Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 16 marca 2023 r.Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy postanowił odmówić zatwierdzenia układu przyjętego w toku przyspieszonego postępowania układowego, toczącego się wobec Nextbike Polska w restrukturyzacji, podała spółka. Nextbike podkreśla, że postanowienie sądu nie jest prawomocne i zapowiedział wniesienie zażalenia.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydała decyzję o zatwierdzeniu suplementu nr 2 do prospektu DB Energy, sporządzonego w związku z ofertą publiczną do 415 tys. akcji serii D oraz ubieganiem się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii B, C i D, zgodnie z którym zarząd ustalił cenę maksymalną akcji oferowanych na 29 zł za sztukę, podała spółka.Ailleron nie widzi w rozmowach z instytucjami finansowymi sygnałów realnego kryzysu, który miałby nadejść w związku z bankructwem Silicon Valley Bank (SVB) w USA. Banki zakładają dalsze projekty rozwojowe, poinformował wiceprezes Ailleron Grzegorz Młynarczyk.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) i spółka Orlen Synthos Green Energy (OSGE) podpisały umowę o współpracy, która określa warunki współdziałania w zakresie budowy w Polsce niedużych, modułowych elektrowni jądrowych opartych na technologii SMR (ang. Small Modular Reactors), podał Fundusz. Strony porozumienia uzgodnią cele środowiskowe do osiągnięcia, model ekonomiczny projektu i harmonogram jego realizacji, biznesplan oraz postanowienia umowy inwestycyjnej. Docelowo w latach 2029-2036 ma powstać w naszym kraju sieć czystych ekologicznie elektrowni nuklearnych SMR o łącznej mocy około 10 000 MWe.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt Urteste sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji serii E oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, B, C, D, E oraz praw do akcji serii E, podała Komisja. Firmą inwestycyjną jest Dom Maklerski BOŚ.

Medinice otrzymała od Południowokoreańskiego Urzędu Patentowego potwierdzenie ochrony patentowej na wynalazek “pneumatyczny bandaż uciskowy”, realizowany pod nazwą projektową “PacePress2”, podała spółka. Celem tego projektu jest stworzenie kolejnej wersji opatrunku uciskowego dla zmniejszenia ryzyka wystąpienia krwiaka w loży w miejscu implantacji urządzeń wykorzystywanych w elektroterapii serca np. stymulatora lub kardiowertera serca.

Manufaktura Piwa Wódki i Wina (MPWiW) otrzymała oficjalne potwierdzenie przyjęcia oferty wstępnej przez Grupę Żywiec na zakup browaru Leżajsk wraz z marką piwa Leżajsk, podała spółka. Propozycja MPWiW została złożona w związku z publicznymi zapowiedziami likwidacji browaru w Leżajsku w jego obecnym kształcie.

PGE Energia Odnawialna, spółka z grupy kapitałowej PGE, zamierza uruchomić instalacje produkujące energię ze źródeł odnawialnych o łącznej mocy blisko 100 MW na terenie Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola, podała spółka. W planach jest farma PV o mocy ok 70 MW i farma wiatrowa o mocy 28MW.

AVA Trade

Allianz ZB złożył oświadczenie o cofnięciu wniosku o ogłoszenie upadłości OT Logistics (OTL), na podstawie którego toczy się w stosunku do spółki postępowanie w przedmiocie ogłoszenia upadłości przed Sądem Rejonowym Szczecin-Centrum, podało OTL.

Dom Development jest gotowy na dalszą obecność na rynku PRS (Private Rented Sector – najmu instytucjonalnego), ale w tej chwili nie widzi dużej aktywności potencjalnych partnerów, wynika z wypowiedzi prezesa Jarosława Szanajcy.

Alumetal nie powtórzy rekordowych wyników finansowych z 2022 roku, poinformował przewodniczący rady nadzorczej spółki Grzegorz Stulgis.

Łączny wolumen gazu sprowadzonego przez Grupę Orlen z zagranicy wyniósł 13,91 mld m3 w 2022 r. i był mniejszy niż rok wcześniej o 14%, podał koncern. W ub.r. wolumen importu gazu z Rosji stanowił niewiele ponad 20% całego importu wobec 61% rok wcześniej (Polska nie importuje gazu z Rosji od 27 kwietnia 2022 r.).

Alumetal chce przedstawić szczegóły nowej strategii w II kwartale 2023 roku, zapowiedziała prezes spółki Agnieszka Drzyżdżyk.

Dom Development “jest dobrej myśli” w związku z poluzowaniem przez banki dostępności kredytów mieszkaniowych w I kw. br., choć na razie spółka nie ma “twardych danych”, które potwierdzałyby znaczny wpływ tego zjawiska na pobudzenie popytu mieszkaniowego, wynika ze słów prezesa Jarosława Szanajcy. Jednocześnie Dom Development deklaruje, że nie wiąże żadnych nadziei z rządowymi programami dla rynku mieszkaniowego.

Dom Development zarekomendował przeznaczenie 282,68 mln zł z zysku netto za 2022 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 11 zł na akcję, podała spółka. Część zysku netto w kwocie 91 mln zł ma zostać przeznaczona na powiększenie kapitału zapasowego.

Brand24 zdecydował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych w celu znalezienia podmiotu, który umożliwi wzmocnienie pozycji na rynkach zagranicznych oraz zwiększenie skali, podała spółka.

Grupa Krka odnotowała 363,3 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2022 r. wobec 309,21 mln euro zysku rok wcześniej, podała spółka.

Cognor Holding przydzielił obligacje zamienne serii A o wartości 100 mln zł, o wartości nominalnej 1000 zł każda, pod warunkiem zawieszającym dokonania przez inwestora wpłaty z tytułu ceny emisyjnej obligacji do dnia 20 marca 2023 r. podała spółka.

Grupa IMS podpisała porozumienie term sheet dotyczące pozyskania kapitału w wysokości 6 mln zł dla spółki zależnej Closer Music, zajmującej się budową i komercjalizacją własnych bibliotek muzycznych, podała spółka.

Dom Development odnotował 410,26 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2022 r. wobec 327,13 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka.

 


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułOszustwa związane z kryptowalutami wzrosły o 183% w 2022 r., twierdzi FBI
Następny artykułAmerykańskie akcje nastawione na gwałtowne wahania! W piątek się wygasanie kontraktów!
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here