Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 12 grudnia 2022 r. Elektrotim zawarł umowę sprzedaży wszystkich posiadanych akcji, stanowiących 90,91% kapitału, spółki zależnej Procom System z 16 osobami fizycznymi, m.in. z członkami jej zarządu i pracownikami, łącznie za 9,09 mln zł, podał Elektrotim.

Kruk nabył od podmiotów z grupy UniCredit na rynku włoskim portfel niezabezpieczonych kredytów o łącznej wartość nominalnej w wysokości ok 75 mln euro (351,84 mln zł wg. kursu średniego NBP z dnia 12 grudnia 2022 roku) oraz niezabezpieczonych kredytów konsumenckich o łącznej wartość nominalnej w wysokości do 460 mln euro (2,16 mld zł) zakwalifikowanych w 2023 i 2024 r.; podała spółka. Wierzytelności z tego portfela zostaną nabyte w kwartalnych transzach.Grupa Santander stworzyła nowe centra technologii w Warszawie i Maladze, jako wsparcie dla jednostek biznesowych, podal bank. Łącznie będą zatrudniać około 1400 specjalistów z wykształceniem naukowym, technologicznym, inżynieryjnym i matematycznym (STEM), którzy pomogą w cyfrowej i biznesowej transformacji banku.

Grupa WP zainwestowała farmę PV na Dolnym Śląsku o mocy 1,85 MW kwotę 8,1 mln zł, podała spółka.

PGE Energia Odnawialna -, spółka z Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) – kupiła w województwach wielkopolskim oraz łódzkim 28 projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 59 MW, podała spółka. Wszystkie projekty mają ważne warunki techniczne przyłączenia.

Zarząd Pekabeksu spodziewa się, że jeśli w gospodarce nastąpi scenariusz recesyjny, w wynikach spółki będzie to widać w I i II kw. przyszłego roku, wynika ze słów prezesa Roberta Jędrzejowskiego. Obecnie spółka nie dostrzega pogorszenia sytuacji kw/kw, z wyjątkiem wolumenów.

CEZ podpisał umowę kredytową z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI)  o wartości do 790 mln euro, na wsparcie finansowania inwestycji w zakresie wzmocnienia i dalszego rozwoju sieci dystrybucyjnej w Republice Czeskiej, podała spółka

Inpro sfinalizowało budowę inwestycji Ostoja w Rumi, podała spółka. Drugi i zarazem ostatni planowany etap osiedla został ukończony i otrzymał pozwolenie na użytkowanie. W obu fazach projektu powstało 11 budynków obejmujących łącznie 246 lokali. Obecnie w ofercie dostępnych jest 7 gotowych do użytku lokali powstałych w ramach I etapu osiedla oraz 35 gotowych mieszkań utworzonych etapie II.

AVA Trade

PKO Bank Polski oferuje 8% w skali roku na nowej 3-miesięcznej lokacie dla nowych klientów oraz na lokacie 6-miesięcznej w ramach Programu Inwestycyjnego „Autolokacja III”, podał bank.

Łączna sprzedaż brutto “Green Hell” na platformy PC/Steam, PlayStation Store i Microsoft Store (wersje gry, do których Creepy Jar posiada prawa wydawnicze) przekroczyła poziom 4 mln sprzedanych egzemplarzy, podała spółka, powołując się na wstępne dane. Według stanu na 12 grudnia 2022 r. lista graczy nadal oczekujących na zakup “Green Hell” na platformie Steam (wishlista) obejmowała 1,27 mln osób, podano także.

Biomass Energy Project podpisał umowę o strategicznym partnerstwie z Shanghai Mefund Asset Management Co., Ltd. z Chin, podała spółka. Umowa dotyczy m. in. promocji rynkowej i usług sprzedaży oraz rozwijaniu działalności obu firm w Europie i Brazylii.

Zarząd Pure Biologics podjął uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego w drodze emisji do 450 tys. nowych akcji serii G i do 510 tys. nowych akcji serii H w ramach subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Ich cena emisyjna zostanie ustalona w oparciu o wyniki procesu przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB). Spółka poinformowała też o rozpoczęciu ABB akcji serii G i do 510 tys. akcji pożyczonych uprzednio od wybranych akcjonariuszy spółki

Akcje spółki Cloud Technologies zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Na otwarciu kurs akcji wzrósł wobec ceny odniesienia o 2,49% i wyniósł 37 zł.

Carbon Group (dawniej Elektromont) zawarła list intencyjny z potencjalnymi inwestorami zainteresowanymi dokapitalizowaniem, podała spółka. Przewidziana wartość inwestycji wynosi co najmniej kilka milionów złotych w zamian za uzyskanie statusu podmiotu dominującego. Inwestorzy są aktywnie związani z firmą Green Volt funkcjonującą w sektorze odnawialnych źródeł energii, dzięki czemu Carbon Group może przyspieszyć realizację planów w zakresie realizacji nowych kierunków rozwoju, podkreślono.

Projekt konsorcjum, w skład którego wchodzi PolTREG, został rekomendowany do dofinansowania kwotą 7 mln euro (w tym ok. 806 tys. euro przypada na Poltreg) w ramach programu Horizon Europe, podała spółka.

Ryvu Therapeutics zaprezentowała nowe dane wskazujące na aktywność kliniczną i przedkliniczną RVU120, selektywnego inhibitora kinaz CDK8/19 oraz SEL24 (MEN1703), selektywnego inhibitora kinaz PIM/FLT3, podała spółka.

Grupa Euvic ma list intencyjny dotyczący nawiązania współpracy z KBJ z portfela JR Holding ASI. List przewiduje zainwestowanie 3 mln zł przy wycenie 30 zł za akcję i osiągnięcie 10% udziału w kapitale KBJ przez Euvic, podały spółki.

Przychody Miraculum wyniosły 3,9 mln zł w listopadzie br. względem 3,3 mln zł rok wcześniej. Narastająco, od stycznia do końca listopada przychody spółki wyniosły 40,7 mln zł, tj. o 33% więcej niż w analogicznym okresie 2021 roku.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułZłoty rozdarty między FED, a KPO? Amerykański dolar czeka na impulsy
Następny artykułKursy walut 12.12.2022 r. Funt najsilniejszy względem złotego, dolar również w górę
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here