Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 10 lutego 2023 r.Bloober Team rozpoczął we współpracy ze spółką Draw Distance prace produkcyjne nad nową grą o kodowej nazwie “M”, której premiera planowana jest na 2024 rok, podała spółka. Zgodnie z umową całość majątkowych praw autorskich do ww. gry przeniesiona zostanie na Bloober Team.

GPW kończy trudną sesję

Urząd Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził zmianę taryfy PGNiG Obrót Detaliczny, zgodnie z którą cena gazu w taryfie spada o 20,5%, podał Urząd. Zmiana taryfy nie ma wpływu na wysokość płatności odbiorców taryfowych, jednak od poziomu taryf uzależniona jest wysokość rekompensat, które będą wypłacane przedsiębiorcom.Wartość netto sprzedaży gastronomicznej zrealizowanej przez lokale działające pod markami należącymi do Grupy Sfinks, z wyłączeniem sieci Piwiarnia, za styczeń 2023 r. wyniosła 14,92 mln zł (wzrost o 25,3% r/r) i była realizowana przez 77 lokali (wobec 86 lokali rok wcześniej), podała spółka.

Stalexport Autostrada Małopolska (SAM) – spółka zależna Stalexport Autostrady – otrzymała z delegatury Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Katowicach (UOKiK) wezwanie do przekazania określonych informacji i dokumentów w związku z prowadzonym przed UOKiK postępowaniem wyjaśniającym, podał Stalexport. Celem tego postępowania jest wstępne ustalenie, czy w związku z zasadami ustalania i pobierania opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków mogło dojść do naruszenia przepisów ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, uzasadniającego wszczęcie postępowania antymonopolowego.

MOL Polska zakłada, że docelowo koncept gastronomiczny Fresh Corner znajdzie się na 60-80% stacji paliw MOL w Polsce, poinformował wiceprezes wykonawczy MOL ds. usług konsumenckich Péter Ratatics.

Realistycznie sieć stacji MOL Polska powinna liczyć do 600 stacji w horyzoncie pięcioletnim, poinformował wiceprezes wykonawczy MOL ds. usług konsumenckich Péter Ratatics. Rebranding ponad 400 stacji przejętych od Grupy Lotos ma się zakończyć do końca 2024 roku.

KGHM podpisał Nexans kontrakt na dostawy katod miedzianych na lata 2023-2027 przewidujący  roczne dostawy od blisko 22,8 tys. do ponad 27,8 tys. ton katod, podała spółka. Umowa zawiera opcję Evergreen umożliwiającą automatyczne przedłużenie umowy na kolejne pięcioletnie okresy.

Rafako złożyło w Sądzie Rejonowym w Gliwicach wniosek o zmianę układu zawartego w ramach postępowania restrukturyzacyjnego, podała spółka.

AVA Trade

Answear.com ocenia, że przejmowana zorganizowana część przedsiębiorstwa (ZCP) Fashion Trends Group (FTG) – marki SneakerStudio oraz PRM – ma potencjał do wypracowywania wyższej rentowności niż samo Answear.com, poinformował prezes Krzysztof Bajołek.

Escola podtrzymuje chęć debiutu na rynku NewConnect, a decyzja o jego terminie zostanie podjęta w bieżącym roku po rekomendacji rady nadzorczej, podała spółka

BeeIN odnotował ponad 2,6 mln zł zysku netto w 2022 r. wobec niespełna 1,2 mln zł rok wcześniej, podała spółka. Podpisanie w grudniu ub.r. kontraktu na zakup paneli fotowoltaicznych o wartości przekraczającej 100 mln zł z Leapton Energy sprawia, że BeeIN spodziewa się dobrych wyników także w kolejnych kwartałach.

SDS Optic osiągnął kolejny kamień milowy dotyczący wdrożenia pilotażowej produkcji optoelektronicznych części biosensorów światłowodowych do zastosowania w mikrosondach inPROBE w postaci uruchomienia pilotażowej linii produkcyjnej, podała spółka.

LeaderMed B.V. – spółka zależna Mercator Medical – zaprosił do składania ofert sprzedaży łącznie nie więcej niż 1 250 701 akcji Mercator Medical po cenie 48 zł za sztukę, podała spółka. LeaderMed przeznaczył na ten cel max. 60,03 mln zł

Simteract wraz z NACON (wydawca) ustalili datę wydania gry “Train Life: A Railway Simulator” na konsolę Nintendo Switch na 9 marca br., podała spółka. Jednocześnie Simteract kontynuuje współpracę z NACON przy tworzeniu kolejnej gry – “Taxi Life: A City Driving Simulator”, której premiera planowana jest na ten rok.

Genomtec otrzymał ochronę patentową w Stanach Zjednoczonych na wynalazek pn. “A method of detecting genetic material in a biological sample and a device for its implementation”, podała spółka. Wynalazek obejmuje kluczowe rozwiązania techniczne związane z autorskim systemem bezkontaktowego grzania i detekcji temperatury opracowanym na potrzeby m.in. platformy POCT Genomtec ID.

Two Horizons – spółka zależna The Dust – zawarła z Focus Entertainment umowę wydawniczą określającą zasady współpracy wydawniczej w zakresie produkowanej przez Two Horizons gry “Airport Renovator”, podał The Dust.

Rada nadzorcza ING Banku Hipotecznego powołała Romana Telepko z dniem 9 lutego br. na stanowisko wiceprezesa zarządu na okres do upływu aktualnej wspólnej kadencji, podał bank. Od 2022 r. do chwili obecnej Telepko był dyrektorem Centrum Korporacyjnego Ryzyka Kredytowego. W latach 2018-2022 był wiceprezesem zarządu banku ds. ryzyka.

Sygnity odnotowało 10,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. roku obrotowego 2022/2023 (październik-grudzień 2022) wobec 6,02 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Answear.com zawarł z Fashion Trends Group (FTG), Łukaszem Lepczyńskim oraz JPO Invest S.A s.à r.l. z siedzibą w Luksemburgu przedwstępną umowę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa FTG – właściciela marek SneakerStudio oraz PRM, podał Answear.com. Akwizycja zostanie sfinansowana akcjami Answear.com.

Solar Company odnotował 9,9 mln zł skonsolidowanych nieaudytowanych przychodów ze sprzedaży w styczniu 2023 roku, w tym salony własne (sprzedaż realizowana w salonach własnych grupy kapitałowej Solar Company, w tym w outletach oraz zaewidencjonowana w sklepach franczyzy depozytowej) osiągnęły 8,4 mln zł.


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs dolara pnie się w górę. Rakiety napędzają siłę amerykańskiej waluty
Następny artykułGPW krwawi. WIG20 przypomniał sobie o toczącej się wojnie
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here