Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuŚrodowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) charakteryzowała się zmianą sentymentu o 180 stopni. Wtorkowy rajd apetytu na ryzyko został zahamowany pod koniec sesji w związku z potencjalnymi sankcjami na Chiny, które rozważa administracja Trumpa, co mogło się przełożyć na słaby sentyment w USA. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadł dziś o 0,12%, choć w szczycie kurs wzrastał niemal 3%.

  • WIG20 zamyka się powyżej 1700 punktów
  • mBank, JSW i PGNiG największymi wygranymi środy
  • Prawie 2 mld zł obrotu na GPW

Niejasna sesja na GPW. Polski parkiet zniwelował poranne wzrosty

Środowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko negatywnym akcentem mimo dobrego początku. Aż 14 spółek z WIG20 zakończyło dzień na plusie, co jednak nie wystarczyło by cały indeks zamknął się powyżej otwarcia. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 117 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,935 mld zł. 173 spółek zakończyło dzień wyżej (43,5%), a niewiele więcej, bo 178 odnotowało spadek (44,7%). Z kolei 47 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były Pekao, CD Projekt oraz PKO BP. Najmocniej rosła dziś spółka mBank (WIG20)(+11,72%) oraz Larq (+26,56%), a silniej spadała firma CD Projekt (WIG20)(-7,63%) oraz Herkules (-23,81%).

WIG20 daje nadzieje na wzrosty, choć zamyka się pod kreską

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była kontynuacją silnego impulsu wzrostowego, który miał miejsce we wtorek. Jednak popołudniu nastąpiła zmiana sentymentu, co sprawiło, że indeks ostatecznie zamknął się 0,12 procent na minusie. Jednocześnie jest to druga sesja z rzędu gdy WIG20 zamyka się powyżej 1700 punktów od 9 marca. Wybicie górą z konsolidacji to pozytywny sygnał dla kupujących, choć dla jego potwierdzenia będzie potrzebna kontynuacja ruchu wzrostowego w najbliższych sesjach.

Kurs WIG20 na interwale dziennym tradingviewcom
Kurs WIG20 na interwale dziennym tradingview.com

mBank odbija do wieloletnich minimów

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka mBank, która odnotowała wzrost o 11,72 procent. To pozwoliło na zamknięcie powyżej 200 zł za akcje po raz pierwszy od początku maja. To niewątpliwie pozytywna informacja dla kupujących, gdyż akcje banku pozostawały pod silną przeceną w ostatnich latach spadając do dołków z 2011 roku.

Kurs mBank na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs mBank na interwale dziennym, tradingview.com

Pozytywny sentyment może wynikać z faktu, iż mBank wprowadził możliwość otwarcia rachunku w swoim biurze maklerskim w całości przez internet – bez wysyłania dokumentów za pośrednictwem poczty czy kuriera.

Inwestorzy indywidualni, także ci nieposiadający rachunku osobistego w mBanku, którzy chcą dołączyć do grona klientów biura maklerskiego mBanku, teraz mogą to zrobić w całości przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu czy nawet korzystania z kuriera. Zawarcie umowy o usługę maklerską w ten sposób daje dostęp do regulowanego rynku giełdowego, w tym do instrumentów finansowych notowanych na GPW, giełd zagranicznych, a także handlu m.in. surowcami oraz walutami – napisano w komunikacie.

CD Projekt największym przegranym na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka CD Projekt, która ostatecznie zamknęła się spadkiem aż o -7,63%. Choć ogromna przecena w kontekście innej spółki mogłaby martwić inwestorów, to w przypadku CDR jest to zaledwie nieznaczna korekta w potężnym trendzie wzrostowym. Taki spadek był niemal potrzebny notowaniom, które w trakcie pandemii urosły w szczytowym momencie ponad 100% licząc od marcowego dołka.

Kurs CDR na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs CDR na interwale dziennym, tradingview.com

Zobacz również inne informacje z środy:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here