Naga MarketsGPW: Piotr Zawistowski z TGE powołany do zarządu Europex na kolejne dwa lataWarszawa, 22.10.2021 (ISBnews) – Walne zgromadzenia stowarzyszenia europejskich giełd energii Europex (Association of European Energy Exchanges) wybrało zarząd na kolejną kadencję (2022-2023), podała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Jednym z członków powołanego zarządu ponownie został prezes Towarowej Giełdy Energii (TGE) Piotr Zawistowski.

Uczestnicy walnego zgromadzenia Europex, omówili również aktualne zmiany cen energii i z zadowoleniem przyjęli “zestaw narzędzi” zaproponowany przez Komisję Europejską, aby wspomóc konsumentów znajdujących się w trudnym położeniu. Podkreślili swoje poparcie dla skoordynowanego podejścia przy jednoczesnym utrzymaniu korzyści, jakie z punktu widzenia dobrobytu zapewniają efektywne, zintegrowane i przejrzyste europejskie rynki energii, podano.“Transformacja energetyczna w Europie galopuje. Oczywiście, Polska jest jej częścią, ale tak naprawdę jesteśmy dopiero na początku przemian systemowych. Jako przedstawiciel polskiej giełdy w Europex mam możliwość zapoznania się z doświadczeniami innych państw, które mogą być istotne z punktu widzenia krajowego rynku energii. Przed nami wiele wyzwań, niewiadomych i barier, dlatego czuję się zaszczycony, że przez kolejne 2 lata będę reprezentował Polskę w tak szacownym gronie ekspertów oraz za pośrednictwem stowarzyszenia będę miał wpływ na kierunek zachodzących zmian” – powiedział Zawistowski, cytowany w komunikacie.

TGE jest członkiem stowarzyszenia Europex od 2005 r. Polska giełda bierze czynny udział w pracach grup roboczych zajmujących się tematyką energii, gazu czy integracji.

“Nadchodząca dekada będzie decydująca dla transformacji w kierunku gospodarki o zerowej emisji netto oraz dla utrzymania kosztów tej transformacji na jak najniższym – a tym samym akceptowalnym społecznie – poziomie. Dlatego cieszę się, że mamy kompetentny zespół, który wniesie swój wkład w dyskusje toczące się obecnie wokół ‘Fit for 55’, tworzonego pakietu legislacyjnego w zakresie dekarbonizacji gazu, i wielu innych, które będą kształtować przyszłość energetyczną i klimatyczną Europy” – powiedział sekretarz generalny Europex Christian Baer.

Europex powstał w kwietniu 2002 r. jako stowarzyszenie not-for-profit. Aktualnie zrzesza 29 giełd energii i operatorów rynku z całej Europy, pełniąc rolę ich głównego rzecznika wobec międzynarodowych organów ustawodawczych, regulacyjnych czy innych interesariuszy.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje ccc | pgnige akcje | warren buffett | gpw celon | dow jones | ropa wti forum | ciech akcje kupno |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here