Naga MarketsGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 12 kwiecień 2021 r.PKN Orlen nie otrzymał żadnej informacji z sądu na temat Polska Press, poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, odnosząc się do dzisiejszej informacji Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, według której Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uwzględnił wniosek RPO o wstrzymanie wykonania decyzji prezesa UOKIK ws. przejęcia przez PKN Orlen spółki Polska Press.

Przegląd informacji ze spółek

DataWalk odnotował 15,7 mln zł skonsolidowanych przychodów i 6,32 mln zł straty netto w 2020 r., podała spółka, prezentując wstępne dane. Spółka dokonała także w całym roku 2020 odpisów na łączną kwotę 4,72 mln zł, która odpowiada całości wartości inwestycji w DataWalk Inc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Marvipol Narwik – spółka zależna od Marvipol Development zawarła z Hochtief Polska umowę o generalne wykonawstwo dla inwestycji “Lazurova Concept” o wartości 62,3 mln zł netto, podał Marvipol.

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uwzględnił wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) o wstrzymanie wykonania decyzji Prezesa UOKIK w sprawie koncentracji tj. przejęcia przez PKN Orlen spółki Polska Press, podało Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich na stronie internetowej. Prezes UOKiK ma 3 miesiące na przesłanie odwołania do sądu.

Spółki zależne CDRL: Coccodrillo Concepts Sp. z o.o., Smart Investment Group Sp. z o.o. oraz Drussiss Sp. z o.o. podjęły decyzję o rozpoczęciu działań zmierzających do restrukturyzacji prowadzonej działalności, podało CDRL.

Projekt zgłoszony przez Skarbiec Holding pt. “Opracowanie prototypu innowacyjnego systemu dystrybucji produktów finansowych Skarbiec opartego na pogłębionym profilowaniu klientów oraz wykorzystaniu machine-learning” został rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) do dofinansowania, podała spółka.

Akcjonariusze X-Trade Brokers Dom Maklerski zdecydowali o wypłacie 210,11 mln zł dywidendy, co oznacza 1,79 zł na akcję. Pozostała część zysku netto grupy wypracowanego w minionym roku obrotowym, tj. 208,06 mln zł trafi na kapitał zapasowy, podała spółka.

Oferta Izostalu – spółki zależnej Stalprofilu – warta 169,7 mln zł netto, została uznana za najkorzystniejszą w przetargu Gaz-Systemu na dostawy izolowanych rur stalowych DN1000 o długości około 75 km dla zadania inwestycyjnego Gazociąg Gustorzyn – Wronów zamówienie 1, podał Stalprofil.

Wskaźniki SAIDI dla nieplanowanych i planowanych przerw w dostawie energii dla klientów Grupy Tauron poprawiły się do odpowiednio 98 minut/odbiorca/rok oraz 26,2 minuty/odbiorca/rok w 2020 r. wobec 138,7 minut/odbiorca/rok i 40,37 minut/odbiorca/rok w 2019 r., podała spółka.

Projekt Jujubee dotyczący opracowania narzędzia “grand strategy engine” do projektowania wieloaktorowych gier strategicznych typu “grand strategy” czasu rzeczywistego bądź turowych i zintegrowanie go z systemem sztucznej inteligencji “grand strategy artificial intelligence mechanism” został zarekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) do dofinansowania, podała spółka. Rekomendowana wysokość dofinansowania wynosi 2,58 mln zł.

Ronson Development zakontraktował w I kw. br. sprzedaż 355 lokali, czyli o 28% więcej r/r i przekazał 185 lokali wobec 387 lokali w I kwartale 2020 r., podał deweloper.

Ferro będzie w bieżącym roku analizowało kierunek inwestycji w usprawnienie dostaw na rynki Europy Południowo-Wschodniej (Adriatyk/Bałkany), poinformowali członkowie zarządu. Spodziewają się realizacji wybranego wariantu raczej w przyszłym roku, ale nie wykluczają, że stanie się to wcześniej.

Vivid Games jeszcze w tym roku planuje debiut gry “Mayhem Combat” na Nintendo Switch, ale wcześniej, bo już w III kw. 2021 r. może ukazać się gra “Real Boxing 2”, poinformował prezes Jarosław Wojczakowski. W tym roku spółka planuje także 10 soft launchy nowych gier.

Zortrax Dental – spółka zależna Zortraksu zajmująca się innowacyjnymi technologiami opartymi o druk 3D w branży stomatologicznej – planuje przeprowadzić ofertę publiczną akcji na platformie Crowdway w II kwartale br. W ramach emisji spółka zamierza pozyskać do 1 mln euro, które przeznaczy na rozwój oferty i prace badawczo-rozwojowe nad nowymi produktami. Docelowo firma planuje debiut na NewConnect.

Passus podpisał umowę dystrybucyjną z rosyjskim dystrybutorem KomSvyazEnergy, podała spółka. Dzięki umowie produkty Passus, pod marką Sycope, będą mogły być sprzedawane na obszarze Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP), obejmujących m.in. Rosję, Armenię, Białoruś, Kazachstan, Tadżykistan oraz Uzbekistan.

Ultimate Games celuje w dalszy wzrost wyników finansowych w tym roku i m.in. przejmowanie nowych zespołów deweloperskich, poinformował ISBtech COO grupy Rafał Jelonek.

Inpro wprowadziło do sprzedaży 91 mieszkań w ramach inwestycji Brawo 2 w Pruszczu Gdańskim, podała spółka. Planowany termin zakończenia budowy to 30 października 2022 roku.

Grupa Mercor pozyskała zamówienia o wartości około 50,5 mln zł w marcu 2021 r., co oznacza wzrost o 21% w skali roku.

Powrót zainteresowania inwestorów spółkami działającymi w realnej sferze gospodarki nie oznacza trwałego odwrotu od szeroko rozumianych spółek technologicznych na rzecz tradycyjnych przedsiębiorstw. Jednocześnie nie ma potrzeby dokonywać ostatecznego wyboru pomiędzy spółkami typu “growth” a “value” – kluczowa jest jakość realizowanej polityki inwestycyjnej, a wybór pomiędzy tymi tematykami nie może być binarny, uważa zarządzający funduszami w Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Bartosz Szymański.

PKO Bank Polski we współpracy z Accenture i Gavdi Polska wdrożył kompleksowy system SAP SuccessFactors zapewniający nowoczesną obsługę procesów pracowniczych, podał bank. Wdrożenie zakończyło się w styczniu br. i objęło ponad 23 tysiące osób.

Krynica Vitamin planuje wydać na inwestycje nawet 40 mln zł w 2021 roku, w porównaniu do ok. 16 mln zł rok wcześniej, podała spółka. Wśród najważniejszych projektów jest m.in. przebudowa linii produkcyjnych w zakładzie w Dziadkowskiem-Folwarku na Podlasiu oraz rozbudowa części chemiczno-kosmetycznej w Niechcicach.

Vivid Games spodziewa się wyniku netto na poziomie -0,27 mln zł w I kw. 2021 r. przy 5,2 mln zł przychodów, podała spółka, prezentując szacunkowe wstępne dane.

Wniosek Legimi o dofinansowanie projektu pt. “Opracowanie modeli analizy behawioralnej użytkowników z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji w celu predykcji zachowań konsumenckich, rekomendacji produktów i automatyzacji procesów marketingowo-sprzedażowych w branży księgarskiej” został zarekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) do dofinansowania, podała spółka. Całkowity koszt projektu został określony na ok. 4,68 mln zł, a rekomendowana wysokość dofinansowania wynosi 3,7 mln zł.

Projekt Incuvo dotyczący opracowania technologii wspierającej przekształcenia i dostosowania nowych i istniejących gier do możliwości wirtualnej rzeczywistości został zarekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) do dofinansowania, podała spółka. Rekomendowana wysokość dofinansowania wynosi 3,91 mln zł.

Wniosek XTPL o dofinansowanie projektu pt. “Opracowanie przełomowej technologii druku mikrometrycznych struktur przewodzących 3D z wykorzystaniem innowacyjnej głowicy zdolnej do druku na podłożach nieplanarnych oraz kompatybilnego tuszu, do zastosowań w elektronice drukowanej” został zarekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) do dofinansowania, podała spółka. Całkowity koszt projektu został określony na ok. 11,62 mln zł, a rekomendowana wysokość dofinansowania wynosi 7,7 mln zł.

Columbus Energy zawarł z polskim partnerem umowę współpracy w zakresie rozwijania projektów instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy około 2 800 MW, podała spółka.

Unibep podpisał umowę na realizację w systemie generalnego wykonawstwa inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Sielawy w Poznaniu, podała spółka. Wynagrodzenie wynosi ok. 64 mln zł netto.

Akcjonariusze Medinice zdecydują podczas walnego zgromadzenia zwołanego na 6 maja o podwyższeniu kapitału o nie więcej niż 107 240 zł w drodze emisji nie więcej niż 1 072 400 nowych akcji zwykłych na okaziciela serii J, o wartości nominalnej 0,1 zł każda, z wyłączeniem prawa poboru dla obecnych akcjonariuszy, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie.

Atal uzna w przychodach łącznie 794 lokale mieszkalne i usługowe, które zostały przekazane nabywcom w I kw. 2021 r., podała spółka.

Orange Polska podpisał umowę sprzedaży APG 50% udziałów w spółce Światłowód Inwestycje sp. z o.o. – podmiocie, przez który realizowane będzie wspólne przedsięwzięcie polegające na budowie infrastruktury światłowodowej oraz oferowaniu przez ten podmiot hurtowych usług dostępu, podał operator. Joint venture, wycenione na 2 748 mln zł, ma wybudować sieć światłowodową do 1,7 mln gospodarstw domowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here