Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 13 stycznia 2023 r.Powtarzalne miesięczne przychody (MRR) Brand24 wzrosły o 35% r/r do 1,85 mln zł (ok. 416 tys. USD) na koniec IV kw. 2022 r., podała spółka.

mBank oszacował, że koszty ryzyka prawnego związanego z kredytami walutowymi w CHF ujęte w IV kwartale 2022 r. wyniosły 430,1 mln zł, podał bank.

Grupa Novaturas obsłużyła w grudniu 9,3 tys. klientów, a jej przychody wyniosły 9,5 mln euro, podała spółka.

Onde zawarło w listopadzie warunkową umowę na budowie farmy wiatrowej Drzeżewo IV w pow. słupskim o łącznej mocy 50,6 MW, wynika z opóźnionej informacji poufnej ujawnionej przez spółkę. Aktualnie trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy farmy wiatrowej, a także uzgodnienia dotyczące finalnych postanowień kontraktu, w tym wysokości wynagrodzenia.

Scope Fluidics złożył do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) wniosek o dopuszczenie i wprowadzenie akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym z dniem debiutu 20 stycznia, podała spółka. Wykluczenie akcji z alternatywnego systemu obrotu NewConnect nastąpiłoby z upływem dnia poprzedniego.

TenderHut odnotował 77,28 mln zł skonsolidowanych przychodów w 2022 r., co oznacza wzrost o 27% r/r, podała spółka, prezentując szacunkowe dane. W samym ub.r. skonsolidowane przychody wzrosły o 36% r/r do 8,15 mln zł.

Komputronik prognozuje, że zakończenie postępowania restrukturyzacyjnego będzie miało wpływ na wyniki finansowe za okres 1 kwietnia – 31 grudnia 2022 r. w postaci nadzwyczajnego zysku w wysokości 146,5 mln zł, podała spółka.

Rada nadzorcza Lubelskiego Węgla Bogdanka powołała Kasjana Wyligałę na stanowisko prezesa zarządu na wspólną kadencję, podała spółka.

AVA Trade

Skarbiec Holding nie wypłaci dywidendy za rok obrotowy trwający od 1 lipca 2021 roku do 30 czerwca 2022 roku, a cały zysk w wysokości 45,13 mln zł przeznaczy na kapitał zapasowy spółki, zdecydowali akcjonariusze podczas walnego zgromadzenia.

Należący do PKN Orlen fundusz korporacyjny Orlen VC zrealizował piątą i największą jak do tej pory inwestycję bezpośrednią – w platformę francuskiej firmy Shippeo, która pozwala wydajniej zarządzać procesami logistycznymi w firmach operujących niemal w każdej gałęzi przemysłu, podał koncern. Pierwszy rok działalności Orlen VC zamknął z siedmioma inwestycjami kapitałowymi w łącznej kwocie ponad 150 mln zł.

Cavatina Holding wynajęła 51 tys. m2 powierzchni biurowych na rynkach regionalnych w 2022 r., podał deweloper. W minionym roku spółka oddała do użytku trzy obiekty o łącznej powierzchni ponad 83 tys. m2, a na ten rok planuje ukończenie projektów: Cavatina Hall B w Bielsku-Białej, Ocean Office Park B i D w Krakowie oraz Quorum A we Wrocławiu.

Synektik odnotował szacunkowo 130 mln zł przychodów w I kw. roku finansowego 2022/2023 (październik-grudzień 2022), co oznacza wzrost o 267% r/r, podała spółka. Spektakularny wzrost przychodów to zasługa dynamicznego rozwoju segmentu dostaw sprzętu oraz usług, napędzanego przez sprzedaż innowacyjnych systemów do terapii.

Anna Idzikowska, która złożyła rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu Ten Square Games z przyczyn osobistych ze skutkiem na koniec lutego br., pozostanie zaangażowania w działalność spółki i będzie wspierać jej dalszy rozwój w roli stałej doradczyni strategicznej, podała spółka.

Rafako zwraca uwagę, że proponowane przez Tauron “zamrożenie” noty ws. płatności 1,31 mld zł kar i odszkodowań związanych z realizacją bloku energetycznego 910 MW w Jaworznie nie jest zdefiniowane prawnie, a ponadto nie niweluje skutków wystawionej noty, podała spółka. Rafako jest natomiast gotowe do dalszych mediacji.

Creotech Instruments podpisał umowę na realizację projektu pt. “European, Certifiable, Affordable, User-oriented, Secure, Integration-able, Scalable quantum key distribution solutions”, zgłoszonego w ramach programu Digital Europe Programme Komisji Europejskiej realizowanego w ramach Horizon Europe, podała spółka. Projekt potrwa 30 miesięcy, całkowity budżet wynosi około 7 mln euro, z czego około 4,2 mln euro przypada na spółkę i jest finansowane w 75% ze środków europejskich.

Chief growth officer Ten Square Games Anna Idzikowska złożyła rezygnację z pełnienia funkcji w zarządzie spółki ze skutkiem na koniec 28 lutego 2023 r, podała spółka. Idzikowska oświadczyła, że rezygnację złożyła z przyczyn osobistych. Do spółki dołączyła w 2014 r.

BBI Development zawarł ze Skyline Residences S. a r. l. dwie umowy dotyczące nabycia udziałów w spółce Złota 44 oraz nabycia wierzytelności przysługujących dotychczas Skyline wobec Złotej 44 za łączną kwotę 2,5 mln euro, podało BBI Development.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKorekta na GPW. Inflacja w Polsce nie zaskakuje
Następny artykułTesla ostro tnie ceny, dążąc do zwiększenia popytu
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.