Naga MarketsGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 19 maj 2021 r.Portfel zamówień Grupy Elektrotim wzrósł o prawie 3% r/r do 302,61 mln zł na koniec marca br., podała spółka.

Przegląd informacji ze spółek

PCC Rokita odnotowało 69,53 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 16,04 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tauron Polska Energia odnotował 839,02 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 162,07 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Elektrotim odnotował 1,49 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 4,21 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka odnotowała 16,33 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 14,22 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Unibep podpisał umowę z Sokratesa Development na realizację w systemie generalnego wykonawstwa II etapu inwestycji mieszkaniowej “Wola Gabriela” w Warszawie, podała spółka. Wartość umowy to ok. 33,44 mln zł netto.

Akcjonariusze Alumetalu zdecydowali o przeznaczeniu 45,48 mln zł z zysku netto za 2020 r. i kapitału rezerwowego na dywidendę, tj. o wypłacie 2,92 zł na akcję, podała spółka.

PKN Orlen daje sobie rok po finalizacji przejęć Grupy Lotos i Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) na realizację wszystkich spodziewanych synergii z tych transakcji, poinformował prezes Daniel Obajtek.

invest

Oferta Synektika, warta 13,88 mln zł netto, została uznana za najkorzystniejszą w przetargu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na sprzedaż, dostawę, uruchomienie, przeszkolenie personelu i opiekę serwisową systemu chirurgii robotycznej Da Vinci, podała spółka.

Impel wystąpił do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) z wnioskiem o wycofanie akcji spółki z obrotu giełdowego na GPW z dniem 28 maja 2021 roku, podała spółka.

Akcjonariusze AC SA zdecydowali o wypłacie dywidendy z części zysku w kwocie 22,16 mln zł, co daje 2,2 zł na jedną akcję, wynika z uchwał.

Zarząd Lubelskiego Węgla Bogdanka zdecydował o rekomendowaniu akcjonariuszom niewypłacania dywidendy z zysku za 2020 r., podała spółka.

Wyłączenie bloków w Elektrowni Bełchatów w poniedziałek – którego przyczyną było zakłócenie na stacji elektroenergetycznej Rogowiec – nie spowodowało przerw w dostawach energii elektrycznej i nie było odczuwalne dla odbiorców, podały Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE). Krajowy System Elektroenergetyczny (KSE) pracuje stabilnie.

True Games z Grupy Movie Games i True Games Syndicate (dawniej K&K Herbal) zakończyły proces wyceny będący jednym z etapów procesu połączenia, podało True Games. Zgodnie z wyceną wszystkie akcje True Games są warte 16 mln zł, natomiast akcje True Games Syndicate zostały wycenione na 15,4 mln zł. W związku z tym zarządy obu spółek zdecydował się rozpocząć prace nad planem połączenia.

PKN Orlen otworzył Centrum Badawczo-Rozwojowe w Płocku, podała spółka. Projekt o wartości około 184 mln zł został zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Petrochemii.

QubicGames planuje w ciągu 12 miesięcy wydać 18 tytułów na Nintendo Switch w USA i Europie, jednocześnie zwiększając ofertę dla posiadaczy konsol w Japonii, a także kontynuować ekspansję poza Nintendo Switch siłami własnymi oraz przez spółki zależne, poinformował ISBnews Jakub Pieczykolan.

Ciech Salz Deutschland GmbH – spółka zależna Ciechu – zakończył główną część budowlaną zakładu do produkcji soli warzonej w niemieckim Stassfurcie i poinformował o przejściu do fazy rozruchu wstępnego instalacji produkującej sól, która potrwa do końca II kwartału, podał Ciech. Osiągnięcie docelowych mocy produkcyjnych planowane jest w 2022 r.

Akcjonariusze Atende zdecydowali o przeznaczeniu 36,34 mln zł z zysku netto za 2020 r., wynoszącego 50,4 mln zł, na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 1 zł na akcję, podała spółka.

Prototyp systemu SkinSENS, przeznaczonego do odczytu skórnych testów alergicznych, przygotowany przez konsorcjum Milton Essex i Wojskowej Akademii Technicznej (WAT), jest gotowy do realizacji badań związanych z otrzymaniem certyfikacji wyrobu medycznego, podali członkowie konsorcjum we wspólnym komunikacie. Projekt współfinansowany został ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju grantem na ponad 11 mln zł.

Medicover Polska zawarł umowę z MedApp dotyczącą wdrożenia aplikacji medycyny cyfrowej CarnaLife System, podał Medicover. W ramach współpracy, w wybranych centrach medycznych, spółka wdroży pilotażowo swoje rozwiązanie na okres 3 miesięcy.

MLP Group wynajęło pierwsze 2,9 tys. m2 powierzchni komercyjnej w MLP Business Park Berlin, położonym w Ludwigsfelde niedaleko stolicy Niemiec, podała spółka. Najemcą jest niemiecka firma dystrybucyjna Americanfood4u, która prowadzi sklep internetowy oferujący amerykańskie artykuły spożywcze.

Konsorcjum PORR (lider) oraz Unibep zawarło z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) umowę na realizację inwestycji drogowej pn. “Projekt i budowa drogi S19 na odcinku Krynice (od istn. DK65) – Dobrzyniewo (bez węzła) – Białystok Zachód (z węzłem)”. Wartość umowy wynosi ok. 329,8 mln zł netto (tj. ok. 405,6 mln zł brutto), z czego wynagrodzenie Unibepu wynosi ok. 164,9 mln zł netto, podała spółka.

Wrocławski fundusz Millennials Venture Capital ASI planuje uruchomienie emisji akcji o wartości 3 mln zł w formie crowdfundingu, podała spółka. Debiut giełdowy na NewConnect zaplanowany jest na IV kwartał 2021 roku.

Bank Pekao podpisał ze spółką miejską ZTK Żory umowę na emisję obligacji z przeznaczeniem na finansowanie kolejnego etapu inwestycji budowy mieszkań komunalnych w Żorach, podał bank. Pekao będzie głównym bankiem finansującym projekt w Żorach z 113 mln zł udzielonego finansowania.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) objęło 25% udziałów w bloku koncesyjnym Musakhel w środkowej części Pakistanu. Spółka szacuje zasoby koncesji na 16 mld m3 gazu ziemnego, podało PGNiG.

Sąd umorzył postępowanie dotyczące przejęcia Novaservis, podało Ferro.

CD Projekt otrzymał informacje, że sąd w USA dokonał konsolidacji złożonych pozwów przeciwko spółce i dokonał wyboru wiodącego powoda, podała spółka.

Fitch Ratings potwierdził długoterminowy rating IDR Banku Handlowego na poziomie A-, ale zmienił perspektywę na stabilną z negatywnej, podał bank. Fitch podtrzymał także Viability Rating (VR) banku na poziomie a-.

Zarząd Kruka podjął uchwałę w sprawie emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej 70 mln zł, podała spółka.

Polenergia odnotowała 34,24 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 49,89 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Rada nadzorcza Boryszewa podjęła decyzję o delegowaniu na okres trzech miesięcy przewodniczącego rady nadzorczej Wojciecha Kowalczyka do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu, podała spółka.

CCC odnotowało 1 279,7 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w roku obrotowym 2020/2021 (okres od 1 stycznia 2020 do 31 stycznia 2021 r.) wobec 96,1 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Natomiast skonsolidowana strata netto z działalności kontynuowanej wyniosła w tym okresie 988,9 mln zł wobec 19,8 mln zł zysku rok wcześniej.

ML System odnotował 0,46 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 1,41 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Gaming Factory ustalił datę premiery “Gallic Wars: Battle Simulator” na 16 czerwca 2021 r. w wersji na Xbox, podała spółka. Wcześniej gra miała już swoją premierę na PC i Nintendo Switch.

Medinice, uwzględniając wyniki procesu budowania księgi popytu, ustalił cenę emisyjną akcji serii J w wysokości 30 zł za jedną akcję, podała spółka.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here