Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 19 stycznia 2023 r.Lubelski Węgiel Bogdanka miała 175,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2022 r., podała spółka, powołując się na wstępne dane. Przychody ze sprzedaży netto wyniosły 2 451,7 mln zł, EBITDA 610 mln zł, a EBIT: 200,3 mln zł.

Zarząd AC SA, mając na względzie prowadzony skup akcji własnych, postanowił zarekomendować walnemu zgromadzeniu przeznaczenie całego zysku netto za 2022 rok na kapitał zapasowy (bez wypłacania dywidendy), podała spółka.

Mostostal Zabrze Realizacje Przemysłowe (MZRP) – spółka zależna Mostostalu Zabrze – podpisała z Wallstein Rothemühle umowę na realizację dostaw i prac w ramach realizowanego przez Wallstein Rothemühle projektu modernizacji elektrofiltrów bloku 858 MW w PGE GiEK Oddział Elektrownia Bełchatów, podał Mostostal. Wartość umowy wynosi ok. 29 mln zł netto i ma charakter kosztorysowy, oparty o stałe stawki jednostkowe. Realizację prac przewidziano do grudnia 2023 r.

Pomimo spowolnienia gospodarczego i wysokiego kosztu pieniądza, inwestycje firm we własne źródła energii – głównie odnawialnej – nie zatrzymały się, a wprost przeciwnie: rozwijają się w tej chwili na dużą skalę, ocenił wiceprezes Banku Pekao nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej Jerzy Kwieciński.

Sieć Pepco planuje zwiększyć zatrudnienie do ponad 29 tys. osób w roku obrotowym 2023 (rozpoczętym w październiku 2022 r.) wobec ponad 26 tys. obecnie, podała spółka. Jednocześnie Pepco poinformowało, że planuje w tym r.obr. otwarcie ponad 500 nowych placówek.

Niskie wyceny polskich akcji mogą przyciągnąć nowy kapitał na warszawską giełdę, uważa członek zarządu zarządzający funduszami Eques Investment TFI Jakub Liebhart. Według niego, amerykańskie akcje pozostają relatywnie drogie, co stawia w lepszej pozycji rynki europejskie.

Medicalgorithmics podpisał strategiczną umowę dystrybucyjną z Express Diagnostics Limited, podała spółka. Express Diagnostics jest największym dostawcą usług monitorowania serca i analizy EKG w Wielkiej Brytanii. Umowa obejmuje dystrybucję PocketECG i AI, w tym w przyszłości Deep Rhythm AI oraz technologii analitycznych.

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XVIII Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych – w sprawie wniosku TXM o ogłoszenie upadłości spółki – ogłosił upadłość TXM, podała spółka. Sąd wyznaczył syndyka w osobie Pawła Lewandowskiego.

AVA Trade

Draw Distance wdraża nową strategię i planuje skoncentrować się na konkretnym gatunku gier – kryminalnych grach akcji z elementami walki, poinformował ISBtech CEO spółki Michał Mielcarek. Deweloper pracuje nadal nad fabularnym dodatkiem do gry “Serial Cleaners”.

W ramach rekonstrukcji Ukrainy ważne będzie, aby ten kraj miał silny sektor bankowy – w tym prywatne, niezależne banki – co zapewni wyższy wzrost gospodarczy i pomoże w kreacji miejsc pracy, ocenił prezes Banku Pekao Leszek Skiba w trakcie Światowego Forum Gospodarczego w Davos.

Huuuge Games zawarło dwie nowe umowy wydawnicze z niezależnymi studiami Square Triangle i Friedeggames. W ich wyniku do portfela tytułów Huuuge dołączą: “Bowling Clash: New Legends” od Square Triangle oraz “Cafe Dash: Cooking Diner Game” od Friedeggames, podała spółka.

Drago entertainment złożyło do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) prospekt w związku z przeniesieniem akcji spółki z rynku NewConnect na główny rynek GPW w Warszawie, podała spółka. Procesowi przejścia nie będzie towarzyszyła emisja nowych akcji.

Zarząd Synektika rekomenduje walnemu zgromadzeniu, by zysk netto w kwocie 1,45 mln zł, osiągnięty za rok obrotowy 2021/2022 r. został przeznaczony w całości na wypłatę dywidendy oraz by przeznaczyć na dywidendę 3,67 mln zł z kapitału zapasowego (w części jaka powstała z tytułu zysków z lat ubiegłych) – razem 5,12 mln zł tj. 0,6 zł na jedną akcję, podała spółka.

Grupa Orlen finalizuje zakup 17 stacji paliw w południowych Niemczech, w Bawarii oraz Badenii-Wirtembergii, podała spółka. Realizacja transakcji powiększy sieć koncernu do 604 obiektów i uzupełni jej geograficzny zasięg – dotychczas stacje Grupy Orlen zlokalizowane były przede wszystkim w zachodnich i północnych landach.

Orange Polska udostępnił mobilną sieć pierwszym pięciu operatorom wirtualnym, podała spółka. Planuje w tym roku kolejne nowości w ofercie MVNO.

Grupa Rafako zwróciła się do Tauron Wytwarzanie z propozycją powrotu do negocjacji. Strony ustalają dogodny termin ich przeprowadzenia, podał Tauron. Przedstawiciele Tauron Wytwarzanie wyrazili wstępną zgodę na powrót do rozmów, dodano.

DHL Parcel rozpoczyna współpracę z Allegro, która obejmuje zarówno doręczenie w ramach usługi Allegro Smart!, jak również dostawy międzynarodowe do klientów z krajów Unii Europejskiej, podał DHL.

Pointpack spodziewa się wzrostu przychodów o 34% r/r do 19,4 mln zł w IV kw. ub.r., podała spółka. Względem poprzedniego kwartału przychody według szacunków wzrosły o 28%. W IV kw. 2021 roku przychody wyniosły wyniosły 14,4 mln zł , w III kw. 2022 roku – wyniosły 15,1 mln zł.

Zarząd KGHM Polska Miedź w sobotę wylatuje do Chile, by odwiedzić należącą do spółki kopalnię miedzi Sierra Gorda. Z informacji Business Insider Polska wynika, że przy okazji chce zbadać możliwości zaistnienia na chilijskim rynku hutniczym jako podwykonawca albo projektant hut.

Celem segmentu deweloperskiego Grupy Dekpol jest rozpoznanie w 2023 roku przychodów na poziomie 308 mln zł, na co składać się będzie rozpoznanie w wyniku finansowym ok. 480 lokali (wobec 380 w 2022) oraz przychody z realizacji inwestycji w formule PRS (Private Rented Sector), podała spółka. Planowany na 2023 rok cel w odniesieniu do sprzedaży lokali na podstawie umów rezerwacyjnych, deweloperskich i przedwstępnych to 430 lokali (wobec 341 w 2022).

Dekpol sprzedał umowami rezerwacyjnymi, deweloperskimi i przedwstępnymi 341 lokali w 2022 r. wobec 490 rok wcześniej. Natomiast liczba lokali, które zostaną rozpoznane w wyniku finansowym (na podstawie zawartych notarialnych umów przenoszących własność lokalu) to 380 wobec 406 lokali rozpoznanych rok wcześniej, podała spółka, prezentując wstępne dane.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPrezes Prefa Group komentuje kwestie fundamentalne, operacyjne i strategiczne
Następny artykułKursy walut 19.01.2023 r. Funt rośnie trzecią sesję z rzędu, euro i dolar również w górę
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.