Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 13 grudnia 2022 r.W wykonaniu zawartej przez Mennicę Polską z Narodowym Bankiem Polskim (NBP) ramowej umowy dostawy monet z 2007 roku, wpłynęło do spółki roczne zbiorcze zamówienie NBP na produkcję i dostawę w roku 2023 monet powszechnego obiegu, podała spółka. Wartość zamówienia to 138 357 795,4 zł.

Pekabex BET, spółka zależna Pekabeksu zawała umowę z Implenia Construction GmbH, Niederlassung Tunnelbau umowę na produkcję i dostawę tubingów na inwestycję realizowaną w Hamburgu, podała spółka. Wartość umowy to 2% przychodów grupy Pekabex wg. ostatniego opublikowanego rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego. Termin realizacji kontraktu to okres od lipca do grudnia 2023 r.Cyfrowy Polsat zawarł dodatkowe porozumienie (Side and Policy Agreement) z International Finance Corporation (IFC), co jest związane z rozważaniem przez IFC nabycia obligacji, które mogą zostać wyemitowane przez spółkę w ramach programu emisji obligacji na maks. 4 mld zł, podał Cyfrowy Polsat.

Pepco Group podejmuje szeroko zakrojone inicjatywy, by zmniejszyć koszty działalności i złagodzić efekt wzrostu kosztów, a jednocześnie ocenia, że wysoka inflacja i ceny energii nie powinny mieć wpływu na realizację programu rentownej ekspansji sieci sklepów, poinformował CFO Grupy Mat Ankers w rozmowie z ISBnews i ISBiznes.pl.

Oferta konsorcjum w składzie Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, PPUH Transcom i Przedsiębiorstwo Maximus ZBH MUC, warta 110,1 mln zł netto (135,4 mln zł brutto), została wybrana jako najkorzystniejsza w postępowaniu Parku Śląskiego na zadanie pod nazwą “Budowa Kąpieliska Fala”, podał Mostostal Zabrze. Zakres przynależny MZ GPBP wynosi 34 mln zł netto. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to I połowa 2024 r.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) otrzymała decyzje prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE) w sprawie indywidualnych cen w kontraktach różnicowych dla obu realizowanych wspólnie z Ørsted etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica (MFW Baltica: Baltica 2 i Baltica 3) o łącznej mocy do 2,5 GW. Cena dla obu etapów została ustalona na maksymalnym dopuszczalnym poziomie 319,6 zł/MWh, podała spółka.

Akcjonariusze Santander Bank Polska zdecydują na walnym zgromadzeniu zwołanym na 12 stycznia 2023 r. o udzieleniu zgody na przeprowadzenie skupu akcji własnych za nie więcej niż 55,3 mln zł w celu realizacji programu motywacyjnego, podano w projektach uchwał. W tym celu bank utworzy kapitał rezerwowy.

Mostostal Warszawa zawarł z Wojewódzkim Przedsiębiorstwem Usług Turystycznych umowę na modernizację Hotelu Katowice w Katowicach i dostosowanie obiektu do standardów franczyzodawcy oraz wymagań dla hoteli 4-gwiazdkowych za 130,28 mln zł brutto, podała spółka. Termin realizacji to 26 czerwca 2024 r.

AVA Trade

Węgierscy pracownicy Grupy MOL przenieśli się do nowej siedziby firmy w Budapeszcie, podała spółka. Budynek MOL Campus, najwyższy biurowiec w węgierskiej stolicy, ma wysokość 143 metrów i stanowi miejsce pracy dla 2,5 tys. pracowników firmy.

Unihouse – spółka zależna Unibepu – zawarł z Miastem Stołecznym Warszawa – Dzielnicą Białołęka umowę na realizację w technologii modułowej żłobka przy ul. Ku Rzece za 11,93 mln zł netto, podał Unibep.

Ariusz Bober złożył rezygnację z funkcji prezesa Elektrotim z dniem 13 grudnia, podała spółka. Przyczyną rezygnacji były powody osobiste, podano. Bober był prezesem Elektrotimu od sierpnia 2020 r.

Innowacyjna technologia odzysku soli wypadowej, powstającej podczas procesu produkcji sody kalcynowanej, opracowana przez zespół badawczo-rozwojowy Grupy Ciech, zmniejszy emisję chlorków oraz zużycie pary technologicznej w inowrocławskim zakładzie Ciechu, co pozwoli zaoszczędzić ok. 2 mln zł rocznie, podał Ciech.

Develia rozpoczęła przekazywanie kluczy w VI i VII etapie osiedla Centralna Park w Krakowie, podała spółka. W ramach tych faz inwestycji powstało 478 lokali.

Pepco Group ocenia sprzedaż w okresie przed świętami Bożego Narodzenia jako “silną” i uważa, że dobrze reaguje ona na asortyment przygotowany we wszystkich rodzajach sklepów grupy, poinformował tymczasowy CFO Mat Ankers.

Photon Energy Group ocenia, że wpływ ostatnich zmian regulacyjnych na rynkach spółki będzie miał niewielki wpływ na przychody, podał Photon. W Polsce możliwe jest spowolnienie budowy nowych instalacji.

Milton Essex uzyskał pozwolenie od Komisji Bioetycznej przy Krajowej Izbie Lekarskiej w Warszawie dotyczące badania klinicznego wyrobu medycznego “Ocena w warunkach klinicznych wyrobu medycznego SkinSens przeznaczonego do nieinwazyjnego obrazowania medycznego w podczerwieni wyników skórnych testów alergicznych typu punktowego oraz typu płatkowego”, podała spółka.

Selvita otrzymała zlecenie o całkowitej wartości 1,08 mln euro (5,08 mln zł) w ramach umowy ramowej z jedną z największych spółek farmaceutycznych z siedzibą w Niemczech, podała spółka. Przedmiotem zlecenia jest wsparcie chemiczne w modelu FTE projektów badawczo-rozwojowych klienta prowadzących do odkrywania nowych leków w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Grupa Orlen uzyskała 2 nowe obszary koncesyjne na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, podał PKN Orlen. Przypadający udział Lotos Norge wyniósł 12,3% w pierwszym przypadku, PGNiG Upstream Norway uzyskał 22,2%. Uruchomienie wydobycia węglowodorów z obydwu projektów planowane jest na 2027 rok.

Pepco Group podtrzymuje prognozy na rok obrotowy 2023 (rozpoczęty w październiku 2022), czyli osiągnięcie kilkunastoprocentowego wzrostu EBITDA przy stałych kursach wymiany, podała spółka. Oczekuje, że przychody będą dalej rosnąć w tempie od kilkunastu do wysokich kilkunastu procent.

Pepco Group odnotowało 731 mln euro bazowej EBITDA w roku obrotowym 2021/2022 (kończącym się 30 września 2022), co oznacza wzrost o 14,3% przy stałym kursie walutowym oraz o 13% r/r przy rzeczywistych kursach walutowych, podała spółka. Wzrost sprzedaży w warunkach porównywalnych (LFL) wyniósł +5,2% przy założeniu stałych kursów walutowych.

Grupa Mercor pozyskała zamówienia o wartości około 46,5 mln zł w listopadzie br., co oznacza wzrost o 1% r/r, podała spółka. W okresie od czerwca do listopada 2022 roku Grupa pozyskała zamówienia o wartości około 297,1 mln zł, co oznacza wzrost o 15% r/r.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPrzegląd dnia Comparic.pl: Euforia na giełdach! Inflacja w USA wypadła poniżej oczekiwań
Następny artykułAkcje w górę, dolar w dół. Inwestorzy z coraz większą wiarą w pivot Fedu
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here