Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 12 stycznia 2022r.Forseti IV S.a r.l., Invest Line E S.A. oraz BEKaP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 295 388 485 akcji Develii po cenie 3,34 zł za walor, podał podmiot pośredniczący w wezwaniu mBank.

Lux Med ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 1 217 446 akcji zwykłych oraz 862 750 akcji imiennych spółki Swissmed Centrum Zdrowia po cenie 10,94 zł za walor, podał podmiot pośredniczący w wezwaniu Biuro Maklerskie PKO BP.Spłaty wierzytelności z zarządzanych portfeli należne Grupie Best wyniosły 94,5 mln zł w IV kwartale br., tj. o 1% więcej w skali roku, podała spółka. W całym 2021 r. spłaty sięgnęły 398,7 mln zł (wzrost o 9% r/r). Grupa Best nabyła w IV kw. portfele wierzytelności o wartości nominalnej 662,4 mln zł za kwotę 146,5 mln zł (wobec odpowiednio: 53,3 mln zł za 7,5 mln zł rok wcześniej).

Vivid Games spodziewa się w całym 2021 r. przychodów ze sprzedaży na poziomie 24,14 mln zł, EBITDA na poziomie 3,9 mln zł i wyniku netto na poziomie -2,34 mln zł, podała spółka, prezentując szacowane wstępne wyniki. Wynik brutto za 2021 r. szacowany jest na -2,34 mln zł.

Genomtec rozpoczął pilotażową produkcję analizatorów do pierwszych 15 urządzeń Genomtec ID, podała spółka. Zostaną wykorzystane w klinicznych badaniach porównawczych, których wyniki posłużą do rejestracji Genomtec ID jako wyrobu medycznego do diagnostyki in-vitro w ramach dyrektywy IVD w Unii Europejskiej w I połowie bieżącego roku.

PKN Orlen zakłada, że docelowo stanie się drugim największym operatorem stacji paliw na Słowacji, zapowiedział prezes Daniel Obajtek.

Przejęcie przez Grupę MOL 417 stacji Grupy Lotos w ramach realizacji procesu połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos nie zaspokaja ambicji węgierskiego koncernu związanych z polskim rynkiem. MOL chce być w pierwszej trójce w Polsce, zarówno pod względem liczby stacji, jak i ich jakości, poinformował ISBnews wiceprezes wykonawczy Grupy MOL ds. strategii i rozwoju György Bacsa.

Grupa MOL nie wyklucza, że będzie w przyszłości kontynuować rozmowy z PKN Orlen na temat współpracy także w innych obszarach poza wymianą stacji paliw, która realizowana jest w ramach procesu połączenia PKN Orlen z Grupą Lotos, poinformował ISBnews wiceprezes wykonawczy Grupy MOL ds. strategii i rozwoju György Bacsa.

Po sprzedaży na rzecz PKN Orlen 185 stacji paliw na Węgrzech i Słowacji, Grupa MOL pozostanie zdecydowanym liderem na obu tych rynkach, z ponad 400 stacjami na Węgrzech i 229 placówkami na Słowacji, poinformował ISBnews wiceprezes wykonawczy Grupy MOL ds. strategii i rozwoju György Bacsa.

Oferta konsorcjum Mirbudu i jego spółki zależnej Kobylarnia, warta 537,7 mln zł brutto, została wybrana jako najkorzystniejsza w postępowaniu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) na “Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla odcinka drogi ekspresowej S74 Przełom/Mniów – Kielce (S7 węzeł Kielce Zachód)”, podała spółka.

Akcjonariusze British Automotive Holding (BAH) zdecydowali na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu
o dalszym istnieniu spółki, wynika z podjętych uchwał.

PKN Orlen spodziewa się decyzji Komisji Europejskiej ws. akceptacji środków zaradczych w ciągu dwóch miesięcy, a finalizacji całej transakcji przejęcia Grupy Lotos w czerwcu-lipcu 2022 roku, poinformował prezes Daniel Obajtek.

PKN Orlen jest gotowy przemodelować strategię we współpracy z Saudi Aramco i SABIC, poinformował prezes Daniel Obajtek.

LPP dołączyło do grona partnerów Cotton made in Africa (CmiA) – uznanego na świecie standardu dla zrównoważonych upraw bawełny w Afryce, podała spółka. Na mocy zawartego porozumienia LPP zakontraktowało zakup bawełny zgodnej ze standardem CmiA, której ilość pozwoli na wyprodukowanie 60 mln sztuk produktów posiadających w składzie od 95% do 100% udziału tego surowca.

Planowany na marzec launch gry “Uragun” w trybie early access, a także rozpoczęcie w br. testów oprogramowania typu SaaS (software as a service) w grupie powinny przełożyć się na to, że wynik Grupy Kool2Play w 2022 r. “bardzo pozytywnie” zaskoczy akcjonariuszy, uważa prezes Marcin Marzęcki.

Grupa Unimot liczy, że po zamknięciu transakcji przejęcia spółki Lotos Terminale, obejmującej biznes niezależnego operatora logistycznego oraz produkcji i sprzedaży asfaltów, będzie uzyskiwać dodatkową EBITDA skonsolidowaną na poziomie 70-100 mln zł rocznie, poinformował prezes Unimotu Adam Sikorski. Szacowane zaangażowanie Grupy Unimot w transakcję w najbliższym czasie wyniesie co najmniej 450 mln zł, podano także.

Grupa PKN Orlen jest bliska zakończenia negocjacji dotyczących pozyskania kolejnych 100 stacji w regionie, poinformował prezes Daniel Obajtek.

Po zawarciu umów dotyczących sprzedaży aktywów w związku z planowanym przejęciem kontroli nad Grupą Lotos, PKN Orlen liczy na kolejne akwizycje, wiąże też nadzieje na rozwój we współpracy z Saudi Aramco – dzięki już podpisanym umowom Grupa Orlen uzyska 20 mln ton ropy, poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek.

PKN Orlen zawrze umowy zbycia aktywów z Aramco Overseas Company, Unimot Investments, Rossi Biofuel i MOL w ramach środków zaradczych w związku z planowanym przejęciem kontroli nad Grupą Lotos, podała spółka.

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) podpisał umowy z kolejnymi firmami leasingowymi w celu rozszerzenia dostępności dotacji przyznawanych na zakup zeroemisyjnych pojazdów w ramach programu “Mój elektryk”, podał bank. Tym samym BOŚ współpracuje już z 10 firmami w tym zakresie.

MOL podpisał umowę przejęcia 79 stacji benzynowych na Węgrzech od Norm Benzinkút Ltd., podała spółka.

Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych będzie kontynuowało dotychczasową politykę inwestycyjną, poinformował prezes Skarbiec Holding i Skarbiec TFI Piotr Szulec, który zastąpił na tym stanowisku Annę Milewską.

Vistal Gdynia otrzymał 10 mln zł pożyczki od Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) na restrukturyzację, podała spółka.

Rada nadzorcza Skarbiec Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (Skarbiec TFI) powierzyła dotychczasowemu członkowi zarządu Piotrowi Szulecowi pełnienie funkcji prezesa spółki, podał Skarbiec TFI. Dotychczasowa prezes Anna Milewska została odwołana z tego stanowiska.

Echo Investment podpisało z Grupą KGAL przedwstępną umowę sprzedaży trzech budynków biurowych w łódzkim kompleksie Fuzja za ponad 56,4 mln euro, podała spółka. Budynki, które mają 22 tys. m2 łącznej powierzchni stanowią ważną część wielofunkcyjnego projektu Fuzja, który powstaje na bazie poprzemysłowych zabudowań fabryki włókienniczej.

Mariusz Gnych złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu CCC, ze skutkiem na dzień 31 stycznia 2022 r., podała spółka.

Captor Therapeutics uzyskał wyniki przedklinicznych badań proof-of-concept, które potwierdzają wysoką aktywność przeciwnowotworową dwóch związków wiodących rozwijanych w ramach projektu CT-01 w mysim modelu ludzkiego raka wątroby (tzw. ksenograft), podała spółka.

Onlybio.life – spółka zależna Hub.Techu – odnotowała 27 mln zł przychodów w IV kwartale 2021 roku, czyli rekordowy wynik w historii swojej działalności, co oznaczało dynamikę wzrostu o ponad 74% kw/kw, podał Hub.Tech. W całym 2021 roku przychody Onlybio.life wyniosły 82,4 mln zł, o 300% więcej r/r.

mBank dołączył do grona dostawców tożsamości w usłudze mSzafir, podał KIR. Dzięki współpracy z KIR, klienci mBanku mogą nabyć mSzafir w całkowicie zdalny sposób, wykorzystując mechanizm potwierdzania tożsamości poprzez bankowość elektroniczną, za pomocą mojeID.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: fp markets | famur akcje | blik — co to jest | oncoarendi akcje prognozy | celon pharma giełda | broker cfd | kurs euro do złotówki |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here