Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 11 stycznia 2023 r.Intersport Polska miał według wstępnych szacunków 62,93 mln zł łącznych przychodów netto ze sprzedaży w III kwartale roku obrotowego 2022/2023 tj. od 1 października do 31 grudnia 2022 r., podała spółka.

Spółka zależna Bumechu – kopania Silesia – zawarła z krajową spółka kapitałową umowę sprzedaży węgla energetycznego za ok. 152 mln zł, podała spółka. Dostawy będą realizowane w okresie styczeń-czerwiec 2023 roku, w oparciu o miesięczne harmonogramy dostaw, z wykorzystaniem transportu kolejowego na warunkach FCA.

Noctiluca podpisała umowę joint development project (JDP) z tajwańskim producentem oświetlenia OLED nowej generacji i monochromatycznych wyświetlaczy OLED, podała spółka. Pierwszych rezultatów JDP Noctiluca spodziewa się w III kwartale 2023 r.

Produkcja węgla ogółem w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) wyniosła 3,47 mln ton w IV kw. 2022 r., co oznacza wzrost o ok. 1,1% kw/kw oraz spadek o ok. 2,9% r/r, podała spółka.

Sprzedaż węgla ogółem w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) wyniosła ok. 3,29 mln ton w IV kw. 2022 r. i była niższa o ok. 5,8% kw/kw oraz niższa o ok. 13,4% r/r, podała spółka.

Rafako uważa, że wezwanie Taurona do zapłaty kar umownych i odszkodowania w związku z realizacją kontraktu na budowę bloku 910 MW w Jaworznie oraz wystawienie noty na łączną kwotę 1 312,44 mln zł jest bezprawne i całkowicie bezzasadne, podała spółka w oświadczeniu.

Plany Grupy Antczak na bieżący rok to m.in. rozszerzenie aktywności w Niemczech w obszarze apartamentów premium i intensyfikacja działań w sektorze PRS, poinformował CEO Marcin Antczak.

Komputronik wprowadził usługę subskrypcji sprzętu, podała spółka. To gwarancja stałej opłaty za korzystanie z różnych urządzeń i możliwość wymiany ich co roku na nowsze modele, podkreślono.

AVA Trade

Od momentu przejęcia operowania blokiem 910 MW w Jaworznie przez Tauron Wytwarzanie 26 sierpnia 2022 roku, blok pracuje efektywniej niż wcześniej i wyprodukował ok. 1,5 TWh energii, w tym blisko 0,5 TWh w samym grudniu 2022 r., poinformował prezes Tauron Wytwarzanie Trajan Szuladziński.

Tauron Wytwarzanie – spółka zależna Tauron Polska Energia – podjęła decyzję o skierowaniu do członków konsorcjum w składzie: Rafako i Mostostal Warszawa oraz podwykonawcy E003B7 (spółka zależna Rafako) wezwania do zapłaty kar umownych i odszkodowań wynikających z realizacji kontraktu na budowę bloku energetycznego 910 MW w Jaworznie. Do wezwania załączono notę wystawioną na łączną kwotę 1 312 440 218,91 zł, podał Tauron. Wykonawcy został wyznaczony termin 30 dni od daty otrzymania wezwania do zapłaty.

Jujubee podpisał z Fulqrum Publishing Ltd. (jako wydawcą) umowę wydawniczą na grę “Realpolitiks 3: Earth and Beyond”, na podstawie której wydawca będzie wyłącznym globalnym dystrybutorem tego tytułu na platformie PC (Windows, Mac OS, Linux), natomiast Jujubee będzie odpowiadał za produkcję gry, podała spółka. Jujubee zachowa także prawo do wydania i dystrybucji gry na innych platformach.

PGNiG Upstream Norway i Lotos Exploration & Production Norge – spółki z Grupy PKN Orlen – uzyskały udziały w czterech koncesjach poszukiwawczych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, przyznane w ramach corocznej rundy koncesyjnej, podał PKN Orlen. Łącznie Grupa Orlen posiada w Norwegii już 98 koncesji.

JR Holding ASI ocenia, że jest w ostatniej fazie procesu przejścia główny rynek GPW z NewConnect, poinformował prezes January Ciszewski.

Prometheus, z portfela JR Holding, pozytywnie zakończył testy swojego drona HPD H2 w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie (PGNiG) z grupy Orlen przy sprawdzaniu infrastruktury, szczególnie detekcji metanu, podano w komunikacie.

Współpraca z pierwszą rakietą świata – Igą Świątek przyniosła Powszechnemu Zakładowi Ubezpieczeń (PZU) przeszło 115 mln zł ekwiwalentu reklamowego w 2022 r., podał ubezpieczyciel.

Jednostkowy przychód ze sprzedaży BeeIN wyniósł 32,28 mln zł w 2022 r. wobec 17,47 mln zł rok wcześniej, podała spółka, prezentując szacunkowe dane. W samym IV kw. ub.r. przychód wyniósł 9,51 mln zł wobec 4,77 mln zł rok wcześniej.

Działający od ponad dwóch lat Asystent głosowy w aplikacji IKO przeprowadził 2,5 mln rozmów z klientami do końca 2022 roku, podał PKO Bank Polski. Użytkownicy aplikacji mogą teraz za pomocą asystenta głosowego zlecić analizę swoich płatności kartą.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Esotiq & Henderson wyniosły ok. 238,5 mln zł w 2022 r. i były wyższe o ok. 17% r/r, podała spółka. W samym grudniu wyniosły ok. 24,5 mln zł (wzrost o ok. 12% r/r). Przychody grupy ze sprzedaży internetowej wzrosły w całym ub.r. o ok. 6% r/r do ok. 38,5 mln zł. Szacunkowa marża brutto na sprzedaży grupy w 2022 r. wyniosła ok. 62% (spadek o ok. 3 pkt proc. r/r). Powierzchnia handlowa grupy na koniec grudnia 2022 r. wynosiła 18 241 m2 i była mniejsza o ok. 3% niż rok wcześniej.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułWIG20 zakończył dzisiejszą sesję pod kreską. Odreagowanie dwudniowego rajdu
Następny artykułKursy walut 11.01.2023 r. Euro zyskuje piątą sesję z rzędu, funt i dolar pod kreską
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.