168 mln USD rok wcześniej, co oznacza wzrost o ok. 43%, podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

Stalprofil odnotował 55,53 mln zł zysku netto w I półroczu 2021 r., co oznacza wzrost o 649,9% r/r, podała spółka, prezentując szacunkowe dane. W tym okresie przychody ze sprzedaży wyniosły 439,12 mln zł, tj. wzrosły o 21,6% r/r, a EBITDA sięgnęła 72,25 mln zł, co stanowi wzrost o 558,1% r/r.

Radpol miał wstępnie 10,64 mln zł EBITDA (wobec 7,48 mln zł rok wcześniej) przy 82,27 mln zł przychodów (wobec 65,47 mln zł rok wcześniej) w I półroczu 2021 r., podała spółka, prezentując wstępne szacunkowe dane.

Alumetal odnotował 53,5 mln zł wyniku EBITDA (+404% r/r) oraz 38,5 mln zł znormalizowanego zysku netto (+763% r/r) przy 539,9 mln zł przychodów ze sprzedaży (+237% r/r) i 58,3 tys. ton dostarczonych wyrobów (+154% r/r) w II kw. br., podała spółka, powołując się na wstępne dane.

Eurocash zamknie 59 z 414 sklepów własnych z Delikatesy Centrum do końca br. z uwagi na możliwość wdrożenia programów naprawczych w poszczególnych sklepach oraz dokona odpisu 80 mln zł w II kw. br., podała spółka. Ostateczna kwota odpisu będzie znana po przeglądzie półrocznego sprawozdania finansowego.

Santander Bank Polska otrzymał indywidualne zalecenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) odnoszące się do polityki dywidendowej banku w II poł. 2021 r., według której bank spełniał wymagania kwalifikujące do wypłaty do 100% dywidendy z zysku za 2020 r., podał bank. Jednocześnie Komisja, po zastosowaniu dodatkowych kryteriów związanych z portfelem kredytów walutowych banku, uznała, że maksymalny poziom dywidendy za ub.r. może wynieść 30% zysku za 2020 r.

Bank Handlowy otrzymał indywidualne zalecenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) odnoszące się do polityki dywidendowej banku w II poł. 2021 r., według której bank spełniał wymagania kwalifikujące do wypłaty do 100% dywidendy z zysku za 2020 r., podał bank. Zarząd banku stwierdził, że wobec spełnienia się warunku wypłaty dywidendy – zgodnie z decyzją czerwcowego walnego zgromadzenia – na dywidendę zostanie przeznaczone 156,79 mln zł, co oznacza wypłatę w wysokości 1,2 zł na akcję.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara notowania | bitcoin kurs forum | pgnige notowania | kurs euro on line | złotówka | akcje biomedlub | newconnect notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here