Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 2 stycznia 2023 r. LiveChat Software miał 18,91 mln USD skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w III kw. roku finansowego 2022/2023 (październik – grudzień 2022 r.), co oznaczało wzrost o 35,8% r/r, podała spółka, powołując się na wstępne dane.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Wittchena wyniosły 135,4 mln zł w IV kw. 2022 r. ( w tym 113,1 mln zł w segmencie detalicznym i 22,4 mln zł w segmencie B2B), co oznacza wzrost o 27,7% r/r, podała spółka. Przychody ze sprzedaży za cały rok 2022 wyniosły 404,5 mln zł, co oznacza wzrost o 45,7% r/r.PKN Orlen sfinalizował przejęcie części biznesu należącej do największego krajowego wytwórcy tworzyw sztucznych – spółki Basell Orlen Polyolefins, w której jest udziałowcem, podał koncern. Jest ona związana z produkcją i sprzedażą polietylenu LDPE, a także obsługą klientów na polskim rynku.

Wstępne przychody AC SA ze sprzedaży za IV kwartał 2022 r. wyniosły 70,7 mln zł, co oznacza wzrost o 60,6% r/r, podała spółka. Wstępne przychody ze sprzedaży za rok 2022 wyniosły 270,54 mln zł, co oznacza wzrost o 31,1% r/r, przy czym przychody ze sprzedaży produktów wzrosły w całym roku o 29,9% r/r, a przychody ze sprzedaży towarów i materiałów – o 46% r/r.

2ND Square LTD z siedzibą w Singapurze nabył ponad 11,8 mln warrantów subskrypcyjnych serii A spółki PGF Polska Grupa Fotowoltaiczna, uprawniających do objęcia 11,8 mln akcji, podała spółka. Inwestor skorzystał z tego prawa i objął 11,8 mln papierów (po cenie 1 zł za akcję), które zostaną przyznane z chwilą zarejestrowania akcji w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych. Przed wskazanym zdarzeniem 2ND Square posiadał 21,49 mln akcji PGF Polska Grupa Fotowoltaiczna, które stanowiły 24,51 % udziału w kapitale zakładowym spółki.

Trzy spółki zależne British Automotive Holding (BAH) zakończyły działalność dilerską w zakresie autoryzowanej sprzedaży nowych samochodów marek Jaguar i Land Rover i będą kontynuować działalność jako autoryzowane serwisy pojazdów tych marek, podał BAH.

Compremum nabyło od Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) licencję na produkcję i wprowadzenie na rynek opracowanej na uczelni platformy-kontenera, wspomagającego transport drogowy i kolejowy, podała WAT.

W związku z oświadczeniem Pawła Piotrowskiego, datowanym na 30 grudnia 2022 roku, o rezygnacji z pełnienia funkcji w zarządzie Compremum, rada nadzorcza spółki powołała 31 grudnia 2022 roku w skład zarządu Agnieszkę Grzmil – na czas trwania bieżącej kadencji, podała spółka. W skład zarządu wchodzą: Łukasz Fojt – wiceprezes zarządu, Radosław Załoziński – wiceprezes zarządu oraz Agnieszka Grzmil – wiceprezes zarządu.

AVA Trade

Analizy wpływu nowych regulacji prawnych na portfel posiadanych pozycji rynkowych wskazują, że rentowność działalności ZE PAK powinna być dodatnia, podała spółka. Przy czym spółka nie spodziewa się dodatniej rentowności na samej sprzedaży energii elektrycznej – to głównie przychody z tytułu świadczenia usług rynku mocy oraz z tytułu rozwiązania kontraktów długoterminowych (KDT) będą miały decydujący wpływ na poziom rentowności.

W następstwie wpisu do rejestru z dniem 31 grudnia 2022 r. doszło do przeniesienia prawa własności akcji Tauron Wydobycie z Tauron Polska Energia na Skarb Państwa, podał Tauron Polska Energia.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułUśpiony złoty na rynku walutowym. Bieżący tydzień będzie ważny dla dolara
Następny artykułKursy walut 02.01.2023 r. Dolar najsilniejszy względem złotego, funt i euro bez zmian
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here