Naga MarketsSiedziba GPW w Warszawie
Siedziba GPW w Warszawie

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) otrzymała prestiżową nagrodę „Transparentnej spółki roku 2018” w kategorii mWIG40. W imieniu GPW nagrodę odebrała Joanna Bolińska, szefowa zespołu relacji inwestorskich GPW. Celem Rankingu  jest wyłonienie najbardziej przejrzystych spółek z trzech głównych indeksów: WIG20, mWIG40 i sWIG80. W tym roku nagrodzone zostały 42 spółki giełdowe.


– Po zaostrzeniu przepisów dotyczących regulacji MAR i wymogów raportowych w tym zakresie oraz sprawozdawczości finansowej wiele spółek już się przestawiło na nowe standardy. To napawa optymizmem – mówił podczas gali Jacek Fotek, Wiceprezes GPW.

Ranking został przeprowadzony na podstawie badania ankietowego, które obejmowało następujące obszary: sprawozdawczość finansową i raportowanie, relacje inwestorskie i zasady ładu korporacyjnego. Warunkiem uczestnictwa w rankingu było wypełnienie ankiety składającej się z 23 pytań, którą otrzymały spółki z WIG20, mWIG40 i SWIG80. Maksymalna liczba punktów, jaką można było uzyskać, wynosiła 34.

Organizatorami rankingu są redakcja „Parkietu” oraz Instytut Rachunkowości i Podatków. Patronem honorowym jest Giełda Papierów Wartościowych, a partnerem merytorycznym Kancelaria Prof. Wierzbowski i Partnerzy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here