Naga MarketsGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 13 październik 2021 r.PKN Orlen nie ma planów przejęcia żadnej ze spółek Grupy Azoty, podała spółka w odpowiedzi na informacje prasowe.

Niemieckie spółki Icos, Theysohn Kunststoff i Theysohn Formenbau (Grupa Icos) – pośrednio zależne od Boryszewa – zgłosiły do właściwych sądów wnioski w sprawie ogłoszenia upadłości, podał Boryszew. Zgodnie z przedstawioną propozycją, wnioski będą dotyczyć upadłości pod zarządem własnym, realizowanej zgodnie z niemieckim prawem upadłościowym.Przedsiębiorstwo Górnicze „Silesia” (PG Silesia) – spółka zależna Bumechu – zawarła umowę na sprzedaż węgla z amerykańską spółką kapitałową, podał Bumech. Szacowane przychody z tytułu umowy to ok. 170 mln zł netto.

Varsav Game Studios planuje wydać w pełni autorską produkcję „Giants Uprising” w formule early access na PC 2 listopada 2021 r., podała spółka.

PKP Cargo zawarło z Forespo Poland umowę przenoszącą własność nieruchomości i ruchomości w Gniewczynie Łańcuckiej za 7,38 mln euro brutto, podała spółka. Umowa dotyczy zakupu majątku po dawnej Fabryce Wagonów Gniewczyna.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zakończyło budowę klastra B w Kawernowym Podziemnym Magazynie Gazu Kosakowo w Dębogórzu w powiecie puckim, podała spółka.

LPP zakłada, że nowy Fulfillment Center w Pruszczu Gdańskim o łącznej powierzchni 64 tys. m2 ma osiągnąć pełną funkcjonalność w kwietniu 2022 r. Nowe magazyny pozwolą na zwiększenie wydajność logistyki firmy m.in. w Polsce, krajach bałtyckich i na Ukrainie, podała spółka. Powierzchnia przeznaczona do obsługi sklepów internetowych LPP zwiększy się o ponad 30%, dodano.

Grupa Azoty i Microsoft podpisały porozumienie na rzecz wykorzystania chmury obliczeniowej m.in. w zakresie rolnictwa precyzyjnego, inkubowania inicjatyw technologicznych, zmieniających sektor produkcji oraz rozwoju kompetencji pracowników grupy, podała Grupa Azoty.

invest

JR Holding ASI realizuje swoją politykę inwestycyjną zgodnie z planem, a obecnie spółka uczestniczy w kilkunastu procesach, które mogą zaoowocować zaangażowaniem w kolejne innowacyjne projekty, poinformował ISBtech wiceprezes Artur Jedynak.

Komisja Nadzoru Finansowego w Luksemburgu (Commission de Surveillance du Secteur Financier – CSSF) zatwierdziła prospekt emisyjny Photon Energy w związku z ofertą 6-letnich, zielonych obligacji o wartości do 50 mln euro z terminem zapadalności w listopadzie 2027 r., podała spółka.

Big Cheese Studio spodziewa się, że pierwszy dzień notowań akcji na rynku głównym GPW nastąpi jeszcze w tym roku, poinformował prezes Łukasz Dębski. Z emisji akcji Big Cheese Studio ma zamiar pozyskać środki na rozbudowę zespołu i produkcję trzech autorskich gier, których wydanie planuje do 2023 roku.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt Big Cheese Studio w związku z ofertą publiczną akcji serii A i B oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A i B oraz praw do akcji serii B Big Cheese Studio, podała Komisja.

Atal uzna w przychodach łącznie 740 lokali mieszkalnych i usługowych tj. więcej o 36% r/r, które zostały przekazane nabywcom w III kw. 2021 r., podała spółka.

Grupa Mercor pozyskała we wrześniu br. zamówienia o wartości około 39,9 mln zł w porównaniu z 38,3 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co oznacza wzrost o 4%. W okresie od kwietnia do września 2021 roku grupa pozyskała zamówienia o wartości około 263,5 mln zł wobec 200,9 mln zł rok wcześniej (wzrost o 31%).

Happy Energy planuje emisję akcji w crowdfundingu udziałowym i rozważa IPO na NewConnect, podała spółka. Firma podawała wcześniej, że planuje zadebiutować na rynku NewConnect w I poł. 2022 r.

SES Hydrogen – spółka zależna Sescomu – podpisała z Polskimi Domami Drewnianymi list intencyjny dotyczący współpracy przy realizacji inwestycji prowadzonej przez Polskie Domy Drewniane w Środzie Śląskiej w formie zamontowania w budynkach instalacji grzewczych przy wykorzystaniu kotłów wodorowych.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here