Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 12 września 2022 r.Sprzedaż online zrealizowana przez Answear.com w II kwartale br. wzrosła o 30% r/r do 198 mln zł, podała spółka, prezentując wstępne dane. Przychody ze sprzedaży według sprawozdawczości MSSF w II kw. br. wzrosły o 34% r/r do 196 mln zł.

Feardemic, spółka zależna Bloober Team ma umowę z Limited Run Games na wydanie wersji fizycznej, wersji kolekcjonerskiej oraz wersji standardowej gry „Nightmare Reaper” na Nintendo Switch, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5 w USA i w Europie, podała spółka.Vivid Games miał w sierpniu 0,35 mln zł straty netto, przy przychodach 3,13 mln zł, podała spółka prezentując wstępne dane.

Erbud Industry, spółka zależna Erbudu podpisała umowę na dostawę i montaż dwóch kotłów gazowych w Cukrowni Miejska Górka za 47,517 mln zł, podała spółka.

Erbud Industry, spółka zależna Erbudu podpisała umowę na dostawę i montaż dwóch kotłów gazowych w Cukrowni Miejska Górka za 47,517 mln zł, podała spółka.

CI Games kontynuuje proces przekształcenia w spółkę europejską (SE), zgodnie z wcześniejszymi założeniami, podała spółka. Czeka na decyzję sądu do co zgody na biegłego rewidenta, który wyda opinię dotyczącą aktywów spółki na potrzeby przekształcenia spółki w SE.

Scope Fluids spłaciło przedterminowo 7 mln euro finansowania udzielonego przez Europejski Bank Inwestycyjny (EBI), podała spółka. Tym samym zakończona został współpraca grupy Scope Fluidics z EBI.

Kruk podjął uchwałę w sprawie podwyższenia maksymalnej kwoty I Programu bezprospektowych emisji obligacji do 1,4 mld zł (łącznej wartości nominalnej wyemitowanych i niewykupionych obligacji), podała spółka.

XTB

Caspar AM zadebiutuje na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) we wtorek 13 września, podała GPW. Będzie 421. spółką notowaną na głównym rynku oraz 6. debiutem na tym rynku w 2022 roku

K2 Holding rozważa opcje dla biznesu marketingowego, uwzględniające m.in. potencjalne pozyskanie inwestora, poinformował prezes Paweł Wujec. Termin publikacji nowej strategii rozwoju grupy zależy od wyniku przeglądu opcji dla części marketingowej. Jednocześnie holding nie rezygnuje z ambicji akwizycyjnych w software.

PKO Bank Polski udostępnił swoim klientom firmowym aplikację mobilną LikePOS, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych na urządzeniach z systemem operacyjnym Android, podał bank.

Budimex podpisał umowy ze Stołecznym Zarządem Infrastruktury na budowę infrastruktury do zabezpieczenia funkcjonowania uzbrojenia specjalistycznego oraz budowę budynku nr 52A do potrzeb szkoleniowych i SD Brygady, podała spółka. Łączna wartość umów wynosi 226,09 mln zł netto, w tym zamówienie podstawowe: 204,7 mln zł netto, a zamówienie objęte prawem opcji: 21,39 mln zł netto.

Bio Planet podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych dotyczących przyszłości firmy, podała spółka. Celem przeglądu opcji strategicznych jest ocena możliwych kierunków działań zmierzających do maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy Bio Planet.

PGE Energia Odnawialna otrzymało od Polskich Sieci Energetycznych (PSE) potwierdzenie możliwości realizacji siedmioletnich umów na rynku mocy przez elektrownie wodne Raduszec Stary i Dębe, podała spółka. Zdaniem PGE Energia Odnawialna, gwarantuje to dodatkowe przychody za pozostawanie obu elektrowni w gotowości do wytwarzania energii oraz dostarczania jej w okresach, gdy rezerwa w systemie jest niewielka.

Gaming Factory w ramach dywersyfikacji działalności rozszerzył swój model biznesowy o segment gier NFT, podała spółka. Spółka wzbogaci swoje portfolio o tytuły funkcjonujące w modelu play to earn (P2E) i cyfrowe assety NFT. W tym celu nawiązała współpracę z doświadczonymi partnerami, którzy mają know-how we wspomnianym obszarze. Na platformie należącej do jednego z nich – moonie.io – pierwszy wspólny projekt – “Bug Academy”, z portfolio wydawniczego Gaming Factory, będzie dostępny na przełomie września i października.

Wirtualna Polska kupiła Szallas Group – inwestycję funduszu PortfoLion Capital Partners. Szallas obsługuje największe krajowe portale turystyczne umożliwiające rezerwację noclegów na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Polsce i Chorwacji, podała spółka. Tym samym Wirtualna Polska stworzy największą grupę działającą w obszarze rezerwacji turystyki krajowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość transakcji to 72 mln euro, powiększona o gotówkę netto w spółce w szacowanej wysokości ok. 10 mln euro na dzień zamknięcia transakcji, co oznacza łącznie kwotę 82 mln euro.

Portfel zamówień grupy Seco/Warwick miał wartość 521 mln zł na koniec I połowy br., podała spółka.

Akcjonariusze CCC zdecydują podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 28 października o emisji od 1 sztuki do 14 mln akcji zwykłych imiennych serii L z wyłączeniem prawa poboru, na wniosek akcjonariusza większościowego – spółki Ultro, podało CCC. Ultro jest kontrolowane przez przewodniczącego rady nadzorczej CCC Dariusza Miłka.

Seco/Warwick odnotowało 11,87 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2022 r. wobec 3,2 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 150,08 mln zł w II kw. 2022 r. wobec 116,65 mln zł rok wcześniej.

Mercor w sierpniu 2022 r. pozyskał zamówienia o wartości około 48,3 mln zł, co oznacza wzrost o 29%. W okresie od marca do sierpnia 2022 roku grupa pozyskała zamówienia o wartości około 308 mln zł, co oznacza wzrost o 12% r/r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania cyfrowy polsat | kantorowy kurs funta | ccc akcje | kurs euro prognozy | cyfrowy polsat akcje wykres | akcje azoty | pko akcje wykres |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here