Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 18 maja 2022 r.Ipopema Securities odnotowało 1,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2023 r. wobec 67 tys. zł straty rok wcześniej, podała spółka.

DataWalk celuje w tym roku we wzrost przychodów na poziomie 50% r/r, poinformował prezes Paweł Wieczyński.Światowa premiera gry “Layers of Fear” w wersji cyfrowej na komputery Apple Mac została wyznaczona na 15 czerwca 2023 r., podał Bloober Team. Wcześniej w tym tygodniu spółka informowała, że światowa premiera gry w wersji cyfrowej na platformy PlayStation 5, PC oraz Xbox Series X|S została wyznaczona także na 15 czerwca.

Mirbud miał 13 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. br., podała spółka, powołują się na wstępne dane.

Zwyczajne walne zgromadzenie Atalu, zwołane na 14 czerwca, zmieni statut spółki, by na kolejne 3 lata upoważnić zarząd do podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę do 25 mln zł, wynika z projektów uchwał.

Zarząd Ferro rekomenduje wypłatę dywidendy w kwocie 31,86 mln zł, co oznacza, że na jedną akcję przypadać będzie 1,5 zł, podała spółka. Kwota 32,13 mln zł z zysku za 2022 r. ma być przeznaczona na kapitał zapasowy.

Play osiągnął liczbę 10,8 tys. stacji bazowych swojej sieci mobilnej na koniec kwietnia, a w ramach pakietu nowych ofert uruchomił platformę “Telewizja Nowej Generacji”, poinformowali przedstawiciele operatora.

KGHM Polska Miedź po I kwartale br. optymistycznie patrzy na możliwości wykonania, a nawet przekroczenia krajowych planów produkcyjnych w całym 2023 r., poinformował prezes Tomasz Zdzikot. Wiceprezes ds. finansowych Mateusz Wodejko poinformował z kolei, że spółka liczy na finalizację w tym roku któregoś z procesów akwizycyjnych aktywów OZE.

Cl Games rozpoczął przedsprzedaż gry “Lords of the Fallen” w trzech edycjach: podstawowej, deluxe (cyfrowa i fizyczna) i kolekcjonerskiej. Producentem Lords of The Fallen jest – należące do CI Games – studio Hexworks, podała spółka.

Big Cheese Studio ma na obecną chwilę informacje od partnerów, że Cooking Simulator wejdzie do Chin na przełomie maja i czerwca br. Obecnie studio pracuje nad trzema tytułami: Underdose, Cooking Simulator 2 oraz Pizza Empire, poinformował CEO spółki Łukasz Dębski. Najważniejsza dla studia jest wysoka jakość gier przed premierą i od tego uzależnione są ostateczne terminy, podkreślił. W najbliższych miesiącach Underdose i Cooking Simulator 2 dostaną strony na Steam, a wszystkie tytuły zostaną pokazane na Gamescom.

Bowim rekomenduje, by z ubiegłorocznego zysku spółki w wysokości 103,76 mln zł przeznaczyć na wypłatę dywidendy 20,45 mln zł, czyli 1,2 zł na akcję, podała spółka. Kwota ta uwzględnia wypłaconą w grudniu ubiegłego roku zaliczkę na poczet dywidendy w wysokości 0,6 zł na akcję.

Pierwsze notowanie Urteste na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) odbędzie się w poniedziałek, 22 maja br., podała spółka.

Zwyczajne walne zgromadzenie Budimeksu zdecydowało o wypłacie dywidendy za 2022 ‎rok w kwocie 17,99 zł brutto na akcję, podała spółka.

Grudziądz, 18.05.2023 (ISBnews) – Blok gazowo-parowy realizowany przez CCGT Grudziądz – spółkę zależną Energi z Grupy PKN Orlen – powinien rozpocząć komercyjną eksploatację w III kwartale 2025 roku, poinformował prezes CCGT Grudziądz Marcin Małek.

Columbus Energy podpisał z dwoma czeskimi podmiotami (z którymi prowadzi działalność w Czechach) umowę joint-venture, zakładającą utworzenie w Słowacji spółki, która będzie prowadziła działalność polegającą na projektowaniu, sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych oraz innych produktów związanych z OZE na rzecz klientów indywidualnych i przedsiębiorców, a także świadczenie usług posprzedażowych, podał Columbus. Działalność JVC prowadzona będzie pod marką Columbus, przy wykorzystaniu zasobów technologicznych, sprzedażowych i marketingowych Columbus. Columbus w JVC obejmie 52% udziałów, a partnerzy obejmą pozostałe 48% udziałów.

Grudziądz, 18.05.2023 (ISBnews) – PKN Orlen ma nadzieję do końca 2023 roku przedstawić wstępne kierunki dotyczące planowanego kompleksu petrochemicznego w Gdańsku, wspólnie z partnerem saudyjskim, poinformował prezes Daniel Obajtek.

STS Holding rozważa akwizycje w Polsce w portale mediowo-akwizycyjne, spółki technologiczne, choć na razie nie zaplanował w tej kwestii “żadnych ruchów”, poinformował prezes Mateusz Juroszek. W dalszej części tego roku STS Holding będzie zastanawiać się, czy w perspektywie następnych kilku lat powinien przyjrzeć się “rynkom, które są bliżej nas”, zapowiedział także.

PKO Bank Polski zaoferuje pierwsze produkty oparte o nową stawkę referencyjną WIRON w IV kw. 2023 r., zapowiedział prezes banku kierujący pracami zarządu Dariusz Szwed.

Przeprowadzone przez PKO Bank Polski stress testy pokazują, że bank da sobie radę nawet w skrajnym scenariuszy niekorzystnego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), poinformował wiceprezes PKO BP kierujący pracami zarządu Dariusz Szwed.

STS Holding liczy na “bardzo mocny” II kwartał, zarówno jeśli chodzi o NGR (wartość zakładów zawartych przez klientów pomniejszona o wypłacone wygrane i podatek od gier), jak i obroty, poinformował prezes Mateusz Juroszek. Ze względu na wyjazdy wakacyjne III kw. może być “spokojniejszy”, natomiast od września do grudnia można oczekiwać “bardzo dobrego sezonu”, dodał.

PKO Bank Polski nie planuje emisji długu w tym roku, aby spełnić wymogi MREL, poinformował wiceprezes banku Marcin Eckert.

Dom Development ocenia, że w II kwartale spółka kontynuuje “dobrą sprzedaż”, poinformował prezes Jarosław Szanajca. Według, niego program “Bezpieczny Kredyt 2%” to dobre posunięcie, ale może wywołać “nie do końca stabilne zachowanie rynku”.

Medicalgorithmics otrzymał certyfikat CE dopuszczający system PocketECG IV wraz z oprogramowaniem opartym na sztucznej inteligencji do użytkowania na rynkach Unii Europejskiej. Uzyskanie certyfikatu CE oznacza, że rozwijana przez Medicalgorithmics platforma do diagnostyki arytmii PocketECG IV spełnia wymogi jakości i bezpieczeństwa unijnego rozporządzenia w sprawie wyrobów medycznych (MDR), podała spółka.

Grudziądz, 18.05.2023 (ISBnews) – Grupa PKN Orlen wmurowała kamień węgielny pod fundamenty elektrowni gazowej o mocy 560 MW w Grudziądzu. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest w 2025 r. Wartość inwestycji to ok. 2 mld zł.

Benefit Systems skłania się do rekomendowania na dywidendę za 2022 r. więcej niż założony w polityce minimalny poziom 60% skonsolidowanego zysku netto i mogłoby to być ok. 100 mln zł, wynika ze słów członka zarządu odpowiedzialnego m.in. za finanse Bartosza Józefiaka.

Grupa Krka szacuje, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosą 1 755 mln euro w 2023 r., udział sprzedaży na rynkach poza Słowenią sięgnie 94%, a zysk w tym regionie 300 mln euro. Krka planuje też przeznaczyć 130 mln euro na inwestycje, głównie w rozbudowę i modernizację zakładów produkcyjnych i infrastruktury, podała spółka.

Benefit Systems podtrzymuje, że chciałby w tym roku w Polsce osiągnąć wzrost ARPU (średni przychód na użytkownika) w segmentach B2B oraz B2C na poziomie min. 10% r/r, poinformował członek zarządu odpowiedzialny m.in. za finanse Bartosz Józefiak. Spółka ocenia, że ten cel zostanie osiągnięty dzięki kwietniowym i majowym podwyżkom cen.

Benefit Systems podtrzymuje outlook na bieżący rok, zakładający m.in. przyrost liczby kart o 280-300 tys. szt., i spodziewa się dobrych wyników w II kw. br., poinformował członek zarządu odpowiedzialny m.in. za finanse Bartosz Józefiak.

Wartość backlogu Mostostalu Zabrze w kontraktach podpisanych to 841,9 mln zł na koniec kwietnia, natomiast z kontraktami do podpisania w oparciu o aktualne oferty wynosi 1 032,4 mln zł, podała spółka.

Mostostal Zabrze odnotował 11,21 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2023 r. wobec 31,97 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka.

Krka odnotowała 89,02 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2023 r. wobec 90,39 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka.

Premiera “Electrician Simulator: Smart Devices DLC” została ustalona na 31 maja 2023 r. w wersji na PC, a cena gry – na 5,99 USD, podał Gaming Factory. Twórcy pracują nad portem tytułu, który wraz z dodatkiem pojawi się na konsolach na przełomie 2023/2024 r.

MLP Group odnotowało 26,15 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2023 r. wobec 29,65 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka.

Astarta odnotowała 16,13 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2023 r. wobec 2,62 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka.

Szacunkowa ilość sprzedanych egzemplarzy gry “Occupy Mars: The Game’ wyprodukowanej przez Pyramid Games na platformach Steam, EPIC i GOG wyniosła 26 000 szt, podała spółka w raporcie sprzedażowym.

Apator odnotował 8,55 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2023 r. wobec 3,99 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka.

Grupa Atal planuje wprowadzić do sprzedaży w br. 18 projektów na ok. 3,3 tys. lokali i liczy na sprzedaż na poziomie zbliżonym do 2022 r., kiedy zawarła 2 091 umów deweloperskich i przedwstępnych, podała spółka.

XTPL odnotował 0,29 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2023 r. wobec 2,63 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka.

Atal odnotował 54,14 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2023 r. wobec 108,96 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka.

Zarząd R22 zarekomendował wypłatę dywidendy w kwocie 13,19 mln zł (0,93 zł na jedną akcję), podała spółka. Wypłata dywidendy jest częścią polityki dywidendowej, którą spółka realizuje od 2019 roku. Zgodnie z rekomendacją zarządu na dywidendę zostanie przeznaczony cały jednostkowy zysk netto za 2022 rok (6,7 mln zł) oraz 6,49 mln zł pochodzące z kapitału zapasowego.

Portfel zamówień Grupy ZUE wynosił łącznie 1 660 mln zł na koniec marca br., przy czym ZUE oczekuje na zawarcie kontraktu kolejowego w obszarze Będzin – Katowice na kwotę netto 785 mln zł (oferta ZUE została wybrana jako najkorzystniejsza), co zwiększy portfel zamówień spółki o 48%, podała spółka.

Zarząd Enter Air zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie całości zysku netto za 2022 r., wynoszącego 31,3 mln zł, na pokrycie straty z lat ubiegłych oraz odstąpienie od wypłaty dywidendy, podała spółka.

Grupa VRG ocenia, że poziom przychodów w 2023 r. powinien być wyższy od 2022 r., zarówno w segmencie odzieżowym jak i jubilerskim, a w obu segmentach planowana jest też dalsza praca nad poprawą marży procentowej brutto w stosunku do 2022 r. Grupa liczy osiągnięcie wyższych rok do roku wyników operacyjnych i netto, podała spółka.

ZUE odnotowało 1,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2023 r. wobec 3,76 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka.

Wartość kredytów ogółem w sektorze bankowym zwiększy się o 3,1% r/r w tym roku (po wzroście o 1,7% w ub.r.), prognozuje PKO Bank Polski. Według banku, wartość depozytów ogółem zwiększy się w br. o 4,6% (po wzroście o 5,6% r/r w ub.r.).

K2 Holding odnotował 2,2 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA w I kw. br. (wzrost o 22,2% r/r) przy 16 mln zł przychodów ze sprzedaży usług (wzrost o 35,6% r/r), podała spółka, prezentując wstępne szacunkowe dane po zmianie ich prezentacji, tj. Segment Software (Fabrity) i Segment SSC (K2 Holding) wraz z wyłączeniami, bez ujęcia Segmentu Marketingowego, który został ujęty jako grupa aktywów przeznaczona do sprzedaży.

STS Holding odnotował 53,59 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2023 r. wobec 44,73 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka.

PKO Bank Polski zawarł 27 405 ugód z kredytobiorcami frankowymi, podał bank. Postępowaniem ugodowym jest objętych 47% klientów.

VRG odnotowało 3,22 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2023 r. wobec 2,91 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka.

Getin Holding odnotował 4,52 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2023 r. wobec 218,68 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka.

DataWalk odnotował 4,28 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2023 r. wobec 7,29 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka.

Wniosek o zawieszenie spłaty kredytu lub pożyczki hipotecznej złożyło do końca marca br. 292,6 tys. klientów PKO Banku Polskiego i PKO Banku Hipotecznego, podał PKO BP.

Cl Games SE podjął decyzję o ustaleniu daty globalnej premiery gry “Lords of the Fallen” na 13 października 2023 r., podała spółka.

Zakłady Azotowe Puławy zdecydowały o wznowieniu produkcji melaminy (Segment Agro) i rozpoczęciu prac związanych z uruchomieniem instalacji Melamina III, podała spółka. Wielkość produkcji na instalacji dostosowywana będzie do bieżącej sytuacji podażowo-popytowej. Zdolności produkcyjne Melaminy III, 90 ton/dobę, stanowią ok. 1/3 znamionowych możliwości wszystkich instalacji melaminy w spółce.

Dom Development odnotował 158,77 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2023 r. wobec 141,74 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka.

Develia odnotowała 58,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2023 r. wobec 13,06 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka.

PKO Bank Polski odnotował 1 454 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2023 r. wobec 1 426 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank.

(ISBnews)

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułInflacja w USA może być nawet dwa razy wyższa od odczytu CPI! Peter Schiff wieszczy superkryzys
Następny artykułLiczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA wyraźnie spada. Wzrastają szanse na kolejną podwyżkę stóp procentowych?
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.