Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 2 grudnia 2021 r.11 bit studios podpisał umowę licencyjną z Epic Games na korzystanie z silnika Unreal Engine przy produkcji do 10 nowych gier, podała spółka.

Modelowa marża downstream Grupy PKN Orlen wyniosła 7,4 USD/b w listopadzie 2021 r. wobec 8,5 USD/b miesiąc wcześniej i 5,2 USD/b w listopadzie 2020 r., podała spółka. Modelowa marża petrochemiczna wyniosła 1 274 euro/t.Sygnity podpisało umowę linii gwarancyjnej z BNP Paribas Bank Polska w kwocie 20 mln zł,podała spółka.

Akcjonariusze Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) zdecydują podczas walnego zgromadzenia zwołanego na 29 grudnia 2021 r. o wyrażeniu zgody na nieodpłatne zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa JSW w postaci zakładu górniczego OG “Jastrzębie III” KWK “Jastrzębie-Bzie”, stanowiącego oznaczoną część zakładu górniczego KWK “Jastrzębie-Bzie” na rzecz Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK), podała spółka.

Dark Point Games planuje wejście na rynek NewConnect w I połowie 2022 r., poinformował prezes Paweł Waszak.

Średnie roczne wynagrodzenie członka zarządu spółki notowanej na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) wypłacone w 2020 roku wyniosło 673,5 tys. zł, co oznacza wzrost o 9% r/r, wynika z raportu “Wynagrodzenia zarządów spółek z GPW” przygotowanego przez Grant Thornton.

Joshua Santana będzie zarządzał działem HR w PCF Group oraz kompleksowo odpowiadał za wdrażanie strategii, programów i procesów w tym zakresie, podała spółka.

Do sieci stacji paliw Avia, zarządzanej przez firmę Unimot, włączonych zostało 13 nowych placówek, dzięki czemu ich liczba wzrosła do 85, podała spółka.

Wartość aktywów pod zarządzaniem Quercus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (Quercus TFI) wyniosła 3 958,4 mln zł na koniec listopada br., podała spółka. Miesiąc wcześniej wartość aktywów pod zarządzaniem wynosiła 4 092,3 mln zł.

Kruk przyjął politykę dywidendową na lata 2021-2024, która zakłada wypłaty dywidendy w wysokości co najmniej 30% skonsolidowanego zysku netto uzyskanego w poprzednim roku obrotowym, przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, podała spółka.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) – spółka zależna Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) – zakończyło modernizację czterech istniejących jednostek Elektrowni Dolna Odra, dostosowując je do unijnych wymagań środowiskowych zawartych w konkluzjach BAT, kosztem 220 mln zł, podała spółka.

Na podstawie umowy o udzielenie licencji zawartej ze studiem Inlogic software, 7Levels będzie odpowiedzialna za działania wydawnicze, dystrybucyjne i promocyjne gier “Football Kicks” oraz “Football Cup 2022” na Nintendo Switch, podała spółka. Daty premier oraz ceny zostaną ustalone w późniejszym terminie.

Digitalizacja ma potencjał do redukcji emisji nawet o 35% do 2030 roku, dzięki funkcjom optymalizacji i automatyzacji, poinformowała kierownik programu digitalizacji w PKN Orlen Aleksandra Trojanowska podczas prezentacji raportu “Nie ma dekarbonizacji bez digitalizacji. Zrównoważony rozwój potrzebuje technologii cyfrowych”, przygotowanego przez PKN Orlen wspólnie z Accenture.

Ostatni kwartał roku będzie miał istotny pozytywny wpływ na roczne dynamiki sprzedaży w spółce 3LP z grupy TIM, wynika z wypowiedzi prezesa Macieja Posadzego.

TIM rozpoczął prace nad nową strategią na lata 2022-2024, w której położy nacisk m.in. na wzmocnienie wizerunku i rozpoznawalności marki, poinformował prezes Krzysztof Folta.

Kool2Play podtrzymuje termin wydania gry “Uragun” w formule early access na platformie Steam w marcu 2022 r., poinformował wiceprezes Michał Marzęcki. Podkreślił, że sprzedaż na poziomie 100-300 tys. egzemplarzy gry spółka uzna za sukces.

Develia otrzymała pozwolenie na użytkowanie I etapu Osiedla Latarników przy ul. Letnickiej w Gdańsku i rozpoczęła przekazywanie lokali właścicielom, podała spółka.

Do platformy e-commerce Shoper, oferowanej w modelu SaaS, dołączyło blisko 1 000 nowych e-sklepów w listopadzie, podała spółka.

Bank Handlowy udostępnił swoim klientom płatności BLIK-iem, podał Polski Standard Płatności – operator systemu BLIK.

Celem grupy TIM jest wzrost udziału spółki 3LP w zysku EBITDA do ok. 50% z ok. 1/4 obecnie w perspektywie 3-5 lat, poinformował prezes Krzysztof Folta.

Personnel Service chce zadebiutować na NewConnect w I kw. 2022 roku, podała spółka. Następnie spółka rozpocznie przygotowania do przejścia na główny rynek GPW, podano także.

Asbis wprowadza na rynek nową markę inteligentnych urządzeń domowych – AENO. Będą to produkty z segmentu małego AGD zaprojektowane w idei smart home, podała spółka. Można je już kupić w Czechach, Rumunii, Rosji na Ukrainie i Białorusi. W Polsce będą one dostępne w ciągu najbliższych kwartałów.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) wyznaczyła poniedziałek, 6 grudnia, na pierwszy dzień notowań akcji Asmodev na NewConnect, podała spółka. Do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 4,4 mln akcji.

Przychody TIM wzrosły o 22,6% r/r do 118,2 mln zł w listopadzie 2021 r., podała spółka, prezentując wstępne dane. W okresie styczeń-listopad przychody wzrosły o 33,7% r/r do ok. 1,15 mld zł.

Erbud zawarł umowę na budowę Domu Seniora w Gdańsku za 58,6 mln zł netto, podała spółka. Inwestorem jest Orpea Polska.

Bank Polskiej Spółdzielczości (BPS) odstąpił od warunkowej zobowiązującej umowy sprzedaży akcji Domu Maklerskiego Banku BPS, zawartej w dniu 29 stycznia 2021 r., na rzecz mPay, podało mPay.

Grupa Trinity zawarła z Personnel Service, a także z dziesięcioma podmiotami – wszystkimi akcjonariuszami Personnel Service, porozumienie o podstawowych warunkach transakcji term sheet, mające za przedmiot określenie szczegółowych warunków wybranego wariantu transakcji, podała Grupa Trinity.

Fitch Ratings potwierdził długoterminowe ratingi Enei w walucie krajowej i zagranicznej na poziomie BBB z perspektywą stabilną, podała spółka.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) prognozuje wydobycie gazu ziemnego na poziomie 5,4 mld m3 w tym roku, w tym 3,7 mld m3 – w Polsce, 1,4 mld m3 – w Norwegii i 0,3 mld m3 – w Pakistanie, podała spółka. Prognoza wydobycia ropy naftowej wraz z kondensatem i NGL na ten rok opiewa na 1 396 tys. ton, w tym 646 tys. ton – w Polsce i 750 tys. ton – w Norwegii.

Creotech Instruments podpisał z Europejską Agencją Kosmiczną rozszerzenie kontraktu na obsługę repozytorium CreoDIAS, które jest platformą chmurową zapewniającą dostęp do danych satelitarnych i serwisów europejskiego programu Copernicus oraz umożliwia różnym podmiotom kreowanie komercyjnych serwisów w obszarze tak zwanego Front Office. Repozytorium danych obserwacyjnych CreoDIAS jest jednym z pięciu podobnych repozytoriów istniejących na poziomie Unii Europejskiej. Obecnie kontrakt obejmuje świadczenie usług przez spółkę również w 2022 roku, podczas gdy dotychczasowy ulegał zakończeniu z końcem 2021 roku. Zgodnie ze zmienionym kontraktem minimalna kwota wpływów z jego realizacji wyniesie w 2022 roku 524 880 euro, zaś maksymalna wyniesie 2 207 792 euro. Niepewność co do ostatecznej kwoty związana jest z możliwością zamówienia przez Europejską Agencję Kosmiczną różnej ilości przestrzeni dyskowej dla reprocesowanych danych z satelitów Sentinel-2.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pko giełda | pko akcje prognozy | lew kurs | prognozy btc | kursy kryptowalut prognozy | lpp cena akcji | kontrakty cfd |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here