Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 1 grudnia 2022 r. Echo Investment podjęło uchwałę o ustanowieniu oraz podpisaniu z Ipopema Securities Programu Emisji Obligacji o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 500 mln zł, podała spółka, ujawniając z opóźnieniem informację poufną z 25 listopada.

CCC odnotowało 64,9 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. roku obrachunkowego 2022/2023 r., obejmującym okres od sierpnia do października br., wobec 12,2 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.Creotech Instruments prowadzi rozmowy z wieloma potencjalnymi klientami platformy satelitarnej HyperSat i widzi, że są odbiorcy gotowi do współpracy nawet jeszcze przed uzyskaniem tzw. space heritage (pierwszym skutecznym wyniesieniem na orbitę), poinformował CFO Maciej Kielek. Spółka chce przyspieszyć prace nad platformą.

PKN Orlen zawarł z MOL umowy, na mocy których Orlen Unipetrol i jego spółki przejmą w sumie 182 stacje paliw zlokalizowane na Węgrzech i na Słowacji, podała spółka. Szacowana wartość transakcji wynosi 229 mln euro i będzie podlegała korektom, podała spółka.

Cloud Technologies planuje zainwestować ok. 50 mln zł do końca 2023 roku, poinformował prezes Piotr Prajsnar.

CI Games poda dokładną datę przyszłorocznej premiery “Lords of the Fallen” na ok. 3 miesiące przed ostatecznym wydaniem, poinformował prezes Marek Tymiński.

CI Games zaprezentuje gameplay gry “Lords of the Fallen” “bardzo wkrótce”, poinformował prezes Marek Tymiński.

Mirbud podpisał umowę z Gminą Miejską Kraków  na budowę budynku usługowego “Krakowskie Centrum Muzyki” wartości 116,48 mln zł brutto, podała spółka.

AVA Trade

Oferta Budimeksu warta 188,7 mln zł netto została najwyżej oceniona w organizowanym przez Gaz-System w przetargu na budowę gazociągu DN700 MOP 8,4 MPa relacji Rembelszczyzna-Mory wraz infrastrukturą, podała spółka. Powyższe nie oznacza wyboru oferty Budimeksu jako najkorzystniejszej, gdyż postępowanie ‎dotyczące oceny ofert nie zostało ostatecznie zakończone, podkreślono. Termin rozpoczęcia robót: od dnia zawarcia umowy, a termin zakończenia – ‎24 miesiące od dnia zawarcia umowy‎.

PCF Group (People Can Fly) rozmawia o pozyskaniu wydawców dla projektów “Dagger” i “Victoria”, poinformował prezes Sebastian Wojciechowski. Spółka rozważa także finansowanie dłużne,

Wirtualna Polska Media (WPM) – spółka zależna Wirtualnej Polski – zamknęła transakcję nabycia udziałów w spółce Selsey, podało WP. Łączna wartość transakcji wyniosła 32,9 mln zł.

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) 24 listopada br. uchylił decyzję UOKiK z 22 września 2020 r., stwierdzającą abuzywność klauzul stosowanych przez Santander Bank Polska w aneksach do części umów kredytów indeksowanych do franka szwajcarskiego (CHF). Bank podkreśla, że aneksy w umowach nie dawały bankowi dowolności w ustalaniu kursów, a pobieranie spreadów to działanie całkowicie rynkowe.

Pepco otworzyło w Berlinie swój trzytysięczny sklep w Europie, podała spółka.

PKN Orlen odebrał dwusetną dostawę skroplonego gazu ziemnego LNG dostarczoną do terminalu w Świnoujściu, podała spółka. Ostatnia dostawa 75 tys. ton LNG trafiła do gazoportu z USA. Do tej pory z wykorzystaniem infrastruktury w Świnoujściu do kraju dostarczono łącznie ok. 21 mld m3 gazu ziemnego.

Unimot i jego spółka zależna Unimot Investments zostali poręczycielami umowy zawartej między PKN Orlen i Lotos Terminale, dotyczącej udostępnienia nieruchomości i rozliczenia nakładów inwestycyjnych związanych z realizacją inwestycji w terminalu paliw w Szczecinie, podał Unimot.

Sklepy i centra dystrybucyjne sieci Biedronka będą korzystały z ekologicznych źródeł zasilania prądem z farm fotowoltaicznych dzięki 15-letniej umowie z GoldenPeaks Capital, podała spółka. Łączna moc zainstalowanych farm fotowoltaicznych, które od 2023 r. będą produkowały zieloną energię dla Biedronek to 72 MWp.

Grupa K2 przesunęła termin aktualizacji strategii z końca 2022 roku na rok 2023, co jest związane z trwającym przeglądem opcji strategicznych w odniesieniu do biznesu marketingowego, poinformował prezes Paweł Wujec.

SimFabric ustalił datę premiery gry “Quantum Storm” na konsole PS4/PS5 w sklepie Nintendo eShop na 16 grudnia 2022 r. Cena gry będzie wynosić 4,99 euro za sztukę, podała spółka.

Wyniki Grupy K2 w IV kwartale zapowiadają się lepiej niż rok temu, a przychody w całym roku powinny wzrosnąć o ok. 20%, poinformował prezes Paweł Wujec.

Spyrosoft nie dostrzega oznak spowolnienia gospodarczego w swoim portfelu zamówień i odnotowuje wzrosty we wszystkich segmentach swojej działalności, poinformował członek zarządu Sebastian Łękawa. W przyszłym roku spółka liczy na wzrost m.in. w USA.

Medinice spodziewa się, że przyszły rok będzie bardzo dobry dla rozmów o komercjalizacji trzech najbardziej zaawansowanych projektów spółki: PacePress, MiniMax i CoolCryo, poinformował prezes Sanjeev Choudhary.

Zobowiązanie MS Galleon do nabycia 7 665 999 akcji Rafako należących do PBG i udziałów w kapitale zakładowym Multaros, a więc pośrednio 34 800 001 akcji Rafako, należących do Multaros, nie weszło w życie, podało Rafako.

Spark VC ASI zawarł z VRFabric list intencyjny, w którym obie strony wyraziły wolę współpracy w zakresie odwrotnego przejęcia Spark VC ASI w zamian za udziały spółki Blind Warrior, podały spółki.

Unisono Capital Sp. z o.o. S.K.A. zakończył proces przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) na sprzedaż akcji Biomedu Lublin i zdecydował o sprzedaży 5 mln walorów (tj. całego oferowanego pakietu), po cenie 5,3 zł za sztukę, podała spółka.

Zaktualizowane założenia do strategii rozwoju Grupy Gaming Factory na lata 2023-2024 obejmują m.in. poprawę wyników finansowych, wydanie ok. 8 gier w 2 lata, dalszy rozwój licencji “Electrician Simulator” oraz wydanie najważniejszych gier na wszystkie konsole (“Castle Flipper”, “Bakery Simulator”, “Electrician Simulator”), podała spółka.

Zarząd LiveChat Software zdecydował o wnioskowanie do rady nadzorczej o zgodę na wypłatę 1,46 zł na akcję zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za rok obrotowy 2022/2023, podała spółka.

LiveChat Software odnotował 39,55 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. roku obrotowego 2022/2023 (tj. lipiec-wrzesień 2022) wobec 32,68 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 74,51 mln zł w II kw. r.obr. 2022/2023 wobec 55,66 mln zł rok wcześniej.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułAmerykański dolar nadal traci, kurs EUR/USD ponad poziomem 1,05
Następny artykułBlok po 22 – 1 grudnia 2022: EUR/USD, Ropa Brent
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here