Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 05 stycznia 2023 r.Grupa BoomBit miała 294 mln zł przychodów z gier (+22,1%) w całym 2022 r. oraz 270 mln pobrań, podała spółka. W samym grudniu przychody z gier wyniosły 24,3 mln zł (+4,3% m/m) i 16,6 mln pobrań.

GPW rozpoczyna długi weekend

Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla okręgu Centralnej Kalifornii wydał postanowienie o wstępnym zatwierdzeniu ugody, które dotyczy w szczególności całkowitego wycofania się przez powodów z jakichkolwiek roszczeń wobec CD Projektu i członków jej zarządu oraz wypłaty klasie powodów kwoty 1,85 mln USD przez spółkę oraz ubezpieczyciela – Colonnade Insurance, podał CD Projekt.

DB Energy otrzymał zamówienie od Thermo Fisher Scientific Inc. z siedzibą w Corku, Irlandia przedmiotem którego jest budowa instalacji spalarni odpadów kotła grzewczego o wartości 1 549 400 euro, podała spółka. Czas realizacji inwestycji szacowany jest na ok. 9 miesięcy.

Archicom zawarł 182 umowy przedwstępne sprzedaży lokali i umowy deweloperskie w IV kw. 2022 r. wobec 227 rok wcześniej oraz przekazał 253 lokale w porównaniu do 302 lokali przekazanych w IV kwartale 2021 r., podała spółka.

Unihouse, spółka zależna Unibep, zawarła z miastem Pruszków umowę na realizację w technologii modułowej rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 3 za ok. 28 mln zł netto. Termin wynosi 540 dni od dnia zawarcia, podał Unibep. W efekcie zawarcia umowy szacowana wartość portfela segmentu modułowego do realizacji w 2023 r. i na lata kolejne wynosi ok. 108,5 mln zł.

Tauron Polska Energia zawarł z Polską Grupą Górniczą (PGG) umowy dotyczące zakupu węgla z PGG na potrzeby produkcyjne jednostek wytwórczych, tj. Tauron Wytwarzanie i Tauron Ciepło, o szacowanej wartości dostaw ok. 960 mln zł w 2023 r.

Feardemic – spółka zależna Bloober Team – zawarła z polskim deweloperem Harvester Games Remigiuszem Michalskim umowę na wydanie gry “Burnhouse Lane” na platformę Nintendo Switch, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 4 oraz PlayStation 5, podał Bloober Team. Umowa została zawarta na okres 10 lat od daty wydania.

Bank Pekao przedłużył ofertę specjalną skierowaną do obywateli Ukrainy znoszącą opłaty za prowadzenie konta, obsługę karty, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, w tym w Ukrainie, na 2023 rok, podał bank. Wydłużył też w czasie możliwość realizacji bezpłatnych przelewów z i do Ukrainy dla wszystkich klientów indywidualnych banku.

AVA Trade

Lokum Deweloper nie planuje w tym roku uruchamiania nowych inwestycji, poinformował prezes Bartosz Kuźniar. Według zarządu, wysokie koszty finansowe uniemożliwiają dziś budowę mieszkań “na zapas”, gdy grono kupujących jest zbyt wąskie.

Lokum Deweloper sprzedał 155 lokali, a w wyniku rozpoznał 453 lokale w IV kw. 2022 r. wobec odpowiednio 220 i 190 rok wcześniej, podała spółka.

Grupa PGE otrzymała pozwolenie na budowę farmy fotowoltaicznej Kleszczów o mocy 50 MW, która powstanie w województwie łódzkim do końca 2024 r. na 50 ha gruntów należących do Gminy Kleszczów, podała spółka.

Grupa Platige Image zawarła umowę na wykonanie cyfrowych efektów wizualnych na potrzeby produkcji przez Netflix czwartego sezonu serialu “The Witcher”, podała spółka. Wynagrodzenie Platige Image z tytułu realizacji usług w ramach czwartego sezonu The Witcher wyniesie ok. 8% przychodów ze sprzedaży grupy za rok 2021.

Suma wartości aktywów zarządzanych w ramach subfunduszy i funduszy zamkniętych Caspar Asset Management wyniosła 1 370,43 mln zł na koniec grudnia, podała spółka. Miesiąc wcześniej wartość tych aktywów wynosiła 1 428,23 mln zł.

Bank Millennium udostępnił wniosek o zarejestrowanie działalności gospodarczej w aplikacji mobilnej oraz systemie bankowości elektronicznej, podał bank.

mBank i Green Bank – spółka działająca w branży OZE – zawarli umowę wartą 220 mln zł na finansowanie 69 MW farm słonecznych, podała spółka.

Oponeo.pl miało 1 407,55 mln zł przychodów ze sprzedaży w 2022 r., co oznacza wzrost o 12% r/r, podała spółka, prezentując wstępne dane. W samym grudniu ub.r. przychody wyniosły 133,9 mln zł (-11% r/r).

Sprzedaż online Answear.com wzrosła o 33% r/r do 375 mln zł w IV kw. 2022 r., podała spółka, prezentując wstępne dane. Sprzedaż online za 12 miesięcy 2022 r. wyniosła 982 mln zł i wzrosła o 36% r/r.

Szacunkowe skonsolidowane płatności użytkowników w grach (bez uwzględnienia przychodów odroczonych w czasie) grupy kapitałowej Ten Square Games w IV kwartale 2022 roku wyniosły 137,2 mln zł, podała spółka. W szacunkowej kwocie płatności 85,7 mln zł odnosi się do płatności wygenerowanych przez grę “Fishing Clash” (wyłączając przychody licencyjne z Chin), co stanowi ok. 62,5% skonsolidowanych przychodów. Kolejne 32,4 mln zł (23,6%) odnosi się do płatności w grze “Hunting Clash”.

Spółki zależne Columbus Energy dokonały przedterminowej i ostatecznej spłaty zobowiązań kredytowych wobec instytucji bankowych w kwocie 8,9 mln zł, zaciągniętych w celu finansowania podatku VAT w ramach inwestycji związanych z budową farm fotowoltaicznych, podał Columbus Energy. W związku z dzisiejszą spłatą Columbus posiada zobowiązanie kredytowe wobec instytucji bankowych w kwocie 25 mln zł, które zostanie w całości spłacone w terminie do 23 czerwca 2023 r., podano także.

Rada nadzorcza Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) powołała Rafała Włodarskiego w skład zarządu XI kadencji od 9 stycznia 2023 r. i powierzyła mu funkcję wiceprezesa zarządu ds. wsparcia i rozwoju, podała spółka. Wcześniej 4 stycznia Rafał Włodarski złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej Enei, w tym z funkcji przewodniczącego rady.


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułDolar mocno w górę, rosną szanse na większą podwyżkę stóp w USA!
Następny artykułWall Street traci bycze momentum przed raportem NFP. Dolar znów zaskoczy?
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here