Naga MarketsPo wczorajszych delikatnych spadkach indeks WIG20 również utrzymuje się delikatnie pod kreską. Powyżej poziomów wczorajszego zamknięcia utrzymują się jednak notowania indeksów drugiej i trzeciej linii. Po wczorajszym osłabieniu, delikatnie umacnia się złoty, a kontrakty na amerykańskie indeksy wskazują na ujemne otwarcie za oceanem.

W indeksie blue chipów większość spółek znajduje się dzisiaj pod kreską. Źródło: Bloomberg.

Orbex

Accor chce zdjąć Orbis z GPW

Accor (AC.FR) wezwał do sprzedaży 21,8 mln akcji Orbisu (ORB.PL), stanowiących 47,3% akcji i głosów, po 87 PLN za sztukę. Accor w wyniku wezwania chce mieć 100% akcji Orbisu i wycofać spółkę z GPW. Do tej pory spółka posiadała 52,7% w kapitale zakładowym Orbisu. Spółka rośnie ponad 18%, a jej cena osiągnęła nawet 95 złotych. Jeżeli Accor w wyniku wezwania nie uda się osiągnąć 90% w kapitale zakładowym, to nie będzie mogła ogłosić przymusowego wykupu pozostałych akcji. Wtedy może dojść do ponownego wezwania z wyższą ceną skupu.

Nowa strategia PKP Cargo

Rada nadzorcza PKP Cargo (PKP.PL) zatwierdziła strategię grupy na lata 2019-2023. Strategia zakłada, że od 2019 roku coroczny zysk netto grupy będzie na poziomie minimum 5% przychodów, a od 2023 roku – minimum 8% przychodów. Celem strategicznym jest pozycja numer 1 w obszarze +Trójmorza+ i na trasach Nowego Jedwabnego Szlaku na obszarze Unii Europejskiej pod względem pracy przewozowej oraz przewiezionej masy do 2023 r. i wzmacnianie pozycji w latach 2023-2038 oraz 65%  udział w polskim rynku towarowych przewozów kolejowych do 2023 roku mierzony pracą przewozową. W 2017 roku udział PKP Cargo wynosił 51,6%. Na koniec warto wspomnieć o tym, że spółka chce utrzymania tempa wzrostu cen akcji wyższego od wzrostu wartości WIG20 (W20).

Blue chipy: JSW i PKN Orlen

Na największej polskiej spółce górniczej ponownie notowania dotarły do okolic wsparcia na poziomie 65 złotych. JSW z tego miejsca w poprzednich miesiącach już kilkukrotnie odbijało. Inwestorzy w ostatnim czasie spekulują na temat finalizacji Przedsiębiorstwo Budowy Szybów i możliwej akwizycji Praire (PDZ.PL), które jest posiadaczem złóż Dębieńsko i Jan Karski.

Poziom 65 złotych do tej pory stanowił ważne wsparcie. Źródło: xStation5.

Z kolei PKN Orlen ponownie podchodzi w okolice szczytów z pierwszej połowy września. Ostatnie spadki na ropie naftowej pozwolą odbudować marże w końcówce roku. Spółka dodatkowo ogłosiła, że Anwil z Grupy PKN rozważa rozbudowę zdolności produkcyjnych chlorku winylu. Spółka ogłosiła postępowanie na opracowanie studium wykonalności dla modernizacji wytwórni tego związku. Oferty w postępowaniu można składać do 7 grudnia.

Średnie 50, 100 i 200-sesyjne znajdują się blisko siebie, co wzkazuje na możliwość silnego ruchu. Źródło: xStation5.

Ci Games

Ci Games (CIG.PL) planuje wydać około 30,6 mln złotych na produkcję gier i działalność wydawniczą do końca trzeciego kwartału 2019 roku. Firma oczekuje, że do tego czasu jej środki finansowe zmniejszą się do 7,4 mln PLN z 39,1 mln złotych obecnie, a dalsza działalności będzie finansowana z wpływów z nowej części gry “Sniper”. Wydatki ze środków własnych spółki mają być związane z produkcją gry “Sniper Ghost Warrior Contracts” oraz nowymi tytułami w ramach działalności wydawniczej, a nakłady finansowane kredytem mają objąć głównie produkcję “Lords of the Fallen 2” oraz wydatki na zewnętrznych podwykonawców “Sniper Ghost Warrior Contracts”.

Wig-Ukraina

Po ogłoszeniu stanu wojennego na Ukrainie wczoraj, mocno traciły akcję spółek ukraińskich. Wig-Ukraina stracił wczoraj 6%, a dzisiaj zniżkuje prawie 2%. Dzisiaj sytuacja wygląda już lepiej, ale nadal traci największa spółka ukraińska na GPW – Kernel (ponad -2%). Astarta (AST.PL) utrzymuje się powyżej kreski.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here