Naga MarketsGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 17 wrzesień 2021 r.Bowim odnotował 108,71 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2021 r. wobec 2,64 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

British Automotive Holding (BAH) otrzymał formularz pozwu (claim form), złożony przeciwko niemu oraz British Automotive Polska (BAP) przez Jaguar Land Rover Limited (JLR), który dochodzi kwoty ok. 35 mln euro i 1,6 mln GBP, podał BAH.Columbus Energy nabył projekt farmy fotowoltaicznej z wydanymi warunkami Przyłączenia o mocy 60 MW. Ponadto spółka podpisała przedwstępną umowę nabycia projektu farmy fotowoltaicznej o mocy przyłączeniowej 30 MW, podała spółka.

Nakłady inwestycyjne Enei w wytwarzaniu będą niższe od planowanych, a w dystrybucji mogą przekroczyć plan. Łączne nakłady mogą w tym roku być niższe od zaplanowanych 2,5 mld zł, poinformował wiceprezes Rafał Mucha.

Enea rozmawia z bankami na temat możliwości sfinansowania budowy bloków gazowo-parowych o mocy 2,1-2,2 GW w Elektrowni Kozienice, które zastąpią planowane do wyłączenia bloki węglowe 200 MW, poinformowali członkowie zarządu. Spółka zakłada, że budowa pierwszego z bloków rozpocznie się w styczniu 2025 r.

Enea opublikuje nową strategię w ciągu najbliższych miesięcy, poinformował prezes Paweł Szczeszek. Spółka chce się w niej skupić na źródłach zeroemisyjnych i magazynach energii.

Enea nie ma w tej chwili planów powrotu do projektu zgazowania węgla (IGCC), poinformował prezes Paweł Szczeszek.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zezwoliła na wycofanie akcji z obrotu na rynku regulowanym spółce J.W. Construction Holding z dniem 1 października 2021 r., podała Komisja.

invest

Enea jest zainteresowana podwyżką taryfy na energię elektryczną dla gospodarstw domowych na poziomie zbliżonym do 40%, poinformował prezes Paweł Szczeszek.

Klabater zaprezentował roadmapę „The Amazing American Circus”, w ramach której grę czeka dodanie nowego regionu Alaska i łącznie 9 aktualizacji do końca 2021, a plany DLC i nowych wersji gry sięgają do 2022 roku, podała spółka.

Enea podtrzymuje, że jej wynik EBITDA może być nieco niższy r/r w 2021 r., poinformował wiceprezes Rafał Mucha.

Rynek akcji zagranicznych GlobalConnect ma zostać uruchomiony w IV kwartale br., a początkowo w jego ofercie znajdą się akcje spółek z Europy Zachodniej, poinformowała członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) Izabela Olszewska. GPW liczy, że na tym rynku docelowo znajdą się akcje ok. 100 spółek.

Amica liczy, że dzięki założeniu w Kazachstanie spółki Hansa Central Asia i planowanym działaniom rozwojowym, w krótkim czasie podwoi obroty w tej części świata, poinformował CFO Michał Rakowski.

Po słabszym pod względem sprzedażowym lipcu i podobnym sierpniu (w ujęciu r/r), Amica obserwuje powrót lepszych tendencji sprzedażowych we wrześniu. Jednak jest za wcześnie by mówić, jakimi wynikami zamknie się bieżący miesiąc, poinformował CFO Michał Rakowski. Zapowiedział, że w pozostałej części roku spółka będzie pracować nad tym, by marże nie spadały.

Aplisens ogłosił zaproszenie do sprzedaży do 817 288 akcji własnych spółki o wartości nominalnej 0,2 zł każda, w cenie 14,4 zł za sztukę, podała spółka. Oferty przyjmowane będą od 20 września do 1 października br., a przewidywany dzień zawarcia i rozliczenia transakcji to 8 października.

Medinice przedstawiło wyniki pierwszej z planowanych dwóch faz przewlekłych badań przedklinicznych na zwierzętach w projekcie CoolCryo, przeprowadzonej z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, które w pełni potwierdzają bezpieczeństwo i skuteczność urządzenia, podała spółka. Zgodnie z harmonogramem, Medinice zamierza dokończyć badania przedkliniczne w br., zaś na przełomie I i II kw. planuje rozpoczęcie badania klinicznego.

Archicom podtrzymał przyjęte cele sprzedażowe na rok 2021 tj. sprzedaż 1 000-1 200 lokali oraz przekazania aktami notarialnymi 1 000-1 200 lokali, podała spółka.

Archicom odnotował 7,88 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2021 r. wobec 70,35 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Selena FM odnotowała 21,76 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2021 r. wobec 26,16 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Amica planuje realizację planu inwestycyjnego wartości ok. 130 mln zł w 2021 roku, podała spółka.

Amica odnotowała 21,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2021 r. wobec 23,3 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Gobarto odnotowało 1,32 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2021 r. wobec 17,27 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (Altus TFI) odnotowało 5,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I poł. 2021 r. wobec 4,12 mln zł rok wcześniej, co stanowi wzrost o 29,73%, podała spółka, powołując się na szacunkowe dane.

P.A. Nova odnotowała 11,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł.. 2021 r. wobec 7,09 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) odnotowała 45,23 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2021 r. wobec 43,49 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Pyramid Games poinformował o ustaleniu daty premiery gry pt. „Rover Mechanic Simulator” w wersji na Xbox One i Xbox Series X/S na dzień 22 września 2021 r. Spółka jest producentem oraz właścicielem praw majątkowych do gry. Wydawcą gry jest Ultimate Games. Cena jednostkowa gry została ustalona na poziomie 13,99 USD.

Prime Bit Games prognozuje osiągnięcie w III kwartale 2021 r. przychodów ze sprzedaży na poziomie ok. 310 tys. zł, co jest kwotą istotnie wyższą od przychodów wykazywanych w pierwszych 2 kwartałach 2021 r. Dodatkowo w III kwartale 2021 r. spółka planuje wykazać pozostałe przychody operacyjne na poziomie ok. 216 tys. zł (subwencja PFR). W związku z tym istotnej poprawie ulegnie wynik netto spółki za III kwartał 2021 r., w porównaniu do poprzednich kwartałów br. Spółka prognozuje wynik netto za III kwartał 2021 r. na poziomie ok. 200 tys. zł.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs korony czeskiej | forex konto | pko kurs | notowania jsw | bitcoin kurs 2020 | ten square games akcje | pkobp giełda |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here