Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 17 lutego 2023 r.Stalprodukt zamierza kontynuować przyjętą politykę regularnej wypłaty dywidendy, która zakłada przeznaczanie na ten cel od 15 do 25% jednostkowego zysku netto, podała spółka w przyjętych “Założeniach kierunków działań strategicznych grupy kapitałowej Stalprodukt S.A. na lata 2023-2030”.

Rada nadzorcza Stalproduktu zatwierdziła “Założenia kierunków działań strategicznych grupy kapitałowej Stalprodukt S.A. na lata 2023-2030”, które zawierają m.in. nowy obszar działalności grupy: projekt budowy budynków komercyjnych, tj. biurowca oraz lokali na wynajem w formule PRS przy ul. Wadowickiej/Tischnera w Krakowie pn. Tischnera Green Town. Łączny koszt budowy I etapu wynosi do 1 mld zł; łączne roczne przychody z I etapu: minimum 125 mln zł, podała spółka.Rada nadzorcza Stalproduktu zatwierdziła “Założenia kierunków działań strategicznych grupy kapitałowej Stalprodukt S.A. na lata 2023-2030”, które zawierają m.in. poprawę efektywności energetycznej, dekarbonizację produkcji oraz zmianę struktury produkcji i poprawę parametrów blach, podała spółka. Łączne nakłady na związane z tym projekty wyniosą do 1 mld zł w okresie do 2030 r., z udziałem obszarów przetwórstwa stali i produkcji cynku po ok. 50%. Z kolei łączne efekty w postaci zmniejszenia zapotrzebowania głównie na zakup energii elektrycznej i gazu wyniosą – po zakończeniu realizacji pełnego programu – ok. 290 mln zł/rok.

Firma Oponiarska Dębica zanotowały zysk netto w wysokości 72,6 mln zł przy przychodach w wysokości 3 278 mln zł w 2022 roku, podała spółka, powołując się na szacunki uzyskane w trakcie przygotowywania sprawozdania finansowego. Zarząd spółki podjął decyzję o publikacji wybranych, szacunkowych wyników w związku z decyzją o nieprzekazywaniu raportów za IV kwartał roku obrotowego.

Arctic Paper i jego spółka zależna Rottneros zawarły umowę o wspólnym przedsięwzięciu – inwestycji o wartości 100 mln zł w produkcję opakowań z formowanego włókna celulozowego, podała spółka. Polska spółka joint-venture Kostrzyn Packaging z udziałami obu partnerów po 50% uruchomi produkcję w polskiej fabryce Arctic Paper.

Budimex Mobility z Grupy Budimex podpisał umowę kupna 109 stacji ładowania samochodów elektrycznych od firmy Enea Operator. Proces przejęcia rozpoczął się w czterech miastach: Szczecinie, Poznaniu, Bydgoszczy i Gorzowie Wielkopolskim, podał Budimex.

Grupa MOL zakłada wzrost nakładów inwestycyjnych do ok. 1,7 mld USD w 2023 roku, w porównaniu do 1,52 mld USD w 2022 r. i 1,54 mld USD w 2021 r., poinformowała spółka.

Grupa MOL chce poprawić wynik CCS EBITDA segmentu usług konsumenckich o ponad 43% r/r do 460 mln USD w 2023 roku, w porównaniu do 320 mln USD w 2022 r., poinformowała spółka. Jednocześnie koncern potwierdził cel na 2025 rok na poziomie 700 mln USD.

AVA Trade

MOL odnotował 1 074 mln USD oczyszczonego wyniku CCS EBITDA w IV kw. 2022 r. wobec 889 mln USD rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Akcjonariusze Famuru podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zdecydowali o zmianie nazwy firmy na Grenevia, podała spółka.

Rada nadzorcza Energi podjęła uchwałę o odwołaniu z dniem 16 lutego 2023 roku ze składu zarządu VII kadencji Dominika Wadeckiego, pełniącego funkcję wiceprezesa Energi ds. operacyjnych i klimatu, podała spółka.


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs dolara wycofuje się ze szczytów. Amerykanie czekają na 3-dniowy weekend
Następny artykułWall Street: Inwestorzy lekceważyli Fed? S&P 500 i Nasdaq tracą pod koniec tygodnia
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here