Naga MarketsSzkoła giełdowaW środę, 7 listopada, przedstawiciele Giełdy Papierów Wartościowych zainaugurują na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu projekt edukacyjny – Szkoła Giełdowa. Poznańska uczelnia jest 14. ośrodkiem akademickim, w którym realizowane są kursy. Szkoła Giełdowa wraca do Poznania po 3 latach nieobecności.


Cieszę się, że obecnie również mieszkańcy Wielkopolski będą mogli wziąć udział w zajęciach Szkoły Giełdowej. Ten popularny program edukacyjny, przybliżający podstawy inwestowania na giełdzie, od wielu lat przyciąga setki osób zainteresowanych poznaniem zasad rządzących rynkiem kapitałowym. Jestem przekonany, że wiedza uzyskana przez uczestników Szkoły Giełdowej będzie stanowić dla nich wartościowy kapitał intelektualny do wykorzystania przy inwestowaniu w instrumenty finansowe notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych – mówi Piotr Borowski, członek Zarządu GPW.

Te artykuły również Cię zainteresują
Giełda Papierów Wartościowych prowadzi program edukacyjny „Szkoła Giełdowa” od 1999r. we współpracy z ośrodkami akademickimi w kilkunastu miastach Polski. Program realizowany jest za pośrednictwem Fundacji GPW.

W ramach programu Szkoły Giełdowej realizowane są kursy:

  • Podstawy inwestowania (poziom podstawowy),
  • Giełda dla średniozaawansowanych (poziom średniozaawansowany).

Program każdego kursu to 14 godzin zajęć w ramach pięciu wykładów. Wykładowcami Szkoły Giełdowej są eksperci i praktycy rynku kapitałowego, którzy w przystępny sposób przekazują wiedzę i dzielą się doświadczeniem z uczestnikami zajęć.

Kursy Szkoły Giełdowej odbywają się w weekendy, a ich uczestnicy otrzymują na koniec certyfikat potwierdzający jego ukończenie. W kursach Szkoły Giełdowej w Polsce wzięło udział kilkanaście tysięcy słuchaczy. W ostatnich dwóch latach akademickich było to blisko 1300 osób.

Pierwszy kurs „Podstawy inwestowania” odbędzie się w dniach 7-9 grudnia brConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here