Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 16 stycznia 2023 r.Zarząd spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy otrzymał rezygnację Tomasza Hryniewicza z funkcji prezesa zarządu i z członkostwa w zarządzie ze skutkiem na 16 stycznia br., podała spółka. Hryniewicz był prezesem zarządu spółki od 24 kwietnia 2020 r. Ponadto Grupa Azoty S.A. poinformowała, że jej rada nadzorcza odwołała Hryniewicza ze składu zarządu spółki.

PolTREG podpisał umowę z Agencją Badań Medycznych na realizację i dofinansowanie projektu spółki pn. “Terapia komórkowa stanu przedcukrzycowego (prediabetes) w oparciu o namnożone sztucznie limfocyty regulatorowe CD4+CD25+CD127- i przeciwciało antyCD20”, podał PolTREG.

PGE Energia Ciepła rozpoczęła budowę nowej kotłowni rezerwowo-szczytowej, która składać się będzie z czterech wodnych kotłów gazowych o mocy 9,5 MWt każdy w Elektrociepłowni Bydgoszcz I, podała spółka. 16 stycznia nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego.

Akcjonariusze AC SA zdecydowali o utworzeniu kapitału rezerwowego i przeniesieniu do niego 35 mln zł z kapitału zapasowego, w celu sfinansowania nabywania przez spółkę akcji własnych w celu ich umorzenia, podała spółka. Cena nabycia jednej akcji wyniesie 40 zł.

CDRL odnotowało 78,8 mln zł przychodów w IV kw., co oznacza wzrost o 11% r/r, podała spółka.  W całym 2022 r. wpływy ze sprzedaży w spółce CDRL wyniosły 297,4 mln zł, co oznacza wzrost o 8% r/r.

STS Holding dzięki wyjściu z Wielkiej Brytanii, nowej umowie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej (PZPN) i optymalizacji biznesu spodziewa się dalszej poprawy EBITDA oraz NGR r/r w całym bieżącym roku, poinformował prezes Mateusz Juroszek.

BioMaxima otrzymała 1,84 mln zł dotacji (60% wydatków kwalifikowanych) w działaniu “Wdrażanie innowacji przez MŚP” na zakup w pełni automatycznej linii produkcyjnej do wytwarzania testów do identyfikacji SARS-CoV-2, podała spółka.

JR Holding ASI zainwestował 1,2 mln zł w Tres Comas, właściciela aplikacji do monitoringu i zarządzania pracownikami Moniti, podała spółka.

AVA Trade

Grupa STS planuje szereg działań, których celem jest zwiększenie rentowności prowadzonej działalności. W tym celu spółka reorganizuje działalność, skupiając się na Polsce i wygaszając aktywność w ramach licencji w Wielkiej Brytanii i Estonii, podała spółka.

Grupa STS wygenerowała NGR (wartość zakładów zawartych przez klientów, pomniejszona o wypłacone wygrane i podatek od gier) na poziomie 200 mln zł w IV kw. 2022 r., podała spółka. W całym ub.r. NGR wyniósł 663 mln zł. Ze wstępnych szacunków STS wynika także, że skorygowana EBITDA w ubiegłym roku wyniosła między 265 a 275 mln zł.

Grupa Unidevelopment, prowadząca działalność deweloperską w ramach Grupy Unibep, sprzedała 635 lokali w 2022 r., a przekazała w tym czasie 604, podał Unibep.

Rafako wezwało Tauron Wytwarzanie do zapłaty łącznie 606,47 mln zł tytułem roszczeń związanych ze sporem dotyczącym realizacji kontraktu na budowę bloku w Elektrowni Jaworzno oraz zapowiedziało możliwość dalszych roszczeń wobec Tauron Polska Energia na łączną kwotę co najmniej 783,31 mln zł, wynika z komunikatu Rafako.

Heineken International B.V. ogłosił przymusowy wykup 73 458 akcji, stanowiących ok. 0,7152% kapitału Grupy Żywiec, po 486,12 zł za sztukę, podał podmiot pośredniczący Santander Biuro Maklerskie.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułWIG 20 coraz bliżej 2000 pkt. Trwa sezon wyników na Wall Street
Następny artykułCo dalej z cenami złota, srebra, platyny i palladu? Weź udział w webinarze z ekspertem TMS Brokers
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.