Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 14 lutego 2023 r.Tauron Wytwarzanie – spółka zależna od Taurona – podpisał aneks ustalający nowe warunki cenowe dostaw węgla na 2023 r. w ramach wieloletniego kontraktu na zakup węgla energetycznego z Tauron Wydobycie, podał Tauron. Szacowana wartość dostaw w 2023 r. wynosi ok. 2,3 mld zł netto.

Grupa Azoty ZAK – spółka z grupy kapitałowej Grupa Azoty – zakończyła dwa zadania, których efektem będzie intensyfikacja produkcji, a także poprawa efektywności energetycznej oraz surowcowej, podała Grupa Azoty. Łączna wartość zadań to 65,6 mln zł.Radosław Załoziński zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu Compremum z dniem 14 lutego br., podała spółka. W wyniku powyższego, w skład zarządu spółki wchodzą: Łukasz Fojt – wiceprezes zarządu oraz Agnieszka Grzmil – wiceprezes zarządu.

Mercator Medical podtrzymuje strategię ukierunkowaną na sektor rękawic industrialnych i w tym miesiącu uruchomi ostatnią linię w dedykowanej mu trzeciej fabryce grupy, poinformowała wiceprezes Monika Żyznowska. Oceniła też, że widać pierwsze zwiastuny wzrostu cen rękawic na rynku.

Develia zamierza zwiększyć udział w krajowym rynku mieszkaniowym w 2023 roku, realizując nowe projekty m.in. w ramach partnerskich spółek typu joint venture, podała spółka. Firmę interesuje współpraca z innymi deweloperami, a także właścicielami gruntów w największych miastach Polski. Spółka poszukuje w szczególności podmiotów dysponujących działkami z wydanym już pozwoleniem na budowę, na których można w szybkim tempie zrealizować inwestycję mieszkaniową.

Prace poszukiwawcze prowadzone przez PKN Orlen potwierdziły dodatkowe 500 mln m3 gazu ziemnego w złożu Jastrzębiec w okolicach Biłgoraja, podała spółka. W efekcie zasoby wydobywalne złoża wzrosły do 700 mln m3. W ocenie spółki, mogą być one jeszcze większe, co mają potwierdzić kolejne prace wykonane na tym złożu.

Po uwzględnieniu przez Tauron analizy scenariuszowej w zakresie warunków rynkowych oraz warunków eksploatacyjno-technicznych, suma odpisów spółki na Fundusz Wypłaty Różnicy Cen powinna zawierać się w przedziale od 1 do 1,3 mld zł w 2023 roku, podała spółka.

Sieć logistycznych partnerów Allegro powiększyła się o czeską platformę Packeta, z ofertą dostaw do 9 100 punktów odbioru oraz automatów paczkowych Z-Box w Czechach, podało Allegro.

AVA Trade

Kool2Play zapowiedział premierę pełnej wersji swojego autorskiego tytułu “Uragun” na Steam na 30 marca, podała spółka.

Komputronik odnotował 139,76 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. roku obrotowego 2022/2023 (październik – grudzień 2022 r.) wobec 9,21 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Grupa Excellence osiągnęła 72,8 mln zł przychodów w 2022 r., co oznacza wzrost o 16% r/r, podała spółka.  Zysk netto grupy wyniósł 0,3 mln zł.

Longterm Games przyjęło strategię rozwoju na lata 2023-2024, która zakłada produkcję gier współfinansowanych przez zewnętrznych wydawców i inwestycje nadwyżek finansowych w startupy z branży gamedev, podała spółka.

Klabater ustalił datę premiery gry “Strategic Mind: Spectre of Communism” na PlayStation i Xbox na 9 marca br., podała spółka.

Bank Millennium nawiązał długoterminową współpracę strategiczną oraz zawarł umowę sprzedaży 80% udziałów Millennium Financial Services (MFS) spółkom Europy Ubezpieczenia – Towarzystwu Ubezpieczeń na Życie Europa i Towarzystwu Ubezpieczeń Europa, będącymi częścią Grupy Talanx. Przez najbliższe 10 lat bank będzie oferował wybrane ubezpieczenia towarzystw na zasadach wyłączności, podał Millennium. W przypadku finalizacji transakcji, bank oczekuje jej rozpoznania w wyniku przed opodatkowaniem na poziomie około 500 mln zł.

(ISBnews)

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPolska gospodarka mocno hamuje! To oznacza szybsze obniżki stóp procentowych?
Następny artykułAnaliza spółek Monnari i Ailleron. Dobre wyniki mają szansę się utrzymać?
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.