Naga MarketsGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 2 listopada 2021 r.Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) zakwalifikowało do dofinansowania z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 projekt Suneksu pn. “Opracowanie Autonomicznego Systemu Grzewczego opartego na OZE wytwarzanego w ramach autorskiej technologii produkcji o wysokim poziomie automatyzacji”, podała spółka. Wartość projektu to 16,25 mln zł, a rekomendowana kwota dofinansowania to 8,22 mln zł.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła utrzymywanie przez Bank Millennium w ujęciu jednostkowym funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z zabezpieczonych hipoteką walutowych kredytów i pożyczek dla gospodarstw domowych na poziomie 2,82 pkt proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego, podał bank. Dotychczas Bank Millennium utrzymywał ten bufor na poziomie 3,41 pkt proc.Nestmedic otrzymał pozytywną informację o pozytywnym (bez niezgodności) zakończeniu audytu certyfikującego urządzenie Pregnabit Pro i platformę Pregnabit Cloud na zgodność z wymaganiami Rozporządzenia MDR (jako wyrób medyczny w trybie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)), podała spółka.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła utrzymywanie przez mBank w ujęciu jednostkowym funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z zabezpieczonych hipoteką walutowych kredytów i pożyczek dla gospodarstw domowych na poziomie 2,45 pkt proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego, podał bank. Dotychczas mBank utrzymywał ten bufor na poziomie 3,24 pkt proc.

Lotos Petrobaltic – spółka z grupy kapitałowej Lotos – wraz z Grupą Lotos oraz Grupą Azoty zaprezentował “Zieloną księgę dla rozwoju CCS w Polsce”, czyli zbiór rekomendacji co do zmian legislacyjnych mających umożliwić uruchomienie w Polsce wielkoskalowych, komercyjnych projektów dotyczących podziemnego składowania dwutlenku węgla (ang. carbon capture and storage – CCS), podał Lotos.

Akcjonariusze Brand24 podejmą decyzję o przyjęciu programu opcji menedżerskich dla kluczowych pracowników i współpracowników spółki, który który będzie realizowany w latach 2021-2023, wynika z projektów uchwał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 29 listopada 2021 r. Program opcji menedżerskich przewiduje m.in. wypracowanie 7,4 mln zł EBITDA w 2023 r.

Cognor spodziewa się dobrych wyników operacyjnych i wyniku netto w IV kw., jednak raczej nie wyższych niż odnotowane w III kw., poinformował członek zarządu i dyrektor finansowy Krzysztof Zoła.

Podmioty z bydgoskiej Grupy Hub.Tech wypracowały łącznie 18,7 mln zł zysku netto po 9 miesiącach 2021 r., podał Hub.Tech.

3LP – spółka zależna TIM – złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego sporządzonego w związku z ofertą publiczną do 15,9 mln nowo emitowanych akcji serii E, o wartości nominalnej 1 zł każda, oraz dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku podstawowym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie tych akcji i akcji istniejących, podał TIM. 3LP planuje przeprowadzenie oferty i debiut na giełdzie w I kwartale 2022 roku.

Allegro, przygotowując się na sezon jesiennych wyprzedaży i świąteczny szczyt zakupowy, okresowo obniżyło cenę Smarta! do 39 zł za roczny pakiet (z 49 zł), podała spółka. Roczny pakiet Allegro Smart! w obniżonej cenie jest dostępny od 2 listopada do 23 grudnia 2021 r.

Bloober Team ustalił datę premiery gry “The Medium” na platformach PC oraz PlayStation 5 w wersji pudełkowej i cyfrowej na terytorium Japonii – na 10 marca 2022 r., podała spółka.

Projekt NanoSanguis – spółki zależnej NanoGroup – pn. “Przeprowadzenie badań przemysłowych oraz eksperymentalnych prac rozwojowych w zakresie opracowania biodegradowalnej włókniny filtracyjnej” został umieszczony na liście projektów wybranych do dofinansowania przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach drugiej rundy konkursu 1/1.1.1/2021 Działanie 1.1 “Projekty B+R przedsiębiorstw”, Poddziałanie 1.1.1 “Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”, podało NanoGroup. Koszt całkowity projektu wynosi 4 965 316,25 zł, wnioskowana kwota dofinansowania – 3 240 770,13 zł, zaś rekomendowana przez NCBR kwota dofinansowania – 3 240 770,13 zł.

Gamivo zanotowało 9,5 mln zł przychodów wygenerowanych przez platformę Gamivo.com w III kw. br., co oznacza wzrost o 37% r/r, podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

PGNiG Upstream Norway – spółka z Grupy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) – wraz z partnerami koncesyjnymi z sukcesem zakończył prace poszukiwawcze prowadzone na prospekcie Egyptian Vulture na Morzu Norweskim, podało PGNiG. Odkryte złoże może zawierać nawet 63 mln baryłek ropy naftowej.

Oferta ZUE, warta 61,8 mln zł netto (76 mln zł brutto), została wybrana przez gminę Dąbrowa-Górnicza i Tramwaje Śląskie w postępowaniu przetargowym dotyczącym zamówienia pn.: “Przebudowa torowiska tramwajowego w ciągu ul. Sobieskiego i ul. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej, od Pętli KWK Paryż do Al. Róż” – zadanie nr 2.5 w ramach projektu pn.: “Zintegrowany Projekt modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego – etap II”, podała spółka.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) i Ørsted – partnerzy inwestycyjni realizujący budowę morskiej farmy wiatrowej Baltica – rozpoczęli proces indywidualnych negocjacji z Komisją Europejską, dotyczący ustalenia indywidualnej ceny w kontrakcie różnicowym dla obu etapów projektu – Baltica 2 i Baltica 3, podały spółki. PGE i Ørsted spodziewają się decyzji Komisji Europejskiej w ciągu roku. Ustalenie indywidualnego poziomu wsparcia będzie ważnym elementem przybliżającym inwestorów do podjęcia finalnej decyzji inwestycyjnej.

CFO Pepco Group Nick Wharton czasowo nie będzie pełnił swoich obowiązków w pełnym wymiarze godzin, z powodów zdrowotnych, po niedawno przebytym, udanym zabiegu medycznym, podała spółka. Wharton spodziewa się powrotu do wszystkich obowiązków na początku 2022 r.

Przychody Grupy AmRest wyniosły 533,6 mln euro w III kw. 2021 r., co oznacza wzrost o 20,9% r/r, podała spółka, prezentując wstępne dane.

Grupa Lotos poinformowała o rozpoczęciu od 2 listopada br. integracji aktywów rafineryjnych w ramach Lotos Asfalt – spółka ta docelowo będzie funkcjonować w modelu rafinerii processingowej, zarządzanej przez Grupę Lotos, będącej jedynym wspólnikiem Lotos Asfalt, podała Grupa Lotos.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gielda komentarze | dow jons | notowania s&p 500 | pko giełda | ten square games gpw | dino akcje | kurs eur/usd |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here