Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 18 października 2022 r.Heineken International B.V. zamierza ogłosić wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 682 823 akcji Grupy Żywiec i planuje je nabyć po cenie 486,12 zł za sztukę, podał podmiot pośredniczący Santander Biuro Maklerskie.

Szacowany wolumen sprzedaży gazu ziemnego grupy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) wyniósł 5,36 mld m3 w III kw. 2022 r. wobec 5,87 mld m3 zanotowanych rok wcześniej, podało PGNiG, prezentując szacunkowe dane. W ciągu 9 miesięcy br. było to 23,98 mld m3 wobec 24,05 mld m3 rok wcześniej.

Mabion uzyskał zgodę na kredyt o wartości 15 mln USD od komitetu kredytowego Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) m.in. na rozbudowę zakładu w Konstantynowie Łódzkim na na okres 2 lat, podała spółka.

Molecure podjęło decyzję o złożeniu do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) oświadczenia o jednostronnym rozwiązaniu umowy o dofinansowanie projektu “Opracowanie kandydata na lek ‘first-in-class’ w terapii przeciwnowotworowej w oparciu o substancje czynne blokujące YKL-40”, podała spółka. Ocenia, że w związku z rozwiązaniem umowy nie będzie zobowiązana do zwrotu żadnych środków.

Grupa Azoty zaproponowała nowe, “znacząco niższe” ceny nawozów azotowych w związku ze zmianą warunków rynkowych, po przywróceniu produkcji w spółkach w Tarnowie i Puławach, podała spółka.

Akcjonariusze Simteract zdecydują o podwyższeniu kapitału zakładowego o nie więcej niż 340 tys. akcji w ramach kapitału docelowego podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 14 listopada, podała spółka. Celem jest umożliwienie spółce zintensyfikowania prac nad nowymi projektami.

W aplikacji mobilnej Banku Millennium regularnie loguje się i aktywnie z niej korzysta 2 mln klientów miesięcznie, podał bank.

PKO Bank Polski wraz z innymi instytucjami udzielił kredytu na sfinansowanie akwizycji firm z branży recyklingu na niemieckim rynku: spółka DSD Duales System Holding GmbH & Co. KG została przejęta przez Circular Resources Sàrl oraz fundusz inwestycyjny CirCap, podał bank. Łączna kwota finansowania wyniosła 131 mln euro, w tym udział PKO BP to 43,5 mln euro.

XTB

Ciech Vitrosilicon planuje budowę nowego magazynu w Żarach w 2023 r., podała spółka. Wartość inwestycji wyniesie ok. 4 mln zł.

Movie Games zapowiedziało na 2023 r. grę “Drug Dealer Simulator 2” oraz – na drugą połowę listopada br. – rozbudowany, darmowy update pierwszej części gry, rozbudowujący ją o nowe mechaniki i elementy fabularne, podała spółka.

Comarch podpisał umowę na rozwój i utrzymanie Portalu Klienta oraz usługi służącej do komunikacji pomiędzy systemami należącymi do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), w ramach Platformy Usług Elektronicznych ZUS, podała spółka. Wartość umowy to ponad 70 mln zł brutto. Umowa zakłada również możliwość udzielenia zamówienia uzupełniającego w wysokości ok. 35 mln zł brutto. Przewidywany czas projektu to 47 miesięcy. Będzie on poprzedzony 3-miesięcznym okresem przejściowym.

BTC Studios podpisał z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego reprezentującym Skarb Państwa umowę, w ramach której otrzymał 120 tys. zł dofinansowania w ramach Funduszu Promocji Kultury na realizację I etapu projektu gry “Chrobry. Historia sprzed 1000 lat”, podała spółka.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułIndeks WIG20 wzrósł o 0,96% na zamknięciu we wtorek
Następny artykułPGNiG: Wolumen sprzedaży gazu wyniósł szacunkowo 5,36 mld m3 w III kw.
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here