Naga MarketsGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 17 czerwiec 2021 r.Pointpack, General Logistics System Poland oraz Eurocash zawarły trójstronne porozumienie dotyczące współpracy w zakresie obsługi przesyłek dostarczanych do sklepów (franczyzowych i własnych) działających w ramach sieci handlowych, których organizatorami są spółki należące do Grupy Eurocash, podał Pointpack.

Akcjonariusze Pozbudu zdecydowali podczas walnego zgromadzenia o przeznaczeniu zysku netto za 2020 r., w wysokości 0,54 mln zł, w całości na kapitał zapasowy, podano w uchwałach.Grupa PKN Orlen ocenia, że przejęty przez Orlen Lietuva jedyny na Litwie kolejowy terminal przeładunkowy paliw wraz z bazą przy granicy polsko-litewskiej są potencjalnie bardzo rozwojowe i widzimy tam możliwość rozbudowania zdolności do magazynowania LPG, poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Akcjonariusze Unibepu zdecydowali na walnym zgromadzeniu o przeznaczeniu 9,47 mln zł z ubiegłorocznego zysku na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 0,3 zł na akcję.

Akcjonariusze Mostostalu Zabrze zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy z zysku netto za 2020 r., wynika z uchwał walnego zgromadzenia.

Grupa CCC podjęła decyzję o przyspieszeniu otwarcia punktów pod szyldem HalfPrice poza granicami Polski. Jako pierwszy w sierpniu zadebiutuje salon na Węgrzech, podała spółka. Do końca roku w Polsce i w Europie otwartych zostanie łącznie 65 sklepów.

Zarząd Budimex podjął decyzję o zamiarze wypłaty zaliczki na poczet dywidendy za 2021 r. do wysokości połowy zysku osiągniętego od początku roku, który będzie wykazany w jednostkowym sprawozdaniu finansowym za I półr. tego roku, podała spółka.

Grupa CCC powiększy portfolio marek własnych o takie brandy, jak: Simple, Americanos i Badurę – marki, które zostaną reaktywowane i rozwijane, poinformowali przedstawiciele spółki. Spółka nie chce ujawnić, ile wydała na zakup tych marek.

Grupa CCC potwierdza plany związane z pierwotną ofertą publiczną (IPO) e-obuwie w terminie 2022/2023, poinformował przewodniczący rady nadzorczej Dariusz Miłek.

Grupa CCC zadowolona jest ze sprzedaży w maju tego roku, które są wyższe od zanotowanych w analogicznym miesiącu zarówno w 2020, jak i 2019 roku, poinformował prezes Marcin Czyczerski.

Grupa CCC planuje jesienią przedstawić zaktualizowaną strategię rozwoju GO.22 uzupełnioną m.in. o nowy format sklepów – HalfPrice, poinformował przewodniczący rady nadzorczej Dariusz Miłek.

Spółka Orlen Oil z grupy kapitałowej PKN Orlen od nowego sezonu zostanie sponsorem strategicznym Wisły Kraków, poinformowali przedstawiciele Grupy PKN Orlen i klubu.

Od lipca br. rusza Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 na lata 2021-2023, poinformowała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

Benefit Systems nabył 100% udziałów w spółce YesIndeed, tworzącej kompleksowe systemy grywalizacyjne i motywacyjne oraz posiadającej w swojej ofercie platformę kafeteryjną WannaBuy, podał Benefit Systems. Zakup YesIndeed ma na celu rozszerzenie oferty Benefit Systems o rozwiązania cyfrowe i know-how, które wpisują się w strategię długofalowego rozwoju.

Vigo System nie widzi obecnie potrzeby nowej emisji akcji, ale nie wyklucza, że to się zmieni, jeśli pojawią się potrzeby związane np. z akwizycjami, poinformował wiceprezes Łukasz Piekarski.

Vigo System widzi konieczność jeszcze wyższych inwestycji po roku 2023 (w porównaniu do planowanych 30-40 mln zł nakładów rocznie w latach 2021-2023), ale jednocześnie szansę na zwielokrotnienie przychodów, zapowiedział prezes Adam Piotrowski.

Vigo System, w związku z nową strategią Vigo 2026, nie przewiduje wypłaty dywidendy w ciągu najbliższych sześciu lat, poinformował wiceprezes Łukasz Piekarski.

Road Studio zamierza do lipca br. złożyć na warszawskiej giełdzie dokument informacyjny w związku z planowanym debiutem na NewConnect, podała spółka.

Echo Investment ogłosiło wezwanie do sprzedaży 2 akcji zwykłych serii A lub 1 akcji imiennej serii B1 Archicomu po cenie 25,3 zł za sztukę, podał podmiot pośredniczący Santander Biuro Maklerskie. W wyniku wezwania Echo chce posiadać walory uprawniające do 66% z ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

Oferta akcji Play of Battle na kwotę 1 mln euro, promowana na Crowdway, ruszy we wtorek, 22 czerwca, podała spółka.

Creepy Jar planuje premierę darmowego rozszerzenia do gry “Green Hell, Spirits of Amazonia 2” 22 czerwca 2021 r., podała spółka. W związku z tym gra będzie dostępna w specjalnej promocji na platformie Steam.

Asbis Poland – spółka zależna Asbis Enterprises Plc – podpisała umowę partnerską z firmą Audio Klan – operatorem sieci salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design, o współpracy w zakresie sprzedaży produktów światowej marki Bang & Olufsen w Polsce, podał Asbis.

Forestlight Games rozpoczął publiczną emisję akcji, w ramach której zamierza pozyskać do 3 mln zł na przygotowanie m.in pre-produkcji wersji demo do dwóch niezapowiedzianych jeszcze tytułów gier, podała spółka. Oferta składa się z 240 tys. akcji serii B, a cena emisyjna została ustalona na poziomie 12,5 zł.

MCI Capital sfinalizował sprzedaż udziałów UAB Pigu za rzecz MEP Shelfco za łączną kwotę 37,55 mln euro, podała spółka.

3LP – spółka zależna TIM – rozpoczęła wstępne działania przygotowawcze do przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej (IPO) akcji i dopuszczenia akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podał TIM.

Rada nadzorcza Sfinks Polska powołała w skład zarządu obecnej kadencji Jacka Kusia, Amira El Malla i Mateusza Cacka na stanowiska wiceprezesów, podała spółka. Jednocześnie z zarządu odeszła Dorota Cacek, sprawująca funkcję wiceprezesa od 2011 r.

Firma Oponiarska Dębica (FO Dębica) zdecydowała o zapłacie stwierdzonej przez Małopolski Urząd Celno-Skarbowy zaległości podatkowej za rok 2014 w wysokości 6,7 mln zł wraz z odsetkami za zwłokę w kwocie ok. 3,5 mln zł oraz zaległości podatkowej za rok 2015 w wysokości 8 mln zł wraz z odsetkami za zwłokę w kwocie ok. 3,8 mln zł, podała spółka.

Sygnity odnotowało 32,08 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I półroczu roku finansowego 2020/2021 (1 października 2020 – 31 marca 2021), wobec 13,35 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

CCC zawarło z Pepco Poland umowę ramową dotyczącą przejęcia 29 z 46 umów najmu powierzchni handlowych zawartych przez CCC Austria Ges.m.b.H, podały spółki.

Akcjonariusze Kruka zdecydowali podczas walnego zgromadzenia o wypłacie – zgodnie z rekomendacją zarządu – łącznie 206,14 mln zł dywidendy, tj. 11 zł na akcję, z zysku netto za rok 2020 powiększonego o kwoty przeniesione z utworzonego z zysków kapitału zapasowego, podała spółka.

Aplikacja PeoPay KIDS Banku Pekao została wzbogacona o nowe funkcje. Dzięki nim dziecko może zalogować się przez odcisk palca lub zdjęcie twarzy, a także wysłać rodzicowi prośbę o zasilenie Portfela lub konkretnej Skarbonki. Nowy sposób logowania wykorzystuje zabezpieczenia biometryczne i spełnia funkcję kodu dostępu.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs orlen | akcje pgnig – najnowsze wiadomości | giełda nasdaq | lotos gpw | kurs eur online | nasdq | kursy walut w czasie rzeczywistym |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here