Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 20 stycznia 2023 r.Vivid Games miał 0,8 mln zł zysku netto przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 37,3 mln zł w 2022 r., podała spółka, powołując się na wstępne dane.

Pudełkowa wersja “The Witcher 3: Wild Hunt – Complete Edition” na PlayStation5 i Xbox Series X pojawi się w półkach sklepowych na całym świecie 26 stycznia, podał CD Projekt na swoim profilu na Twitterze. Aktualizacja next-gen gry “Wiedźmin 3: Dziki Gon” pojawiła się w sprzedaży 14 grudnia 2022.

Decyzja w sprawie inwestycji w kompleks petrochemiczny w Gdańsku, wspólnej z Saudi Aramco i jego spółką zależną SABIC, powinna zapaść w ciągu około półtora roku, poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Grupa Orlen zainwestuje ponad 0,5 mld zł w rafinerii w Gdańsku w terminal do obsługi jednostek morskich, który od 2025 r. umożliwi przeładunek ponad 1 mln ton produktów, podał koncern. Równolegle Orlen przypomina, że ponad 1,4 mld zł zostanie przeznaczone na budowę związanej z terminalem nowoczesnej instalacji HBO, czyli tzw. Hydrokrakingowego Bloku Olejowego.

Sunex zrealizował transakcję nabycia 100% udziałów w austriackiej spółce Krobath Bad Heizung Service GmbH za łączną cenę 4,3 mln euro od trzech osób fizycznych, podała spółka.

Tauron wystąpi do banków o pokrycie gwarancji związanych z realizacją bloku 910 MW w Jaworznie do połowy lutego, natomiast z egzekwowaniem pozostałych roszczeń wobec Rafako może “poczekać” mimo upływu terminu zapłaty, wynika ze słów prezesa Taurona Wytwarzanie Trajana Szuladzińskiego. Widzi on też szanse, by roszczenia “miarkować”.

Road Studio zawarł z GMG Label Limited z siedzibą w Londynie oraz z Movie Games umowę współwydawniczą, na mocy której GMG Label Limited sfinansuje produkcję “Alaskan Truck Simulator” (ATS) na kwotę 1,08 mln euro, obejmującą koszty produkcji oraz marketingu, zaś Movie Games będzie odpowiedzialne za portowanie gry na Xbox Series X|S oraz na PlayStation 5, podało Road Studio.

Atal rozpoczął sprzedaż 512 mieszkań w ramach os. Naramowice Odnova w Poznaniu, podała spółka. Na I etap inwestycji złożą się 4 pięcio­piętrowe budynki wielorodzinne. Prace budowlane w inwestycji Naramowice Odnova rozpoczęły się pod koniec ub. roku. Ich zakończenie planowane jest na II kwartał 2025 r., a uzyskanie pozwolenia na użytkowanie w III kwartale 2025 r.

AVA Trade

Kolejna tura rozmów Taurona i Rafako ws. bloku 910 MW w Jaworznie odbędzie się przed Prokuratorią Generalną we wtorek, 24 stycznia, poinformował prezes Tauron Wytwarzanie Trajan Szuladziński.

Akcje spółki Scope Fluidics zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Na otwarciu kurs akcji wzrósł wobec ceny odniesienia o 2,92% i wyniósł 246,5 zł.

Sescom odnotował 3,3 mln zł skonsolidowanej straty netto w roku obrotowym 2021/2022 (październik 2021 – wrzesień 2022) wobec 3 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie, powołując się na szacunkowe dane.

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs Netflixa wyznacza kierunek Wall Street. Rynek akcji odrabia straty!
Następny artykułBitcoin może pomóc przezwyciężyć kryzys energetyczny w Teksasie. Adopcja BTC coraz bliżej?
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here