Naga MarketsGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 1 marzec 2021 r.Erbud podpisał ze spółką Palena list intencyjny dotyczący generalnego wykonania budynku usługowo-hotelowego w Krakowie przy Al. Pokoju, podał Erbud. Wartość kontraktu to 74,5 mln zł netto.

Retro

Przegląd informacji ze spółek

Comarch odnotował 51,77 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2020 r. wobec 35,17 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Michał Siedlecki złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa Simple oraz udziału w zarządzie ze skutkiem na dzień 1 marca 2021 r., podała spółka.

Unihouse – spółka zależna Unibepu – ma umowę na zaprojektowanie i wykonanie inwestycji składającej się z 66 mieszkań wykonanych w technologii modułowej zlokalizowanych w 3 budynkach w miejscowości Nittedal koło Oslo w Norwegii, za ok. 45,4 mln zł netto, podała spółka. Zakończenie inwestycji przewidziano na II kw. 2022 r.

W związku z brakiem wydania do końca lutego nakazu rozpoczęcia prac, umowa o wartości 69,9 mln zł na budowę hotelu we Wrocławiu, przy ul Sienkiewicza, wygasła, podał Erbud.

Energiale (spółka notowana na NewConnect pod nazwą Devoran) złożyła wniosek o pozwolenie na budowę pierwszej w pełni samowystarczalnej energetycznie inwestycji na obszarze zachodnich Mazur w miejscowości Zalewo. W pierwszym etapie firma zamierza wybudować 12 domów jednorodzinnych, podało Energiale.

Sescom objął 17,4% udziałów w Bankilo za 500 tys. zł, podała spółka. Inwestycja wpisuje się w strategię rozwoju Sescom “Wise Futurist 2030”, podano także.

Marże rafineryjne w Europie powinny zacząć się odbudowywać w II półroczu 2021 roku, a poprawa powinna być widoczna już od kwietnia br., ocenia w rozmowie z ISBnews główny ekonomista PKN Orlen Adam Czyżewski.

Notowania ropy naftowej w horyzoncie najbliższych dwóch lat powinny utrzymywać się w granicach 60 USD za baryłkę, poinformował ISBnews główny ekonomista PKN Orlen Adam Czyżewski.

Alior Bank udostępnił dla klientów usługę zintegrowanej wymiany walutowej w ramach platformy BankConnect, podał bank.

PKO Bank Polski otworzył oddział w Łodzi w ramach projektu PKO Koncept, który oferuje doradztwo, sprzedaż, edukację i wsparcie w korzystaniu z kanałów zdalnych, podał bank. To druga placówka stworzona w ramach tego projektu po uruchomionym w 2020 r. oddziale na warszawskim Ursynowie.

Przeszło 46% Polaków nie zrezygnowała z jazdy rowerem zimą, wynika z badania wykonanego przez agencję badawczą SW Research na zlecenie spółki Dadelo. Za tym wynikiem przemawiają również wyniki sprzedażowe Centrum Rowerowego, które w I kw. 2021 r. zanotował wzrost zainteresowania o 124% r/r.

Forever Entertainment ma umowę ze Square Enix Japan na stworzenie i wydanie kilku remake’ów gier opartych o jedno IP,  podała spółka.

Rada nadzorcza Stalprofilu wybrała Henryka Orczykowskiego do pełnienia funkcji prezesa w związku ze śmiercią dotychczasowego prezesa Jerzego Bernharda, podała spółka.

BNP Paribas Bank Polska ocenia, że osiągnięta skala działania, realizowany model biznesowy, a także dobre wyniki finansowe za 2020 roku są dobrym punktem wyjścia do dalszego wzrostu organicznego, poinformował prezes Przemek Gdański.

Alumetal planuje ok. 50 mln zł nakładów inwestycyjnych na 2021 r., w tym ok. 30 mln zł będzie dotyczyło rozbudowy w zakładzie w Nowej Soli, poinformowała ISBnews prezes Agnieszka Drzyżdżyk.

Alumetal spodziewa się, że w 2021 r. wolumen sprzedaży wyraźnie przekroczy 200 tys. ton, poinformowała ISBnews prezes Agnieszka Drzyżdżyk. Spółka zakłada utrzymanie się dużego popytu w całym roku, podczas gdy poziom marż prawdopodobnie się znormalizuje w drugim półroczu 2021.

Ciech zawarł umowę sprzedaży 74 677 udziałów, stanowiących100% w kapitale zakładowym Ciech Żywice na rzecz LERG za ok. 160 mln zł, podała spółka.

InPost zawarł z miastem Łódź porozumienie w sprawie realizacji konceptu “Green City”, w ramach którego InPost zaoferuje pakiet nowoczesnych usług, podała spółka. Koncept ten pozwoli na ograniczenie emisji CO2 oraz ruchu samochodów w centrach miast.

Atal rozpoczął budowę nowej inwestycji Zacisze Marcelin na poznańskiej Ławicy, podała spółka. W ramach pierwszej części inwestycji powstanie 212 mieszkań.

BNP Paribas Bank Polska wkrótce przeprowadzi test porozumienia w sprawie konwersji kredytów w CHF na złotowe na bardzo niewielkiej grupie klientów i ocenia, że obecnie jest za wcześnie, by wyrokować, czy bank będzie gotów oferować klientom ugody według propozycji przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), poinformował prezes Przemek Gdański. Bank na pewno nie będzie podejmował decyzji w tej sprawie przed 25 marca br., podkreślił.

Nestmedic w ramach umowy z gminą Kurów (woj. lubelskie) udostępnił urządzenia KTG Pregnabit. Pilotażowy projekt obejmuje 60 wypożyczeń na okres 4 tygodni i obowiązuje do końca 2021 roku, podała spółka.

MLP Group spodziewa się dobrego bieżącego roku na rynku magazynowym, choć z umiarkowanym, 1-cyfrowym wzrostem, poinformował ISBnews prezes Radosław T. Krochta. Dla spółki 2021 r. też powinien być “przyzwoity” ze stabilnym leasingiem w granicach 200-250 tys. m2.

MLP Group bada możliwości pozyskania alternatywnego źródła finansowania inwestycji. Analizie poddawane są dostępne na rynku europejskim obligacje i warunki ich emisji, poinformował ISBnews prezes Radosław T. Krochta. Jednocześnie spółka nie wyklucza kolejnej emisji akcji w ramach dostępnego limitu.

MLP Group analizuje zakup kolejnych działek pod inwestycje w Austrii. Jednocześnie planuje rozpoczęcie jeszcze w tym roku kolejnych etapów inwestycji w Niemczech i wejście do Beneluksu w 2022 r., poinformował ISBnews prezes Radosław T. Krochta.

Zarząd Stalexport Autostrada Małopolska (SAM), spółka zależna Stalexport Autostrady, wnioskuje, by zysk netto za rok obrotowy 2020 w wysokości 89,15 mln zł podzielić następująco: 38,73 tys. zł na pokrycie strat z lat ubiegłych, 22,32 mln zł na wypłatę dywidendy dla akcjonariusza spółki (z zastrzeżeniem, że kwota jest równa zaliczce na dywidendę za rok 2020, wypłaconej na podstawie uchwały z 15 grudnia 2020 r.) oraz 66,79 mln zł na kapitał rezerwowy na wypłaty dla akcjonariuszy, w szczególności na wypłatę dywidendy lub zaliczki na poczet dywidendy w przyszłości, podał Stalexport.

Zarząd Stalexport Autostrady proponuje, by zysk netto za rok obrotowy 2020 w wysokości 157,58 mln zł przeznaczyć w całości na wypłatę dywidendy, razem ze środkami z zysków zatrzymanych w kwocie 671,06 mln zł, co razem daje 158,25 mln zł i 64 gr na jedną akcję, podała spółka.

Bank Pekao umożliwił klientom z sektorów MŚP oraz korporacyjnego, korzystającym z bankowości elektronicznej PekaoBiznes24, wykonywanie przelewu na telefon, podał bank. Od lutego nowe rozwiązanie jest w fazie testowej, prowadzonej wspólnie z PZU.

Novaturas zwiększa od marca ofertę lotów do Egiptu z Litwy i Estonii do 4 tygodniowo, podała spółka.

Echo Investment złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad DKR Investment i DKR Invest, podał Urząd.

Orlen Projekt złożył wniosek o rozszerzeniu powództwa Orlen Projekt wobec Polwaksu o dodatkową kwotę 22 533 787,16 zł w sprawie z powództwa Orlen Projekt przeciwko Polwax o sygnaturze akt VI GC 201/19, podał Polwax. Sąd zakreślił spółce dwumiesięczny termin do ustosunkowania się do ww. pisma.

Zmarł prezes Stalprofilu Jerzy Bernhard, podała spółka.

Tatry Mountain Resorts (TMR) odnotował 22,35 mln euro skonsolidowanej straty netto w r.obr. 2019/2020 (zakończonym 31 października 2020 r.) wobec 2,29 mln euro straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Sfinks Polska złożył w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XVIII Wydział Gospodarczy wniosek o zatwierdzenie układu w ramach uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego, podała spółka.

Wawel odnotowało 57,26 mln zł jednostkowego zysku netto w 2020 r. wobec 58,61 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Wartość backlogu (oferowanych i realizowanych zamówień) Mostostalu Zabrze wynosi 1 186 mln zł, z czego 534 mln zł to wartość robót do zrealizowania, podała spółka

Mostostal Zabrze odnotował 10,19 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 10,09 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

W ramach ogłoszonego przez Cyfrowy Polsat wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Netii złożono zapisy na 84 868 akcji, podała spółka.

Akcjonariusze BNP Paribas Bank Polska zdecydują na walnym zgromadzeniu o przeznaczeniu całości zysku netto za 2020 r. w kwocie 731,06 mln zł na kapitał rezerwowy, podano w projektach uchwał na zwyczajne walne zgromadzenie zwołane na 24 marca.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here